Re: Podivnýá příspěvek na webu ČSOS


[ Odepsat ] [ Související příspěvky ] [ BEN - Bestíkovy noviny ]

 

NORD Service - velkoplošný tisk, digitální tisk

 


Autor: Jihocech , posláno: 18.2.2016 13:01:03, z adresy: 147.231.89.205

No, Sosno, "obcas" "nekdo" s SI5 vybehne? Muj odhad je, ze na ZA bude podil petkovych cipu nekde kolem 50%, na oblastaku jeste mnohem vic.

Napadla me jina vec - co cipy, ktere pujcuje zavodnikum poradatel? Za jejich funkcnost ruci zavodnik? Podle pravidel asi ano.

Kazdopadne jednoduchy reseni cela situace s "nespolehlivymi" cipy nema. Vi nekdo, jak pripadne selhani casomerne techniky resi jine sporty?

>Přečetl jsem si u Bédi, podivné doporučení, které odkazovalo na stránku ČSOS a nestačil valit oči nad podivnými konstrukcemi Honzy Fialy.
>
>Je váš SI čip připraven na novou sezonu stejně dobře, jako vy?
>
>V podstatě doporučuje skoro všem závodníkům zakoupit před sezónou nový čip! Stačí se kouknout třeba do startovky posledního MČR, kde jsou čísla čipů.
>
>A teď fakta -
>ano závodník ručí za funkčnost čipu. Ale nepravdivě je uvedeno, že záruka je dána výrobcem od data zakoupení, nikoliv data výroby. (www.sportident.de - SI-Cards we guarantee the functionality for 5 years from the date of purchase.)
>Trochu nechápu, co se může v čipu, který je pasivní tak pokazit. Ale určitě stárne plast a tedy může dojít i k jisté korozi. Ale, že by hromadně selhávaly starší čipy a SI6 zvláště, to tedy v žádném případě nepozorujeme. Spíše Sportident často bojuje s některými nekompatibilami hw i sw (navíc u sw nemusí jít o produkt Sportidentu). Ano bylo by ideální mít jednotný nebo alespoň typově omezený hw, ale takové omezování vítá jednoznačně jen výrobce (navíc v tomto případě výlučný) tohoto hw, který rád vydá takové doporučení. Nicméně i tak bylo docela ostudou zrušení závodu světového poháru v nedávné minulosti, kvůli nekompatibilitě.
>
>A nakonec. Nemohou za to krabičky? Ty totiž mají pípnout a bliknout jen když je vše OK. A opravdu těm postiženým pípli a blikli - kdo ví? Co se týká krabiček, tak tam máma všichni podle výrobce máslo na hlavě.
>
>We guarantee the functionality of SPORTident stations, SI-SmartCards and
>SI, ActiveCards (SIAC) for 2 years from the date of purchase.
>
>Nemělo by tedy napřed jít doporučení za pořadateli. Kdo má alespon většinu krabiček v lese se zárukou od Sportidentu?
>
>Na závěr poznámka - s čipem SI 5 už opravdu neběhám, ale ten už je skutečně fyzicky opotřebován (poslepován). Nikdy ale zatím neselhal a občas se sním do lesa ještě někdo vydá.Související příspěvkyOdepsat

Tvé jméno:
Tvůj e-mail:
(není nutné)
Název příspěvku:
Text příspěvku:
Heslo: (napiš pozpátku ben)