Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: Pohár města Zlína 1964
Race code
64PMZ737
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
Pohár města Zlína 1964
Export ČSOS
|
Export XML
Date
1964/10/04
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Ranking type
pohárový OB, žebříček
Place
Buchlov
Map
vojenská 1:25 000, M-33-107-D/a - Buchlovice
Organiser
TZL - SKOB Zlín
Director
Zdeněk Němec
Referee
Cyril Halámek
Course setter
Zdeněk Němec
JURY
Evžen Frössel, delegovaný rozhodčí
Class
dci.st.
dky.st.
MA
MB
MC
ŽA
ŽB
ŽC
dci.st.
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Nosál Stanislav
SVK - Lučenec
69:34
2.
Chmelík Aleš
Loko H. Heršpice
70:22
3.
Horký Jan
Zbrojovka Vsetín
71:50
4.
Koč Zdeněk
Meteor Kačerov
79:17
5.
Pátek Jozef
SVK - Loko Pezinok
80:03
6.
Fraňo Peter
SVK - Loko Pezinok
80:58
7.
Klimt Josef
TJ Gottwaldov
81:28
8.
Výboch Pavol
SVK - Kys. Nové Mesto
81:29
9.
Musiol Pavel
Loko Komárov
82:18
10.
Merta Zdeněk
TJ Gottwaldov
85:15
11.
Matušek Jiří
Loko H. Heršpice
89:35
12.
Šujan Viliam
SVK - Loko Pezinok
90:56
13.
Hluší Miroslav
OU Uničov
91:41
14.
Kovář Jan
Zbrojovka Vsetín
91:56
15.
Tomek Čestmír
TJ Gottwaldov
92:07
16.
Jelen Milan
Ostroj Opava
93:10
17.
Matějů Ivan
Loko Praha
95:00
18.
Válek Vladimír
Ostroj Opava
97:51
19.
Šašinka Karel
Loko Šumperk
98:06
20.
Hamalčík Ota
TJ Gottwaldov
98:27
21.
Záruba Jiří
ČKD Slaný
99:18
22.
Šimíček Vladimír
Meteor Kačerov
100:09
23.
Kryl Aleš
OU Uničov
101:10
24.
Pivoňka Zdeněk
Zbrojovka Vsetín
103:10
25.
Adamec Igor
SVK - Zvolen
106:27
26.
Čunek Ivan
Zbrojovka Vsetín
107:05
27.
Vaněk Petr
Ostroj Opava
107:16
28.
Bednář Radvan
Loko Praha
107:34
29.
Kyslinger Oldřich
TJ Gottwaldov
107:57
30.
Zapletal Zdeněk
Slávia Kroměříž
108:13
31.
Goldman Michal
Loko Teplice
108:30
32.
Jurásek Zdeněk
OU Uničov
108:32
33.
Polonyi Peter
SVK - VŠD Žilina
108:55
34.
Kontoš Eugen
SVK - Martin
111:24
35.
Pessel Ivan
SVK - Loko Pezinok
112:30
36.
Vlček Jiří
TJ Gottwaldov
113:41
37.
Svoboda Jaroslav
Loko Šumperk
115:36
38.
Sedlář Jiří
Zbrojovka Vsetín
116:34
39.
Nejedlý Ludvík
TJ Gottwaldov
119:28
40.
Bilík Petr
Loko H. Heršpice
121:49
41.
Rödling Pavel
Loko Chomutov
123:16
42.
Jurečka Jiří
Loko Chomutov
124:45
43.
Bláha Rudolf
OU Uničov
127:57
44.
Michalko Svetoslav
SVK - Zvolen
128:47
45.
Šmakal Pavel
TJ Gottwaldov
129:29
46.
Vondráček Josef
Slavoj Ústí n/L
129:50
47.
Kunz Antonín
TJ Gottwaldov
130:08
48.
Vikisaly Ladislav
SVK - Ružomberok
131:13
49.
Horský Ján
SVK - VŠD Žilina
131:50
50.
Urbanec Svatoslav
Dukla Holešov
132:01
51.
Šopa Miroslav
MEZ Vsetín
132:28
52.
Tomek Aleš
TJ Gottwaldov
134:38
53.
Futas Ján
SVK - Loko Pezinok
134:58
54.
Šoukal Ivan
TJ Gottwaldov
136:35
55.
Machek Petr
Loko Teplice
139:43
56.
Bureš Milan
OU Uničov
141:55
57.
Kostík Michal
Zbrojovka Vsetín
143:22
58.
Bitala Jindřich
Zbrojovka Vsetín
144:33
59.
Koruna Hubert
OU Uničov
146:53
60.
Danik Jozef
SVK - VŠD Žilina
148:50
61.
Ivan Svetozar
SVK - Martin
150:40
62.
Maus Jiří
Ostroj Opava
154:18
63.
Mika František
TJ Gottwaldov
154:19
64.
Ženíšek Jan
Slavoj Ústí n/L
158:21
65.
Nantl František
OU Uničov
159:33
66.
Majtán Štefan
SVK - Kys. Nové Mesto
160:02
67.
Jelen Jiří
Ostroj Opava
161:10
68.
Chobot Igor
SVK - Loko Žilina
162:47
69.
Lahvičko Ján
SVK - Kys. Nové Mesto
165:03
70.
Šobr Milan
Loko Teplice
166:33
71.
Gajdošík Stanislav
TJ Gottwaldov
167:35
72.
Pastuszek Pavel
TJ Gottwaldov
169:07
73.
Trunčík Břetislav
Ostroj Opava
171:03
74.
Libant František
SVK - Loko Pezinok
171:30
75.
Machala Zdenek
SVK - Zvolen
173:32
76.
Cigánek Alois
Loko Šumperk
175:18
77.
Kožehuba Ivan
SVK - Zvolen
176:313
78.
Fifka Milan
OU Uničov
177:27
79.
Valeška Rudolf
Loko Chomutov
199:27
80.
Chovan František
SVK - VŠD Žilina
196:10
81.
Vondra Josef
Slavoj Ústí n/L
197:41
82.
Marek Stanislav
OU Uničov
199:43
83.
Svoboda Zdeněk
Ostroj Opava
220:23
84.
Rébl Vladimír
OU Uničov
220:28
85.
Válek Alois
OU Uničov
228:01
86.
Římský Vladimír
OU Uničov
229:26
87.
Sehnal Radomír
OU Uničov
288:23
88.
Václavík Antonín
Zbrojovka Vsetín
289:23
89.
Macášek Jozef
SVK - Kys. Nové Mesto
325:11
DISK
Halámek Cyril
Loko H. Heršpice
---
DISK
Hadaš Alois
Zbrojovka Vsetín
---
DISK
Sýkora Josef
OU Uničov
---
DISK
Čech Dušan
SVK - Loko Pezinok
---
DISK
Kovaříček Vladimír
Zbrojovka Vsetín
---
dky.st.
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Linhartová Naděžda
TJ Gottwaldov
50:45
2.
Bilíková Kateřina
Loko H. Heršpice
64:20
3.
Havlicová Jarmila
Loko Ústí n/L
73:30
4.
Fleková Alena
Loko Ústí n/L
80:24
5.
Fialová Ludmila
Loko Olomouc
80:30
6.
Polakovičová Soňa
SVK - Loko Pezinok
87:44
7.
Vozobulová Věra
TJ Gottwaldov
91:59
8.
Procházková Věra
Loko Komárov
94:24
9.
Demáčková Elena
SVK - Martin
99:37
10.
Kaňková Anna
TJ Gottwaldov
100:40
11.
Rychlá Věra
Spartak Rychnov n/Kn
101:06
12.
Maretová Renata
Ostroj Opava
101:39
13.
Šťastná Marie
Slávia Kroměříž
109:32
14.
Felixová Broňa
Ostroj Opava
110:38
15.
Bartáková Josefína
SVK - Loko Pezinok
113:54
16.
Vozábová Hana
Slavoj Ústí n/L
114:29
17.
Hojgrová Věra
Loko Šumperk
118:18
18.
Vladařová Marcela
Ostroj Opava
118:39
19.
Machoňová Michaela
Sokol Žabovřesky
120:05
20.
Pokorná Olga
Slávia Kroměříž
126:10
21.
Urbancová Eliška
Slávia Kroměříž
130:03
22.
Horáková Milada
OU Uničov
131:01
23.
Petriščová Anna
Loko Šumperk
132:58
24.
Fridrichová Věra
Loko Praha
134:02
25.
Buriánková Dagmar
TJ Gottwaldov
134:04
26.
Marečková Miroslava
Sokol Žabovřesky
145:12
27.
Rosenbaumová M.
Loko H. Heršpice
152:34
28.
Lukáčová Jana
SVK - Lučenec
153:10
29.
Kujalová Věra
Loko H. Heršpice
154:42
30.
Enderlichová Jana
OU Uničov
155:58
31.
Vydržalová Věra
Sokol Žabovřesky
157:19
32.
Vacínová Věra
OU Uničov
159:17
33.
Hroncová Ľuba
SVK - Lučenec
164:20
34.
Musilová Pavla
Loko Olomouc
171:58
35.
Luptáková Dana
SVK - Loko Žilina
177:51
36.
Kohoutková Miroslava
Loko Praha
230:12
37.
Sukaná Ludmila
Ostroj Opava
284:50
DISK
Tomečková Marie
SVK - VŠD Žilina
---
MA
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Urbanec Antonín
TJ Gottwaldov
103:37
2.
Brunovský Pavol
SVK - SVŠT Bratislava
109:11
3.
Novotný Jindřich
TJ Gottwaldov
109:22
4.
Barták Gustav
SVK - Loko Pezinok
113:17
5.
Sadílek Ota
TJ Gottwaldov
116:41
6.
Galík Svatoslav
TJ Gottwaldov
119:30
7.
Lukšan Ladislav
Loko Praha
120:16
8.
Straka Josef
Loko Šumperk
120:57
9.
Tahotný Urban
Loko Praha
124:34
10.
Košecký Ľudovít
SVK - SVŠT Bratislava
124:56
11.
Vozobule Václav
TJ Gottwaldov
128:01
12.
Úlehla Zdeněk
Slávia Kroměříž
129:26
13.
Sander František
Slavoj Ústí n/L
135:17
14.
Šmelík Ľudovít
SVK - SVŠT Bratislava
138:20
15.
Láznička Alois
TJ Gottwaldov
139:00
16.
Černý Ján
SVK - VŠD Žilina
139:36
17.
Beniač Kamil
SVK - Kys. Nové Mesto
141:09
18.
Stržínek Miroslav
SVK - SVŠT Bratislava
142:22
19.
Pokorný Josef
Loko K. Vary
144:19
20.
Semorád Miloš
ČKD Slaný
146:05
21.
Rudle František
TJ Gottwaldov
148:21
22.
Dlapa Miroslav
TJ Gottwaldov
149:33
23.
Roháč Igor
SVK - Zvolen
152:46
24.
Suchánek Evžen
Slezan Opava
153:18
25.
Zajíc Jaroslav
Loko Praha
155:11
26.
Jandík Miroslav
TJ Gottwaldov
157:20
27.
Znenáhla Vlastimil
Loko Šumperk
157:47
28.
Domorád Ladislav
Slávia Kroměříž
157:56
29.
Starý Břetislav
VŠB Ostrava
159:32
30.
Hýbal Ladislav
SVK - SVŠT Bratislava
161:26
31.
Hluštík František
Slávia Kroměříž
162:15
32.
Beránek Miroslav
Zbrojovka Vsetín
162:28
33.
Novák Vilém
SVK - Loko Pezinok
164:16
34.
Bartoň Jaroslav
TJ Gottwaldov
170:20
35.
Škoda František
Otrokovice
174:31
36.
Motyčka Zdeněk
Loko Chomutov
176:22
37.
Fillo Igor
SVK - VŠD Žilina
179:00
38.
Bezdíček Jiří
Loko Chomutov
179:30
39.
Brutovský Dušan
SVK - Zvolen
180:05
40.
Vosmanský Jaroslav
Loko Komárov
184:28
41.
Komínek Jaroslav
Dukla Ml. Boleslav
187:27
42.
Lacko Ján
SVK - Zvolen
187:31
43.
Hostomský Jiří
Loko Praha
187:38
44.
Chmelík Milan
Loko H. Heršpice
189:45
45.
Vlach Oldřich
VŠB Ostrava
194:10
46.
Rosenberg Ivo
Loko Komárov
194:50
47.
Vlach Jaromír
Loko Olomouc
195:52
48.
Hill Ondrej
SVK - Kys. Nové Mesto
197:02
49.
Meriač Jaroslav
SVK - Martin
204:30
50.
Procházka Kamil
SVK - SVŠT Bratislava
206:29
51.
Bednář František
Zbrojovka Vsetín
208:52
52.
Horčička Miroslav
Loko Šumperk
211:00
53.
Slezák Jiří
Loko Komárov
214:37
54.
Říha Jindřich
Loko Plzeň
223:35
55.
Zacharovský Marian
SVK - Martin
223:44
56.
Galica Karel
Loko Komárov
226:58
57.
Roth Harald
Loko Chomutov
228:11
58.
Smazal Pavel
Loko Plzeň
234:25
59.
Dvorský Boris
Slávia Kroměříž
238:28
60.
Kárník Josef
Loko Plzeň
241:51
61.
Koč Břetislav
Loko Praha
250:23
62.
Lojda Radmil
VŠZ Č. Budějovice
260:07
63.
Brhlík Jan
Loko Teplice
262:51
64.
Šeliga Mojmír
SVK - Loko Bratislava
316:22
65.
Procházka Jiří
SVK - Dukla Lipt. Mikuláš
318:23
66.
Števove Igor
SVK - Loko Žilina
339:25
DISK
Malcher Jaromír
Slávia Kroměříž
---
DISK
Szendrey Tamás
HUN -
---
DISK
Dukai Josef
HUN -
---
DISK
Hájek Bohumil
SVK - Loko Žilina
---
DISK
Švarc Ján
SVK - Loko Pezinok
---
DISK
Dvorščák Pavol
SVK - Zvolen
---
DISK
Chovanec Štefan
SVK - Loko Pezinok
---
DISK
Körner Jaroslav
Slavoj Ústí n/L
---
DISK
Zapletal Karel
Slávia Kroměříž
---
DISK
Janový Petr
Loko Plzeň
---
DISK
Borovský Miroslav
SVK - SVŠT Bratislava
---
DISK
Kalabus Lubomír
MEZ Vsetín
---
DISK
Břicháč Jaroslav
Otvovice
---
DISK
Žemlík Ivan
Zbrojovka Vsetín
---
MB
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Mlynář Stanislav
Loko Šumperk
123:31
2.
Matýs Miroslav
Loko Šumperk
127:04
3.
Hlaváč Karel
Loko Komárov
132:57
4.
Kaucký Radovan
Slávia Kroměříž
143:35
5.
Šauman Václav
Loko Komárov
144:32
6.
Matýs Jan
Loko Šumperk
146:14
7.
Šoupal Jaroslav
Loko Komárov
151:35
8.
Pašek Eduard
Loko Šumperk
157:49
9.
Zdráhal Mário
Loko Olomouc
164:51
10.
Lexa Oldřich
TJ Gottwaldov
167:29
11.
Navrátil František
TJ Gottwaldov
171:00
12.
Chotětický Václav
ČKD Slaný
172:51
13.
Veselý Ivan
Loko Teplice
173:53
14.
Mrkvička Čestmír
Loko Teplice
179:04
15.
Najbrt Přemysl
Vizovice
185:32
16.
Paták Stanislav
Slušovice
197:52
17.
Frössl Evžen
Loko Praha
198:12
18.
Pavlíček Oldřich
Slávia Kroměříž
204:07
19.
Horák Jiří
ČKD Slaný
205:04
20.
Vonka Ladislav
Loko Praha
220:05
21.
Sýkora Jiří
MEZ Vsetín
222:08
22.
Doušek František
Sokol Žabovřesky
234:30
23.
Brož Václav
Loko Teplice
238:16
24.
Škopík Pavel
Slávia Kroměříž
250:26
25.
Dynka Rudolf
Slávia Kroměříž
251:54
26.
Zobec Otakar
Loko Komárov
257:31
27.
Strnadel Josef
Slávia Kroměříž
298:22
28.
Úlehla Jaroslav
Slávia Kroměříž
326:21
29.
Mazák Ladislav
Slávia Kroměříž
327:47
30.
Filip Vlastislav
Loko Praha
343:15
DISK
Trnka Bohumil
Slovan Vsetín
---
MC
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Vozobule Václav
TJ Gottwaldov
140:32
2.
Mezihorák Pavel
TJ Gottwaldov
144:51
3.
Brablc Bohumil
Loko Komárov
160:49
4.
Šopa František
MEZ Vsetín
161:48
5.
Kloc Vlastimil
Loko H. Heršpice
168:18
6.
Jaroš Zdeněk
Slávia Kroměříž
176:33
7.
Procházka Vladimír
Loko Komárov
183:16
8.
Novotný Vítězslav
Loko Komárov
183:31
9.
Sklenář Josef
Loko Šumperk
194:41
10.
Lažnovský Jaroslav
TJ Gottwaldov
197:36
11.
Soják Zdeněk
Loko Šumperk
198:13
12.
Macek Josef
Loko Šumperk
203:25
13.
Soukal Jan
Loko Praha
204:05
14.
Ries Emil
TJ Gottwaldov
204:06
15.
Borecký František
Loko Komárov
206:02
16.
Kalabus Leopold
MEZ Vsetín
209:10
17.
Dudík Dušan
Loko Šumperk
240:29
18.
Svoboda Zdeněk
Ostroj Opava
254:48
19.
Tušil Antonín
Slezan Opava
255:12
20.
Zapletal Karel
Slávia Kroměříž
271:45
21.
Chmelík Jaromír
Sokol Žabovřesky
290:10
22.
Slováček Josef
Slovan neslyš. Gottwaldov
345:45
23.
Vojta František
Loko H. Heršpice
392:20
DISK
Fajkus Rudolf
Ostroj Opava
---
ŽA
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Součková Jaroslava
Slavoj Ústí n/L
67:16
2.
Kumbárová Ludmila
TJ Gottwaldov
68:12
3.
Novotná Jana
TJ Gottwaldov
75:31
4.
Jachanová Jaroslava
Loko Olomouc
79:10
5.
Burýšková Věra
Loko Praha
81:04
6.
Vavřičková Marie
Loko Teplice
83:22
7.
Stupková Jarmila
TJ Gottwaldov
83:57
8.
Ničová Zdena
OU Uničov
86:40
9.
Kemková Irena
SVK - VŠD Žilina
90:16
10.
Vigašová Oĺga
SVK - SVŠT Bratislava
92:13
11.
Brunovská Alena
SVK - SVŠT Bratislava
92:17
12.
Morgensternová G.
Loko Šumperk
94:20
13.
Srncová Vlasta
Loko Praha
96:10
14.
Vítová Jitka
SVK - VŠD Žilina
103:22
15.
Haberernová Miroslava
SVK - SVŠT Bratislava
106:34
16.
Beňová Viera
SVK - Loko Bratislava
107:40
17.
Kissauerová Eliška
Loko Teplice
109:07
18.
Bartoňová Vlasta
TJ Gottwaldov
128:34
19.
Pohajdová Milada
OU Uničov
141:02
20.
Vychodilová Marie
Slávia Kroměříž
145:16
21.
Reiserová Hana
Loko Plzeň
154:06
22.
Fojtíková Marta
TJ Gottwaldov
164:00
23.
Kadlčáková Hana
TJ Gottwaldov
167:44
24.
Sliepková Naďa
SVK - SVŠT Bratislava
174:46
25.
Isopová Milena
ČKD Slaný
178:09
26.
Rubschová Kristina
Loko Teplice
206:45
27.
Gottwaldová Jiřina
Slávia Kroměříž
215:18
28.
Weberová Ruth
Loko Teplice
233:37
29.
Sedláčková Marie
ČKD Slaný
305:22
DISK
Košecká Viera
SVK - Loko Bratislava
---
ŽB
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hohausová Eva
TJ Gottwaldov
73:18
2.
Kaucká Soňa
Slávia Kroměříž
81:46
3.
Novotná Dobra
Loko Komárov
90:43
4.
Frösslová Marie
Loko Praha
94:23
5.
Dvořáková Marie
Loko Praha
105:06
6.
Kašparová Aloisie
Zbrojovka Vsetín
111:07
7.
Hrbková Věra
Loko Praha
116:56
8.
Kotková Julie
Zbrojovka Vsetín
133:48
9.
Hlaváčová Jiřina
Loko Komárov
137:22
10.
Strnadlová Zdena
Slávia Kroměříž
159:26
11.
Dočkálková Ludmila
Slávia Kroměříž
171:43
ŽC
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Procházková Květa
Loko Komárov
100:55
2.
Tomaiová Marie
Luhačovice
107:06
3.
Jarošová Irena
Slávia Kroměříž
107:53
4.
Musiolová Drahuše
Loko Komárov
118:48
5.
Nováková Sylva
Loko Praha
121:17
6.
Krejčiříková Blažena
Loko Teplice
137:21
7.
Škopíková Libuše
Slávia Kroměříž
157:00
8.
Riedlová Ludmila
Loko Plzeň
175:12
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz