Race code
110326001
Name
Mistrovství Valašské oblasti krátká trať 2011
Date
2011/03/26
Ranking typeVO
PlaceVizovice - Chrastěšov
MapSýkorné, 1:10.000, E=5m, stav IX/2010
OrganiserVIC - OB Vizovice
DirectorMartin Marek
RefereeMartin Marek
Course setterPavel Starosta
Class
D10C     D10N     D12C     D14C     D16C     D18C     D21C     D35C     D45C     D55C     H10C     H10N     H12C     H14C     H16C     H18C     H21C     H35C     H45C     H55C     H65C     HDR     P2     T3    

D10C
1.50 km, 15 m, 5 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Golová Tereza VIC0162 C OB Vizovice 47:30
2. Kůstková Barbora VIC0259 C OB Vizovice 50:00 + 2:30
D10N
1.80 km, 60 m, 5 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Bednaříková Sára LCE0252 C OOB TJ Slovan Luhačovice 20:00
2. Müllerová Erika OTK C OOB TJ Jiskra Otrokovice 20:12 + 0:12
3. Plášková Anna LCE0152 C OOB TJ Slovan Luhačovice 23:28 + 3:28
4. Sabrsulova Natalie LCE C OOB TJ Slovan Luhačovice 24:21 + 4:21
5. Malá Veronika VIC C OB Vizovice 26:03 + 6:03
MS Horáková Hana TZL0054 C SKOB Zlín DISK
D12C
1.60 km, 35 m, 7 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Kundratová Lucie JZL0051 C TJ Jižní svahy Zlín 17:14
2. Šafránková Marie TZL9954 C SKOB Zlín 23:00 + 5:46
3. Slovenčíková Eliška VIC9959 C OB Vizovice 41:57 + 24:43
Macíková Barbora TZL0053 C SKOB Zlín DISK
D14C
2.00 km, 80 m, 10 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Zentrichová Daniela OTK9751 B OOB TJ Jiskra Otrokovice 25:33
2. Kůstková Daniela VIC9898 B OB Vizovice 26:15 + 0:42
3. Chovancová Zuzana TZL9754 B SKOB Zlín 27:34 + 2:01
4. Šomanová Anna LCE9855 B OOB TJ Slovan Luhačovice 40:05 + 14:32
5. Hanousková Renata LCE9852 B OOB TJ Slovan Luhačovice 46:23 + 20:50
6. Nedbalová Magdaléna KVS9751 C SKOB Kobra Vsetín 48:05 + 22:32
D16C
2.10 km, 85 m, 11 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Křupková Eva KVS9552 C SKOB Kobra Vsetín 28:38
2. Pěčková Veronika SKM9651 B KOB Směr Kroměříž 30:36 + 1:58
3. Nedbalová Lucie KVS9553 B SKOB Kobra Vsetín 32:23 + 3:45
4. Macečková Veronika KVS9551 C SKOB Kobra Vsetín 36:20 + 7:42
D18C
2.30 km, 70 m, 11 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Jeřábková Jitka TZL9453 A SKOB Zlín 22:17
2. Koláriková Lucie TZL9451 A SKOB Zlín 24:06 + 1:49
D21C
3.30 km, 100 m, 18 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Krejčíková Marie TZL9252 A SKOB Zlín 34:36
2. Podmolíková Dagmar TZL7155 C SKOB Zlín 36:59 + 2:23
3. Slováčková Věra TZL8181 C SKOB Zlín 40:25 + 5:49
4. Mudráková Tereza LCE7252 C OOB TJ Slovan Luhačovice 41:30 + 6:54
5. Valkova Barbora XX7 C 43:24 + 8:48
6. Horynová Eva TZL5254 C SKOB Zlín 43:59 + 9:23
7. Maliňáková Katka SVS8151 C Orientklub Vsetín 47:44 + 13:08
8. Christovová Neli SKM9151 C KOB Směr Kroměříž 53:33 + 18:57
9. Smětáková Ivana HLV8153 C OOB TJ Sokol Holešov 53:58 + 19:22
10. Řezaninová Iva ZVS9250 B TJ Zbrojovka Vsetín 57:33 + 22:57
11. Vintrová Alžběta TZL8653 C SKOB Zlín 74:21 + 39:45
D35C
3.00 km, 90 m, 19 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Hájová Jana TZL6051 C SKOB Zlín 31:50
2. Ferdusová Eva LCE6461 C OOB TJ Slovan Luhačovice 33:10 + 1:20
3. Kundratová Jana JZL7351 C TJ Jižní svahy Zlín 33:14 + 1:24
4. Vyškovská Radka ZVS7450 C TJ Zbrojovka Vsetín 34:33 + 2:43
5. Králová Zdenka SSU6091 C SK Severka Šumperk 36:14 + 4:24
6. Vlažná Mirka LCE5852 C OOB TJ Slovan Luhačovice 36:22 + 4:32
7. Maliňáková Eva KVS6551 C SKOB Kobra Vsetín 38:05 + 6:15
8. Vavrysová Iva LCE6359 C OOB TJ Slovan Luhačovice 39:25 + 7:35
9. Cahlová Slávka LCE5451 C OOB TJ Slovan Luhačovice 40:07 + 8:17
10. Klímová Barbora OTK7251 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 40:58 + 9:08
11. Sedláčková Jana HLV7060 C OOB TJ Sokol Holešov 42:19 + 10:29
12. Lázničková Marcela TZL6751 C SKOB Zlín 57:08 + 25:18
13. Marcaníková Jana TZL5151 C SKOB Zlín 61:17 + 29:27
D45C
2.70 km, 90 m, 13 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Strnadlová Zdeňka SKM5557 C KOB Směr Kroměříž 34:50
2. Polášková Kamila TZL6052 C SKOB Zlín 35:02 + 0:12
3. Slezáková Jitka LCE6351 C OOB TJ Slovan Luhačovice 37:54 + 3:04
4. Koláriková Irena TZL6351 C SKOB Zlín 38:39 + 3:49
5. Žaludková Miroslava TZL5954 C SKOB Zlín 41:19 + 6:29
6. Holubcová Marcela EZL6251 C PEV Zlín 41:55 + 7:05
7. Ševčíková Alena CHA5351 C OK Chrastava 42:39 + 7:49
8. Krejčíková Monika TZL6262 C SKOB Zlín 44:02 + 9:12
9. Jelínková Dagmar TZL5757 C SKOB Zlín 67:08 + 32:18
10. Christovová Marie SKM5851 C KOB Směr Kroměříž 75:00 + 40:10
D55C
1.80 km, 35 m, 10 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Trávníčková Jitka KVS5651 C SKOB Kobra Vsetín 30:12
2. Chromčáková Ivana JZL5450 C TJ Jižní svahy Zlín 40:05 + 9:53
H10C
1.50 km, 15 m, 5 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Chovanec Václav TZL0201 C SKOB Zlín 23:04
2. Holubec Václav EZL0114 C PEV Zlín 76:31 + 53:27
3. Smolka Roman VIC0102 C OB Vizovice 105:46 + 82:42
H10N
1.70 km, 60 m, 5 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Stekl Ondrej TZL C SKOB Zlín 22:42
2. Klíma Robert OTK0202 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 23:15 + 0:33
3. Pšenčík David VIC0209 C OB Vizovice 29:21 + 6:39
4. Janík Patrik LCE0101 C OOB TJ Slovan Luhačovice 31:05 + 8:23
5. Gonda Václav LCE0102 C OOB TJ Slovan Luhačovice 37:05 + 14:23
H12C
1.60 km, 35 m, 7 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Cernocky Libor LCE C OOB TJ Slovan Luhačovice 13:07
2. Láznička Václav TZL9901 B SKOB Zlín 14:00 + 0:53
3. Zentrich Dušan OTK0002 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 17:07 + 4:00
4. Kadleček Jan LCE9906 B OOB TJ Slovan Luhačovice 17:10 + 4:03
5. Müller Tomáš OTK9901 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 28:05 + 14:58
6. Plášek Pavel LCE9907 B OOB TJ Slovan Luhačovice 31:45 + 18:38
7. Borýsek Daniel TZL9903 C SKOB Zlín 31:58 + 18:51
8. Podmolík Jonáš TZL0001 C SKOB Zlín 34:21 + 21:14
9. Mejzlík Dominik LCE0002 C OOB TJ Slovan Luhačovice 37:59 + 24:52
10. Turňa Jakub TZL9904 C SKOB Zlín 44:20 + 31:13
H14C
2.10 km, 85 m, 11 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Sýkora Vojtěch LCE9801 B OOB TJ Slovan Luhačovice 18:05
2. Podmolík Josef TZL9701 B SKOB Zlín 20:17 + 2:12
3. Mikel David TZL9703 B SKOB Zlín 20:24 + 2:19
4. Sedláček Ondřej HLV9732 A OOB TJ Sokol Holešov 22:55 + 4:50
5. Šiška Petr TZL9801 B SKOB Zlín 27:33 + 9:28
6. Levek Martin LCE9804 B OOB TJ Slovan Luhačovice 29:00 + 10:55
7. Rohlík Jan KVS9801 C SKOB Kobra Vsetín 40:19 + 22:14
8. Ceniga Jiří TZL9702 C SKOB Zlín 40:34 + 22:29
9. Tomeček Tomáš HLV9836 B OOB TJ Sokol Holešov 43:43 + 25:38
Pechal Petr KVS9802 C SKOB Kobra Vsetín DISK
H16C
2.30 km, 70 m, 11 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Mudrák Štěpán LCE9601 A OOB TJ Slovan Luhačovice 17:49
2. Slíva Jan LCE9602 A OOB TJ Slovan Luhačovice 21:41 + 3:52
3. Dvorský Petr SKM9601 A KOB Směr Kroměříž 27:02 + 9:13
4. Sadílek Jan TZL9601 B SKOB Zlín 27:08 + 9:19
5. Krajcar Ivo SKM9501 B KOB Směr Kroměříž 29:08 + 11:19
6. Holubec Jakub EZL9609 C PEV Zlín 56:43 + 38:54
H18C
2.50 km, 75 m, 11 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Láznička Jan TZL9405 A SKOB Zlín 25:48
2. Pěček Martin SKM9301 B KOB Směr Kroměříž 28:37 + 2:49
3. Zubalík Cyril TZL9307 C SKOB Zlín 35:49 + 10:01
4. Žemlík Daniel KVS9401 C SKOB Kobra Vsetín 36:48 + 11:00
H21C
4.90 km, 180 m, 23 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Přibyl Broněk TZL8603 R SKOB Zlín 36:53
2. Slováček Tomáš TZL8002 C SKOB Zlín 37:46 + 0:53
3. Vlažný Jakub LCE9102 R OOB TJ Slovan Luhačovice 39:30 + 2:37
4. Podmolík Tomáš TZL6915 C SKOB Zlín 39:45 + 2:52
5. Kašpar Michal TZL9308 B SKOB Zlín 39:46 + 2:53
6. Zicha Jiří LCE7708 C OOB TJ Slovan Luhačovice 41:34 + 4:41
7. Polášek Jan TZL8601 C SKOB Zlín 42:20 + 5:27
8. Chovanec David TZL9502 A SKOB Zlín 42:46 + 5:53
9. Marcaník Jan TZL8402 C SKOB Zlín 43:31 + 6:38
10. Schäfer Jan TZL9301 B SKOB Zlín 44:03 + 7:10
11. Černoch Karel TZL6835 C SKOB Zlín 45:02 + 8:09
12. Kolárik Tomáš TZL9302 B SKOB Zlín 45:29 + 8:36
13. Mudrak Stanislav LCE6701 C OOB TJ Slovan Luhačovice 46:01 + 9:08
14. Zvoníček Josef SKM9404 A KOB Směr Kroměříž 47:42 + 10:49
15. Láznička Robert TZL6309 C SKOB Zlín 49:20 + 12:27
16. Vintr Radek TZL7701 C SKOB Zlín 49:23 + 12:30
17. Fukátko Jan LPU8105 C OK Lokomotiva Pardubice 49:32 + 12:39
18. Slováček Rudolf TZL5402 C SKOB Zlín 54:02 + 17:09
19. Krejčík Zbyněk TZL5704 C SKOB Zlín 63:30 + 26:37
20. Dvorský Václav SKM9101 B KOB Směr Kroměříž 68:55 + 32:02
Nečas Tomáš TZL8801 C SKOB Zlín DISK
H35C
3.30 km, 100 m, 18 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Kunz Martin BBM7101 C BETA URSUS Orienteering 32:59
2. Hubáček Jaroslav LCE6311 C OOB TJ Slovan Luhačovice 33:55 + 0:56
3. Pěček Martin SKM7301 C KOB Směr Kroměříž 35:08 + 2:09
4. Sedláček Jaroslav HLV6404 C OOB TJ Sokol Holešov 35:31 + 2:32
5. Bednařík Radek LCE7125 C OOB TJ Slovan Luhačovice 35:42 + 2:43
6. Švestka Vítězslav KVS7301 C SKOB Kobra Vsetín 41:14 + 8:15
7. Šuráň René LCE7034 C OOB TJ Slovan Luhačovice 41:36 + 8:37
8. Dvorský Ilja SKM6103 C KOB Směr Kroměříž 42:21 + 9:22
9. Šamánek Petr ZVS6901 C TJ Zbrojovka Vsetín 43:10 + 10:11
10. Müller Libor OTK7201 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 43:21 + 10:22
10. Valenta Jiří LCE6301 C OOB TJ Slovan Luhačovice 43:21 + 10:22
12. Šiška Oto OTK7202 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 44:16 + 11:17
13. Láznička Libor TZL6701 C SKOB Zlín 44:41 + 11:42
14. Zentrich David OTK7101 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 45:34 + 12:35
15. Galík Svatopluk TZL6301 C SKOB Zlín 45:47 + 12:48
16. Jelínek Vít TZL5102 C SKOB Zlín 47:29 + 14:30
17. Borýsek Karel EZL6612 C PEV Zlín 58:41 + 25:42
18. Čížek Libor VIC6603 C OB Vizovice 71:41 + 38:42
H45C
3.00 km, 90 m, 19 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Plášek Martin LCE6118 C OOB TJ Slovan Luhačovice 30:10
2. Štípek Rostislav TZL5702 C SKOB Zlín 33:20 + 3:10
3. Mizera Ladislav ROV5301 C OK Rožnov 33:38 + 3:28
4. Kadaňka Jiří ROV6001 C OK Rožnov 34:06 + 3:56
5. Hrbas Vladimír KVS5301 C SKOB Kobra Vsetín 36:07 + 5:57
6. Žemlík Radim KVS6401 C SKOB Kobra Vsetín 41:50 + 11:40
7. Kaloč Vítězslav KVS5904 C SKOB Kobra Vsetín 42:18 + 12:08
8. Kadaňka Petr ROV6002 C OK Rožnov 53:29 + 23:19
9. Šebela Bedřich KVS5801 C SKOB Kobra Vsetín 58:27 + 28:17
Kunčar Antonín LCE5802 C OOB TJ Slovan Luhačovice DISK
H55C
2.70 km, 90 m, 13 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Ševčík Milan CHA5003 C OK Chrastava 34:06
2. Šidla Antonín OTK4601 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 37:17 + 3:11
3. Maliňák Josef SVS5501 C Orientklub Vsetín 37:32 + 3:26
4. Láznička Alois TZL3613 C SKOB Zlín 39:31 + 5:25
5. Žaludek Jindřich JZL5400 C TJ Jižní svahy Zlín 42:47 + 8:41
6. Chromčák František JZL5201 C TJ Jižní svahy Zlín 48:09 + 14:03
7. Válek Jaroslav EZL5213 C PEV Zlín 48:49 + 14:43
8. Pohořalý Jiří OTK3807 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 52:27 + 18:21
9. Šmakal Pavel TZL4801 C SKOB Zlín 56:49 + 22:43
H65C
1.80 km, 35 m, 10 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Vyškovský Ivan ZVS4301 C TJ Zbrojovka Vsetín 26:10
2. Novotný Jindra EZL3704 C PEV Zlín 28:05 + 1:55
3. Řezanina Josef ZVS3701 C TJ Zbrojovka Vsetín 29:27 + 3:17
4. Kusák Stanislav EZL3501 C PEV Zlín 29:41 + 3:31
5. Žemlík Ivan SVS3801 C Orientklub Vsetín 33:24 + 7:14
6. Bradáč Jaroslav LCE4412 C OOB TJ Slovan Luhačovice 36:55 + 10:45
7. Žemlík Jan TZL4325 C SKOB Zlín 39:14 + 13:04
HDR
2.00 km, 60 m, 5 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Kunz Marek OTK0201 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 22:42
2. Panovcová Anita OTK0351 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 23:03 + 0:21
3. Klímová Markéta OTK C OOB TJ Jiskra Otrokovice 25:00 + 2:18
4. Baletkova Justyna VIC C OB Vizovice 30:46 + 8:04
5. Chudejova Karolina KVS C SKOB Kobra Vsetín 31:33 + 8:51
6. Konarik Vit SVS C Orientklub Vsetín 33:28 + 10:46
7. Cernin Lukas SVS C Orientklub Vsetín 33:33 + 10:51
8. Hubáčková Dagmar LCE0351 C OOB TJ Slovan Luhačovice 34:04 + 11:22
9. Mudráková Eliška LCE0352 C OOB TJ Slovan Luhačovice 34:08 + 11:26
10. Kunzová Veronika OTK0551 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 35:09 + 12:27
11. Bednařík Sebastián LCE0401 C OOB TJ Slovan Luhačovice 38:21 + 15:39
12. Kliment Samuel LCE C OOB TJ Slovan Luhačovice 38:22 + 15:40
13. Polisenska Misa TZL C SKOB Zlín 42:42 + 20:00
14. Mikesková Markéta TZL0253 C SKOB Zlín 42:58 + 20:16
15. Burkartova Sabina VIC C OB Vizovice 44:49 + 22:07
16. Paška David ZVS0501 C TJ Zbrojovka Vsetín 45:22 + 22:40
17. Nekorancova Katerina XX7 C 45:39 + 22:57
18. Ondrova Amalie XX1 C Batani Hana 46:15 + 23:33
19. Batani Valentina XX1 C Batani Hana 61:14 + 38:32
20. Batani Valeria XX1 C Batani Hana 61:15 + 38:33
21. Polisenska Martina XX1 C Batani Hana 61:16 + 38:34
22. Rohlík Zbyněk KVS0301 C SKOB Kobra Vsetín 68:39 + 45:57
Uhrikkova Terezka VIC C OB Vizovice DISK
P2
1.60 km, 35 m, 7 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Řezanina Lubomír ZVS6601 C TJ Zbrojovka Vsetín 17:01
2. Nekoranec Matej XX7 C 19:37 + 2:36
3. Tomeček Ladislav HLV7137 C OOB TJ Sokol Holešov 19:38 + 2:37
4. Nekoranec Petr XX7 C 19:39 + 2:38
5. Bízová Lucie OTK8282 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 20:31 + 3:30
6. Bíza Zdeněk OTK8029 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 21:11 + 4:10
7. Polická Kateřina TZL C SKOB Zlín 23:47 + 6:46
8. Panovec Zbislav OTK3617 C OOB TJ Jiskra Otrokovice 38:32 + 21:31
9. Netuka Jan XX8 C 45:47 + 28:46
T3
2.50 km, 75 m, 11 controls
Place Name Reg. number Licence Club Time Loss
1. Plášek Karel LCE7501 C OOB TJ Slovan Luhačovice 25:17
2. Bartoĺ Jaroslav XX6 C 34:48 + 9:31
3. Otrusina Milan EZL6205 C PEV Zlín 40:53 + 15:36
4. Pecka Lukas XX9 C 44:57 + 19:40
5. Otrusina Ales EZL C PEV Zlín 51:38 + 26:21
6. Krejčí Jiří KVS7701 C SKOB Kobra Vsetín 67:56 + 42:39
7. Černíková Tereza KVS0051 C SKOB Kobra Vsetín 70:41 + 45:24
8. Smolková Jana VIC C OB Vizovice 101:13 + 75:56