Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: Český pohár MTBO - Middle
Race code
100509704
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
Český pohár MTBO - Middle
Original results
|
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2010/05/09
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Place
Blansko - Palava
Map
Palava II
Organiser
SBK - KOB Start Blansko
Director
Jan Urban
Referee
Vlasta Jágrová
Course setter
Jan Urban
Class
D14
D17
D20
D21
D21E
D40
D50
H14
H17
H20
H21A
H21B
H21C
H21E
H40
H50
P
D14
4.00 km, 9 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kohoutová Barbora
BOR
C
OK Jiskra Nový Bor
48.18
2.
Švarcbachová Barbora
KNC9651
C
OOB Sokol Kostelec n. Č.l.
48.49
+ 0.31
3.
Grycová Veronika
TBM9859
C
KOS TJ Tesla Brno
51.53
+ 3.35
D17
7.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Švarcbachová Lucie
KNC9451
C
OOB Sokol Kostelec n. Č.l.
49.43
2.
Pařízková Anežka
SMR9350
C
SK SNS Smržovka
50.07
+ 0.24
3.
Haltofová Eva
VOV9499
C
VSK VŠB TU Ostrava
60.06
+10.23
D20
8.00 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Březinová Marie
TSU9191
C
LKT 80 Šumperk
57.57
2.
Lamichová Martina
PHK9152
C
OK 99 Hradec Králové
64.37
+ 6.40
3.
Hančíková Kateřina
TZL9051
C
SKOB Zlín
71.55
+13.58
4.
Jandová Diana
CHT9151
C
SK Chrast
73.40
+15.43
5.
Novotná Barbora
TZL9053
C
SKOB Zlín
90.36
+32.39
6.
Čully Katharina
VBA9251
C
ŠK VAZKA Bratislava
132.33
+74.36
Seifertová Magdalena
VSP9150
C
USK Praha
DISK
Veselá Anna
JIL9250
C
OK Jilemnice
DISK
D21
8.00 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Folprechtová Kateřina
TUR7451
C
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
61.30
2.
Fólová Martina
SMR8850
C
SK SNS Smržovka
61.48
+ 0.18
3.
Lamichová Kateřina
PHK8359
C
OK 99 Hradec Králové
62.37
+ 1.07
4.
Rejholcová Andrea
BOR6951
C
OK Jiskra Nový Bor
64.08
+ 2.38
5.
Gajdová Kristina
HSU7750
C
Horizont klub Šumperk
65.37
+ 4.07
6.
Rábová Zuzana
RBK8556
C
SK Radioklub Blansko
67.00
+ 5.30
7.
Ryglová Kateřina
TBM7372
C
KOS TJ Tesla Brno
67.29
+ 5.59
8.
Tomečková Zuzana
KON8279
C
KOB Konice
70.30
+ 9.00
9.
Ilíková Petra
TZL8153
C
SKOB Zlín
71.59
+10.29
10.
Kiacová Zuzana
XPU8954
C
Pardubice Bikers
72.55
+11.25
11.
Krejčí Hana
TUR8051
C
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
73.00
+11.30
12.
Jašková Šárka
ABR7751
C
A-team Bruntál
73.21
+11.51
13.
Baštová Martina
XPU8453
C
Pardubice Bikers
73.40
+12.10
14.
Letfusová Veronika
ZUP8651
C
MTBO ČZU Praha
74.08
+12.38
15.
Matulová Dana
ZBM7653
C
SK Žabovřesky Brno
74.46
+13.16
16.
Čechová Marcela
TBM7659
C
KOS TJ Tesla Brno
75.27
+13.57
17.
Karlíková Zuzana
VIZ8052
C
TJ Sokol Vizovice
76.32
+15.02
17.
Kabelová Radka
TBM7898
C
KOS TJ Tesla Brno
76.32
+15.02
19.
Schwabová Kateřina
TBM7371
C
KOS TJ Tesla Brno
77.43
+16.13
20.
Veličková Monika
ABR8951
C
A-team Bruntál
77.58
+16.28
21.
Divilová Lenka
TZL7400
C
SKOB Zlín
79.28
+17.58
22.
Linhartová Martina
VIZ7774
C
TJ Sokol Vizovice
80.21
+18.51
23.
Tomešová Stela
TZL8266
C
SKOB Zlín
80.44
+19.14
24.
Šiftancová Eva
TUR8052
C
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
80.55
+19.25
25.
Ferdinandová Jana
OKP7750
C
SK OK 24 Praha
81.20
+19.50
26.
Grauzelova Ludmila
VBA8351
C
ŠK VAZKA Bratislava
81.38
+20.08
27.
Novotná Veronika
BOR8052
C
OK Jiskra Nový Bor
82.43
+21.13
28.
Jalová Martina
RBK8355
C
SK Radioklub Blansko
83.45
+22.15
29.
Košíková Jitka
VSP7750
C
USK Praha
86.20
+24.50
30.
Jakoubová Ivka
SMR7450
C
SK SNS Smržovka
89.44
+28.14
31.
Konšalová Barbora
KTP7651
C
Koloshop Team
89.46
+28.16
32.
Petránková Lucie
XBM7562
C
Pell's MTBO team
92.19
+30.49
33.
Salingerová Anna
ZUP7750
C
MTBO ČZU Praha
92.48
+31.18
34.
Rudolfová Jana
SJC7752
C
Sportcentrum Jičín
96.47
+35.17
35.
Šimková Markéta
PVP7751
C
VSK Přírodověda
96.56
+35.26
36.
Bartáková Petra
SJI8151
C
OK Jihlava
97.53
+36.23
37.
Zajícová Petra
LOV7351
C
lepus.cz
109.11
+47.41
38.
Švarcbachová Jaroslava
KNC6754
C
OOB Sokol Kostelec n. Č.l.
109.42
+48.12
Malá Alice
TBM7991
C
KOS TJ Tesla Brno
DISK
Kavanová Barbora
JIL8551
C
OK Jilemnice
DISK
D21E
8.00 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Paulíčková Renata
SJI8057
E
OK Jihlava
55.27
2.
Chudíková Barbora
SJI7850
E
OK Jihlava
56.10
+ 0.43
3.
Gigon Michaela
TBM7753
E
KOS TJ Tesla Brno
56.59
+ 1.32
4.
Hrdinová Marie
VSP7852
C
USK Praha
57.16
+ 1.49
5.
Zinkl Sonja
AUT0250
C
Austria
58.14
+ 2.47
6.
Tichovská Martina
VSP8650
C
USK Praha
58.16
+ 2.49
7.
Kaminska Anna
PLN0151
C
Polsko 1
58.27
+ 3.00
8.
Lacigová Michaela
VSP8152
C
USK Praha
58.46
+ 3.19
9.
La Carbonara Hana
TBM7652
E
KOS TJ Tesla Brno
58.48
+ 3.21
10.
Doležalová Hana
VRL8851
E
OOS TJ Spartak Vrchlabí
59.14
+ 3.47
11.
Fajtova Stanislava
VBA8454
E
ŠK VAZKA Bratislava
60.38
+ 5.11
12.
Staňková Štěpánka
TSU8992
E
LKT 80 Šumperk
61.20
+ 5.53
13.
Hanajová Janka
SMR8150
E
SK SNS Smržovka
61.59
+ 6.32
14.
Fuzy Anna
HUN0050
C
Hungary
63.33
+ 8.06
15.
Hančíková Hana
TZL8852
E
SKOB Zlín
65.00
+ 9.33
16.
Ďurčová Alena
BBB7791
E
ŠK Biko Banská Bystrica
66.25
+10.58
17.
Pařízková Věrka
SMR7151
E
SK SNS Smržovka
66.32
+11.05
18.
Kuchařová Markéta
ZUP8452
E
MTBO ČZU Praha
67.12
+11.45
19.
Kalinová Markéta
EKP8259
E
VŠTJ Ekonom Praha
68.56
+13.29
20.
Štěpánská Adéla
ZBM8870
E
SK Žabovřesky Brno
68.57
+13.30
21.
Faltejsková Jana
XPU7652
E
Pardubice Bikers
70.17
+14.50
22.
Bochenková Martina
ZUP8750
E
MTBO ČZU Praha
70.19
+14.52
23.
Tyszová Natália
RDC8851
E
Reactor Bike Team Děčín
70.28
+15.01
24.
Piskáčková Zuzana
ZUP8451
E
MTBO ČZU Praha
75.16
+19.49
25.
Honsová Lenka
SMR7750
E
SK SNS Smržovka
75.31
+20.04
26.
Knížková Anna
XPU8457
E
Pardubice Bikers
78.53
+23.26
27.
Kátlovská Zora
RBA8056
C
TJ Rapid Bratislava
81.23
+25.56
D40
5.00 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Janská Iva
LBM5795
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
44.22
2.
Časnochová Táňa
BBB7062
C
ŠK Biko Banská Bystrica
44.39
+ 0.17
3.
Abelová Ivana
STB6798
C
TJ Stadion Nový Bor
46.25
+ 2.03
4.
Rychterová Dana
SMR6950
C
SK SNS Smržovka
47.35
+ 3.13
5.
Březinová Dana
TSU5896
C
LKT 80 Šumperk
50.29
+ 6.07
6.
Skácelová Naděžda
KON6183
C
KOB Konice
50.49
+ 6.27
7.
Kroupová Jana
PVP7052
C
VSK Přírodověda
50.57
+ 6.35
8.
Hnilicová Jana
ASU6868
C
Magnus Orienteering
52.09
+ 7.47
9.
Hanzlová Svatava
HAV6651
C
SKOB Baník Havířov
52.18
+ 7.56
10.
Medlíková Míla
TSU5895
C
LKT 80 Šumperk
52.36
+ 8.14
11.
Slavíková Kateřina
VIP6650
C
SK VIPrahlo
53.54
+ 9.32
12.
Hančíková Michaela
TZL6559
C
SKOB Zlín
54.15
+ 9.53
13.
Dittrichová Lenka
KON6285
C
KOB Konice
60.42
+16.20
14.
Tichovská Jitka
PGP6153
C
SK Praga
63.19
+18.57
D50
5.00 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Flašarová Marie
KCK5756
C
KOB Český Krumlov
56.36
2.
Kralova Eva
VBA4751
C
ŠK VAZKA Bratislava
57.11
+ 0.35
3.
Procházková Helena
TBM5351
C
KOS TJ Tesla Brno
57.42
+ 1.06
4.
Mrštíková Hana
XPU5552
C
Pardubice Bikers
62.53
+ 6.17
5.
Pospíšková Luisa
TBM5959
C
KOS TJ Tesla Brno
68.34
+11.58
Čully Zuzana
VBA5852
C
ŠK VAZKA Bratislava
DISK
H14
5.00 km, 9 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Nemet Michal
BOR9705
C
OK Jiskra Nový Bor
41.17
2.
Horák Jan
RDC9800
C
Reactor Bike Team Děčín
43.05
+ 1.48
3.
Muller Matej
VBA9601
C
ŠK VAZKA Bratislava
46.07
+ 4.50
4.
Ludvík Matyáš
STB9801
C
TJ Stadion Nový Bor
51.21
+10.04
5.
Brázda Michal
SBK0002
C
KOB Start Blansko
71.05
+29.48
H17
8.00 km, 13 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Staněk Tomáš
TSU9403
C
LKT 80 Šumperk
55.02
2.
Ludvík Vojtěch
STB9301
B
TJ Stadion Nový Bor
55.35
+ 0.33
3.
Kroupa Tomáš
PVP9401
C
VSK Přírodověda
63.00
+ 7.58
4.
Jánoška Tomáš
RBA9301
C
TJ Rapid Bratislava
67.51
+12.49
5.
Skoupý Jan
VIZ9411
C
TJ Sokol Vizovice
68.30
+13.28
6.
Čully Andrej
VBA9501
C
ŠK VAZKA Bratislava
73.27
+18.25
7.
Sluka David
JEP9400
C
Jehlanka Team
84.38
+29.36
8.
Princ Matyáš
TCB9501
C
SK Technik České Budějovice
89.51
+34.49
9.
Kroupa Jakub
PVP9500
C
VSK Přírodověda
113.26
+58.24
H20
9.00 km, 20 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Bogar Kryštof
BOR9402
A
OK Jiskra Nový Bor
52.29
2.
Fajtl Jaroslav
VPM9001
A
KOS Slavia VŠ Plzeň
55.39
+ 3.10
3.
Tišnovský Martin
ZBM9120
E
SK Žabovřesky Brno
57.24
+ 4.55
4.
Sluka Martin
VSP9101
C
USK Praha
69.56
+17.27
5.
Němec David
TZL9001
C
SKOB Zlín
85.11
+32.42
H21A
9.00 km, 20 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Peths Matěj
ABR8501
C
A-team Bruntál
52.24
2.
Jedlička Michal
SHK7309
C
TJ Slavia Hradec Králové
56.22
+ 3.58
3.
Kazda Jiří
SJC8006
C
Sportcentrum Jičín
57.27
+ 5.03
4.
Štěpánek Martin
TBM7327
C
KOS TJ Tesla Brno
57.56
+ 5.32
5.
Linhart Aleš
VIZ7231
C
TJ Sokol Vizovice
58.12
+ 5.48
6.
Polák Jaroslav
CHA7500
C
OK Chrastava
58.22
+ 5.58
7.
Bureš Pavel
XBM7549
C
Pell's MTBO team
58.29
+ 6.05
8.
Strejček Petr
TBM7228
C
KOS TJ Tesla Brno
60.22
+ 7.58
8.
Venhoda Milan
SJI7104
C
OK Jihlava
60.22
+ 7.58
10.
Laciga Zdeněk
VSP5200
C
USK Praha
60.32
+ 8.08
11.
Jedlička Lukáš
SHK8100
C
TJ Slavia Hradec Králové
60.53
+ 8.29
12.
Jiran Jan
PHK7701
C
OK 99 Hradec Králové
61.13
+ 8.49
13.
Hons Miši
SMR7700
C
SK SNS Smržovka
61.23
+ 8.59
14.
Michalička David
ZUP8001
C
MTBO ČZU Praha
62.11
+ 9.47
15.
Folprecht Eda
TUR7304
C
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
63.03
+10.39
16.
Buchtík Ondřej
VLI8101
C
VSK Slavia TU Liberec
63.44
+11.20
17.
Cerman Lukáš
VSP8101
C
USK Praha
63.57
+11.33
17.
Vřešťál Jan
TUR7301
C
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
63.57
+11.33
19.
Hübner Jan
SJI7901
C
OK Jihlava
64.16
+11.52
20.
Pařízek Petr
SMR7001
C
SK SNS Smržovka
65.45
+13.21
21.
Zajíc Josef
LOV7601
C
lepus.cz
66.08
+13.44
22.
Žíla Vladimír
BOR6800
C
OK Jiskra Nový Bor
66.29
+14.05
23.
Hendrych Martin
SJI7828
C
OK Jihlava
66.38
+14.14
24.
Schwab Martin
TBM8101
C
KOS TJ Tesla Brno
66.41
+14.17
25.
Bilan Martin
TBM8401
C
KOS TJ Tesla Brno
66.53
+14.29
26.
Novotný Petr
TZL6601
C
SKOB Zlín
66.55
+14.31
27.
Horák Pavel
VSP7200
C
USK Praha
68.05
+15.41
28.
Kroc Dalibor
VIZ7408
C
TJ Sokol Vizovice
68.46
+16.22
29.
Slavík Viktor
VIP6300
C
SK VIPrahlo
69.09
+16.45
30.
Faltejsek Lukáš
XPU7725
C
Pardubice Bikers
69.10
+16.46
31.
Šimek Radek
JEP8000
C
Jehlanka Team
69.24
+17.00
32.
Petránek Vít
XBM7337
C
Pell's MTBO team
69.25
+17.01
33.
Anděl Robert
VPM8001
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
70.26
+18.02
34.
Král Jiří
TSU5941
C
LKT 80 Šumperk
70.30
+18.06
35.
Hanovec Petr
SHK7101
C
TJ Slavia Hradec Králové
71.09
+18.45
36.
Štáfek Pavel
SKL7401
C
SMS Team Kladno
71.13
+18.49
37.
Buchtík Aleš
XBM8201
C
Pell's MTBO team
73.29
+21.05
38.
Skoupý Jan
VIZ7001
C
TJ Sokol Vizovice
75.51
+23.27
39.
Šňupárek Ondřej
TZL6999
C
SKOB Zlín
77.36
+25.12
40.
Bogar Leoš
BOR6603
C
OK Jiskra Nový Bor
77.43
+25.19
41.
Sedlák Radek
DOB7500
C
KOB Dobruška
81.29
+29.05
42.
Odvody Zdeněk
XPU8206
C
Pardubice Bikers
85.04
+32.40
Váňa Lukáš
ABR8601
C
A-team Bruntál
DISK
Plíhal Tomáš
SJI8509
C
OK Jihlava
DISK
H21B
9.00 km, 18 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Prášil Aleš
SJI7415
C
OK Jihlava
57.20
2.
Toloch Alexandr
XBM7011
C
Pell's MTBO team
58.19
+ 0.59
3.
Holík Marek
TBM6507
C
KOS TJ Tesla Brno
58.56
+ 1.36
4.
Hubík Martin
TBM8503
C
KOS TJ Tesla Brno
59.13
+ 1.53
5.
Izdný Pavel
SJI7613
C
OK Jihlava
60.04
+ 2.44
6.
Uhmann Petr
TBM8307
C
KOS TJ Tesla Brno
60.05
+ 2.45
7.
Kovařík Radovan
PHK8503
C
OK 99 Hradec Králové
60.16
+ 2.56
8.
Jiran Václav
XBM7601
C
Pell's MTBO team
60.19
+ 2.59
9.
Šňupárek Martin
XBM7107
C
Pell's MTBO team
60.58
+ 3.38
10.
Janda Martin
DOB8002
C
KOB Dobruška
61.20
+ 4.00
11.
Pšenička Jiří
TCB6301
C
SK Technik České Budějovice
63.19
+ 5.59
12.
Lipták Michal
SJI8107
C
OK Jihlava
63.41
+ 6.21
13.
Karlík Michal
VIZ8003
C
TJ Sokol Vizovice
63.42
+ 6.22
14.
Valík Luděk
AOP7101
C
POBO - přátelé OB Opava
63.59
+ 6.39
15.
Princ David
TCB6901
C
SK Technik České Budějovice
64.07
+ 6.47
16.
Jirka Jakub
VPM7905
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
66.47
+ 9.27
17.
Vítek Tomáš
XBM7511
C
Pell's MTBO team
68.17
+10.57
18.
Šebesta Petr
ZUP7604
C
MTBO ČZU Praha
69.10
+11.50
19.
Kroupa Václav
VIP6104
C
SK VIPrahlo
69.15
+11.55
20.
Pastuszek Filip
TZL7731
C
SKOB Zlín
70.42
+13.22
21.
Dvořáček Petr
TBM7013
C
KOS TJ Tesla Brno
73.07
+15.47
22.
Jirásek Radek
XPU7802
C
Pardubice Bikers
73.47
+16.27
23.
Pekárek Pavel
XBM6904
C
Pell's MTBO team
75.25
+18.05
24.
Vít David
ZUP7200
C
MTBO ČZU Praha
90.44
+33.24
Šimek Petr
RBK8444
C
SK Radioklub Blansko
DISK
Pastuszek Jakub
TZL7500
C
SKOB Zlín
DISK
La Carbonara Claudio
TBM7337
C
KOS TJ Tesla Brno
DISK
Švarcbach Michal
KNC7001
C
OOB Sokol Kostelec n. Č.l.
DISK
H21C
8.00 km, 13 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Moravec Štěpán
SJI8101
C
OK Jihlava
53.57
2.
Svoboda Ivan
SMR6200
C
SK SNS Smržovka
54.15
+ 0.18
3.
Dolíhal Luděk
TBM8506
C
KOS TJ Tesla Brno
57.11
+ 3.14
4.
Henek Michal
RBK8605
C
SK Radioklub Blansko
57.31
+ 3.34
5.
Kasal Vít
SJI7812
C
OK Jihlava
59.48
+ 5.51
6.
Bartoš Marián
VSP8201
C
USK Praha
60.04
+ 6.07
7.
Kinc Pavel
SBK0001
C
KOB Start Blansko
60.43
+ 6.46
8.
Bergl Tomáš
ZUP7800
C
MTBO ČZU Praha
61.51
+ 7.54
9.
Ištok Martin
BLI8001
C
SK MTBO Bludný kořen Liberec
65.27
+11.30
10.
Jalový Jaroslav
RBK8145
C
SK Radioklub Blansko
65.57
+12.00
11.
Tomeš Radim
TZL7899
C
SKOB Zlín
67.20
+13.23
12.
Pucher Filip
ZUP7404
C
MTBO ČZU Praha
67.21
+13.24
13.
Šorf Ivo
XBM7504
C
Pell's MTBO team
67.37
+13.40
14.
Langer Martin
LOV8400
C
lepus.cz
67.40
+13.43
15.
Brázda Pavel
SBK0003
C
KOB Start Blansko
68.13
+14.16
16.
Hlaváč David
JIL7501
C
OK Jilemnice
68.25
+14.28
17.
Regal Jan
PVP7307
C
VSK Přírodověda
69.15
+15.18
18.
Urban Miroslav
TUR7905
C
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
69.25
+15.28
19.
Rejholec Michal
BOR7412
C
OK Jiskra Nový Bor
69.53
+15.56
20.
Komenda Kamil
JIL7201
C
OK Jilemnice
70.05
+16.08
21.
Havlas Jan
SHK8908
C
TJ Slavia Hradec Králové
71.25
+17.28
22.
Touš Michal
SBK01
C
KOB Start Blansko
71.43
+17.46
23.
Vondál Jiří
SBK00
C
KOB Start Blansko
72.31
+18.34
24.
Čejka Tomáš
JHB8203
C
TJ Jiskra Havlíčkův Brod
72.44
+18.47
25.
Račanský Václav
TBM8117
C
KOS TJ Tesla Brno
73.19
+19.22
26.
Linhart Tomáš
TSU8540
C
LKT 80 Šumperk
74.32
+20.35
27.
Čihák Pavel
KNC8801
C
OOB Sokol Kostelec n. Č.l.
75.02
+21.05
28.
Sobek Ondřej
ABR8701
C
A-team Bruntál
76.27
+22.30
29.
Meier Milan
VLI7301
C
VSK Slavia TU Liberec
77.06
+23.09
30.
Ohera Karel
BLI7803
C
SK MTBO Bludný kořen Liberec
78.27
+24.30
31.
Urbaník Robert
VLI7002
C
VSK Slavia TU Liberec
78.46
+24.49
32.
Vokál Petr
TBM8228
C
KOS TJ Tesla Brno
78.51
+24.54
33.
Dzik Martin
XBM7602
C
Pell's MTBO team
78.54
+24.57
34.
Klech Aleš
JIL7401
C
OK Jilemnice
79.01
+25.04
35.
Král Luboš
PVP8400
C
VSK Přírodověda
80.00
+26.03
36.
Malý Martin
TBM7610
C
KOS TJ Tesla Brno
82.28
+28.31
37.
Cremaschini Gianprimo
TBM7905
C
KOS TJ Tesla Brno
84.19
+30.22
38.
Hečko Michal
TZL7799
C
SKOB Zlín
85.43
+31.46
39.
Divila Martin
TZL7402
C
SKOB Zlín
86.55
+32.58
40.
Munzar Martin
XPU7311
C
Pardubice Bikers
89.24
+35.27
41.
Kouřil Pavel
SBK
C
KOB Start Blansko
111.05
+57.08
Kadaník Libor
PHK7204
C
OK 99 Hradec Králové
DISK
H21E
10.00 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Rygl Jaroslav
XBM7044
E
Pell's MTBO team
52.31
2.
Lauerman Jan
SJI7419
E
OK Jihlava
52.57
+ 0.26
3.
Bogar František
BOR8904
E
OK Jiskra Nový Bor
53.12
+ 0.41
4.
Hradil Jiří
TZL8604
E
SKOB Zlín
53.30
+ 0.59
5.
Schachinger Bernhard
AUT0400
C
Austria
53.41
+ 1.10
6.
Rief Andreas
AUT0300
C
Austria
53.49
+ 1.18
7.
Ševčík Martin
TBM7632
E
KOS TJ Tesla Brno
54.15
+ 1.44
8.
Laciga Radek
VSP8200
C
USK Praha
54.41
+ 2.10
9.
Kříž Libor
XPU7804
E
Pardubice Bikers
54.55
+ 2.24
10.
Haselsberger Kevin
GER0000
C
Austria
55.02
+ 2.31
11.
Gromadka Maciej
PLN0100
C
Polsko 1
55.15
+ 2.44
12.
Vala Radek
ABR8401
E
A-team Bruntál
57.02
+ 4.31
13.
Niedbała Mateusz
PLN0101
C
Polsko 1
57.08
+ 4.37
14.
Paprčka Pavol
PKE8101
C
ŠK Pegas (Košice)
57.17
+ 4.46
15.
Pospíšek Marek
TBM8907
E
KOS TJ Tesla Brno
58.19
+ 5.48
16.
Jalový Milan
RBK8347
E
SK Radioklub Blansko
58.54
+ 6.23
16.
Jašek Petr
ABR7601
E
A-team Bruntál
58.54
+ 6.23
18.
Sommer Michael
VSP7600
C
USK Praha
58.55
+ 6.24
19.
Pucherna Eduard
ZUP7403
E
MTBO ČZU Praha
59.12
+ 6.41
20.
Brádler Jan
FSP7500
E
VŠTJ Stavební fakulta Praha
59.24
+ 6.53
21.
Kalina Miroslav
EKP8211
E
VŠTJ Ekonom Praha
59.37
+ 7.06
22.
Wohanka Pavel
VRL7501
E
OOS TJ Spartak Vrchlabí
59.47
+ 7.16
23.
Graubner Jan
TZL8236
E
SKOB Zlín
60.37
+ 8.06
24.
Lukavec Petr
SMR7800
E
SK SNS Smržovka
61.51
+ 9.20
25.
Kouřimský Jan
KTP7201
E
Koloshop Team
62.18
+ 9.47
26.
Sajal Martin
EKP7803
E
VŠTJ Ekonom Praha
62.20
+ 9.49
27.
Sedláček Petr
TSU8109
E
LKT 80 Šumperk
62.34
+10.03
28.
Fraňo Michal
SPE7501
E
Sokol Pezinok
62.37
+10.06
29.
Prášek Roman
ZUP7701
E
MTBO ČZU Praha
63.24
+10.53
30.
Haingartner Christof
AUT0100
C
Austria
63.25
+10.54
31.
Zaoral Pedros
SMR7903
E
SK SNS Smržovka
63.41
+11.10
32.
Haničák Tomáš
TUR7710
E
OOB TJ Turnov / MTBO TJ Turnov
63.44
+11.13
33.
Pucherna Jan
ZUP7702
E
MTBO ČZU Praha
63.56
+11.25
34.
Vanka Petr
OKP6801
E
SK OK 24 Praha
65.22
+12.51
35.
Horák Martin
RDC7100
E
Reactor Bike Team Děčín
65.55
+13.24
36.
Prošek Michal
SJI7823
E
OK Jihlava
65.59
+13.28
37.
Müller Pavel
JEP7900
E
Jehlanka Team
68.17
+15.46
38.
Medlík Jan
TSU8246
E
LKT 80 Šumperk
70.07
+17.36
39.
Balej Víťan
SMR7900
E
SK SNS Smržovka
72.01
+19.30
40.
Král Jan
XBM6903
E
Pell's MTBO team
72.20
+19.49
41.
Flassik Tomáš
RCP7441
C
RC&P TEAM Bratislava
77.25
+24.54
42.
Parfianowicz Ludomir
PLN0102
C
Polsko 1
79.52
+27.21
43.
Jánoška Jakub
RBA8802
C
TJ Rapid Bratislava
85.00
+32.29
Gajda Jan
VSP6801
C
USK Praha
DISK
Schwab David
TBM7401
E
KOS TJ Tesla Brno
DISK
Tomeček Lubomír
ABR7906
E
A-team Bruntál
DISK
H40
9.00 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Dorfler Dietmar
AUT
C
Austria
55.24
2.
Fajtl Jaroslav
VPM6001
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
63.37
+ 8.13
3.
Rochford Iain
VSP5601
C
USK Praha
64.52
+ 9.28
4.
Tišnovský Zdeněk
ZBM6620
C
SK Žabovřesky Brno
65.00
+ 9.36
5.
Křeček Miroslav
ZPV6213
C
KOB Železárny Prostějov
65.13
+ 9.49
6.
Štěpánský Václav
ZBM6108
C
SK Žabovřesky Brno
66.37
+11.13
7.
Svoboda Petr
SLA6803
C
SKOB Slaný
66.56
+11.32
8.
Antoš Svatopluk
SJC6602
C
Sportcentrum Jičín
68.15
+12.51
9.
Mlynarik Peter
VBA6501
C
ŠK VAZKA Bratislava
68.52
+13.28
10.
Vozda Jiří
KSU6149
C
Klub vytrvalostních sportů Šum
74.31
+19.07
11.
Malatin Juraj
RCP6341
C
RC&P TEAM Bratislava
75.33
+20.09
12.
Drlý Aleš
XBM6807
C
Pell's MTBO team
76.51
+21.27
13.
Pšenička Miloslav
TCB6101
C
SK Technik České Budějovice
90.19
+34.55
14.
Šimek Miroslav
PVP6300
C
VSK Přírodověda
91.24
+36.00
15.
Hnilica Radovan
ASU6401
C
Magnus Orienteering
94.55
+39.31
16.
Pažický Ľudovít
RCP6941
C
RC&P TEAM Bratislava
95.02
+39.38
17.
Ráb František
RBK5301
C
SK Radioklub Blansko
100.19
+44.55
18.
Kiac Jiří
XPU6305
C
Pardubice Bikers
101.22
+45.58
Galík Svaťa
TZL6301
C
SKOB Zlín
DISK
Náhlovský David
TBM6512
C
KOS TJ Tesla Brno
DISK
H50
8.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Sanak Adam
POL0100
C
Polsko I
59.24
2.
Pospíšek Zbyněk
TBM6007
C
KOS TJ Tesla Brno
59.28
+ 0.04
3.
Drawetz Walter
TZL5418
C
SKOB Zlín
60.57
+ 1.33
4.
Kamenický Radan
OSN6004
C
SK OS Nové Město n. M.
61.31
+ 2.07
5.
Jankó Tamás
HUN5800
C
Hungary
62.39
+ 3.15
6.
Nejedlý Petr
TZL5101
C
SKOB Zlín
63.50
+ 4.26
7.
Kotas Pavel
HAV5501
C
SKOB Baník Havířov
64.09
+ 4.45
8.
Sluka Milan
JEP6000
C
Jehlanka Team
66.58
+ 7.34
9.
Flašar Jan
KCK5701
C
KOB Český Krumlov
69.21
+ 9.57
10.
Sladký Ivan
PBM5513
C
TJ Spartak 1. Brněnská
70.13
+10.49
11.
Müller Petr
JEP4800
C
Jehlanka Team
70.47
+11.23
12.
Autrata Vlastimil
RCP6041
C
RC&P TEAM Bratislava
72.19
+12.55
13.
Ludvík Petr
STB5701
C
TJ Stadion Nový Bor
72.32
+13.08
14.
Jánoška Jozef
RBA5902
C
TJ Rapid Bratislava
72.49
+13.25
15.
Janský Jiří
LBM5805
C
TJ Lokomotiva Ingstav Brno
73.06
+13.42
16.
Mrštík Václav
XPU5002
C
Pardubice Bikers
74.54
+15.30
17.
Grauzel Vladimír
FBA51
C
TJ Slávia Farmaceut Bratislava
80.04
+20.40
18.
Janda Luboš
CHT6001
C
SK Chrast
84.49
+25.25
19.
Procházka Jan
TBM4907
C
KOS TJ Tesla Brno
87.52
+28.28
20.
Féder Medard
PEZ5001
C
Klub OB AŠK Pezinok
95.13
+35.49
21.
Čully Jan
VBA5501
C
ŠK VAZKA Bratislava
95.41
+36.17
22.
Vintr Ivan
TZL4501
C
SKOB Zlín
101.38
+42.14
23.
Kirchmann Miloš
PGP5502
C
SK Praga
127.01
+67.37
P
6.00 km, 13 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Jurek Soňa
C
52.40
2.
Jureček Víťezslav
BBB01
C
ŠK Biko Banská Bystrica
62.55
+10.15
3.
Kolářová Gabriela
C
65.50
+13.10
4.
Holzer Viktoria
HU2
C
117.33
+64.53
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz