Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: 7.OŽ ZČO - OP middle
Race code
100501058
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
7.OŽ ZČO - OP middle
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2010/05/01
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Organiser
KRL - Kometa Kralovice
Class
D10
D12
D14
D16
D18
D20
D21
D35
D45
D55
H10
H12
H14
H16
H18
H20
H21
H35
H45
H55
HD10L
HDR
P
D10
1.90 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1
Maresová Klára
NEJ0250
TJ Jiskra Nejdek
0 48:55
2
Tereza Hausnerová
KRL0053
Kometa Kralovice
0 54:56
D12
2.00 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kroupová Eliska
VPM9853
KOS Slavia VS Plzen
21:01
+0:00
2.
Maresová Alexandra
NEJ9950
C
TJ Jiskra Nejdek
21:13
+0:12
3.
Lenka Soukupová
KRL9952
Kometa Kralovice
23:17
+2:16
4.
Dagmar Biersaková
KRL0051
Kometa Kralovice
23:25
+2:24
5.
Barbora Beranová
KRL9953
Kometa Kralovice
25:17
+4:16
6.
Lenka Hanáková
KRL9951
Kometa Kralovice
31:39
+10:38
7.
Pesková Anna-Marie
NEJ9951
C
TJ Jiskra Nejdek
33:38
+12:37
D14
2.70 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kubínová Veronika
SKV9752
B
TJ Slovan Karlovy Va
26:12
+0:00
2.
Snupárková Anna
DKP9652
Oddíl OB Kotlárka
26:55
+0:43
3.
Siková Barbora
LPM9650
B
OK Lokomotiva Plzen
27:47
+1:35
4.
Nováková Tereza
DKP9751
Oddíl OB Kotlárka
28:01
+1:49
5.
Siková Karolína
LPM9651
B
OK Lokomotiva Plzen
29:20
+3:08
6.
Michaela Lavicková
KRL9655
Kometa Kralovice
29:41
+3:29
7.
Zandová Marcela
SKV9653
C
TJ Slovan Karlovy Va
32:32
+6:20
8.
Obytová Katerina
VPM9752
KOS Slavia VS Plzen
39:18
+13:06
9.
Natálie Holopírková
KRL9653
Kometa Kralovice
41:14
+15:02
D16
2.80 km, 12 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kubínová Romana
SKV9452
A
TJ Slovan Karlovy Va
31:56
+0:00
2.
Chvalová Vera
LPM9452
B
OK Lokomotiva Plzen
32:49
+0:53
3.
Magda Hanáková
KRL9651
Kometa Kralovice
38:47
+6:51
4.
Sklenárová Magda
MLA9559
MLOK Mariánské Lázne
41:21
+9:25
5.
Kuberková Lucie
LPM9451
B
OK Lokomotiva Plzen
60:04
+28:08
D18
3.50 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Anna Veselá
JIL9250
OK Jilemnice
45:12
+0:00
2.
Zayats Inna
LPM9353
C
OK Lokomotiva Plzen
50:43
+5:31
3.
Ivana Brezinová
KRL9353
Kometa Kralovice
58:54
+13:42
4.
Smrzová Pavlína
LPM9352
C
OK Lokomotiva Plzen
61:47
+16:35
D20
3.90 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hájková Monika
ONO9152
B
SKOB Ostrov
62:40
+0:00
D21
3.90 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hulcová Pavla
KSH7753
R
OOB TJ Kasperské Hor
44:53
+0:00
2.
Monika Procházková
BSO9150
KOB Baník Sokolov
48:33
+3:40
3.
Lostáková Ivana
LTP7758
TJ Lokomotiva Teplic
52:32
+7:39
4.
Sevcíková Petra
ONO7450
C
SKOB Ostrov
52:37
+7:44
5.
Freyová Andrea
NEJ8951
TJ Jiskra Nejdek
55:11
+10:18
6.
Urbánková Jana
ONO7851
C
SKOB Ostrov
56:52
+11:59
7.
Simková Markéta
PVP7751
VSK Prírodoveda
58:11
+13:18
8.
Sevcíková Olga
ONO7650
C
SKOB Ostrov
61:26
+16:33
9.
Kotásková Jana
JES7451
C
KOS Jesenice
63:18
+18:25
10.
Volfová Martina
EKP8051
C
VSTJ Ekonom Praha
64:34
+19:41
11.
Zandová Monika
SKV8751
C
TJ Slovan Karlovy Va
66:42
+21:49
12.
Ottová Terezka
JES8651
C
KOS Jesenice
69:45
+24:52
D35
3.50 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kamarytová Martina
MLA6651
MLOK Mariánské Lázne
47:29
+0:00
2.
Bischofová Petra
MLA7552
MLOK Mariánské Lázne
47:45
+0:16
3.
Kovárová Jitka
MAS7350
KCT As
49:44
+2:15
4.
Dana Kavkova
SCP6150
OK Sparta Praha
52:32
+5:03
5.
Zandová Marie
SKV6551
C
TJ Slovan Karlovy Va
55:46
+8:17
6.
Markéta Polívková
LPM
OK Lokomotiva Plzen
57:18
+9:49
7.
Krausová Marcela
LCV7351
C
TJ Loko Chomutov
58:06
+10:37
8.
Hasalová Jana
NEJ6750
C
TJ Jiskra Nejdek
59:00
+11:31
9.
Beránková Lenka
VPM7051
KOS Slavia VS Plzen
59:53
+12:24
10.
Kubínová Jana
SKV6751
C
TJ Slovan Karlovy Va
60:25
+12:56
11.
Hajsmanová Gagriela
LPM7351
OK Lokomotiva Plzen
67:27
+19:58
12.
Zierhutová Michaela
LCV7151
C
TJ Loko Chomutov
74:22
+26:53
Maresová Marcela
NEJ7450
TJ Jiskra Nejdek
DISK
D45
2.70 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Martínková Vera
VPM5351
C
KOS Slavia VS Plzen
32:35
+0:00
2.
Nováková Svatava
SKV5351
C
TJ Slovan Karlovy Va
34:05
+1:30
3.
Bouchalová Zdena
VPM5757
KOS Slavia VS Plzen
37:26
+4:51
4.
Mágrová Ivana
LCV5550
C
TJ Loko Chomutov
37:51
+5:16
5.
Tenglerová Helena
MLA6551
MLOK Mariánské Lázne
38:04
+5:29
6.
Sklenárová Jana
MLA6258
MLOK Mariánské Lázne
40:37
+8:02
7.
Kriegelsteinová Jelena
ONO6450
SKOB Ostrov
44:40
+12:05
8.
Smejkalová Karla
MLA6256
MLOK Mariánské Lázne
56:18
+23:43
D55
2.50 km, 12 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Mestková Eva
TEP4851
Tempo Praha
36:41
+0:00
2.
Beránková Pavla
VPM4350
KOS Slavia VS Plzen
45:49
+9:08
3.
Bishofová Alena
MLA5251
MLOK Mariánské Lázne
47:00
+10:19
4.
Zenkerová Miluse
LCV4550
C
TJ Loko Chomutov
50:06
+13:25
5.
Bohuslavová Vera
LPM4850
C
OK Lokomotiva Plzen
50:16
+13:35
6.
Brabcová Jindra
LCV4750
C
TJ Loko Chomutov
52:25
+15:44
H10
1.90 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Lejbl Ladislav
LBE0000
C
TJ Lokomotiva Beroun
16:17
+0:00
2.
Vecko Jan
NEJ
TJ Jiskra Nejdek
42:21
+26:04
3.
Rosenbaum Ondrej
JES0001
C
KOS Jesenice
54:22
+38:05
H12
2.00 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Zieba Jakub
NEJ9800
C
TJ Jiskra Nejdek
24:12
+0:00
2.
David Horky
KRL9801
Kometa Kralovice
36:52
+12:40
3.
Hasal Martin
NEJ9801
C
TJ Jiskra Nejdek
38:49
+14:37
H14
2.80 km, 12 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Frank Jirí
MAS9600
B
KCT As
34:21
+0:00
2.
Muller Adam
MAS9700
KCT As
38:17
+3:56
3.
Sevcík Roman
ONO9600
C
SKOB Ostrov
44:01
+9:40
4.
Ales Horky
KRL9701
Kometa Kralovice
44:19
+9:58
5.
Frantisek Cervinka
OKP9600
SK OK 24 Praha
77:20
+42:59
H16
3.50 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hájek Lukás
XXX
49:54
+0:00
2.
Jirí Cervinka
OKP9500
SK OK 24 Praha
52:17
+2:23
3.
Kraus Petr
LCV9501
C
TJ Loko Chomutov
66:45
+16:51
H18
4.80 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Jirí Vistejn
KRL9305
Kometa Kralovice
57:13
+0:00
2.
Roman Borovicka
SCH9201
TJ Skalka Cheb
61:14
+4:01
3.
Frey Martin
NEJ9200
C
TJ Jiskra Nejdek
63:12
+5:59
4.
Sulc Marek
MAS9300
B
KCT As
80:04
+22:51
5.
Lhoták Lubos
MAS9301
C
KCT As
82:42
+25:29
H20
4.80 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Vonásek Adam
LPM9101
B
OK Lokomotiva Plzen
81:18
+0:00
H21
5.20 km, 25 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Rambousek Karel
BSO7907
R
KOB Baník Sokolov
43:21
+0:00
2.
Bouchal Jirí
VPM8449
KOS Slavia VS Plzen
46:08
+2:47
3.
Pilar Karel
MAS5501
C
KCT As
49:38
+6:17
4.
Suchy Petr
LPM7820
C
OK Lokomotiva Plzen
51:37
+8:16
5.
Pilar Karel
BSO7801
C
KOB Baník Sokolov
51:42
+8:21
6.
Milota Josef
MLA5801
MLOK Mariánské Lázne
59:16
+15:55
7.
Rauch Stanislav
VPM8201
KOS Slavia VS Plzen
60:10
+16:49
8.
Rauch Tomás
VPM8501
KOS Slavia VS Plzen
60:24
+17:03
9.
Stehlík Petr
LPM7903
C
OK Lokomotiva Plzen
65:30
+22:09
10.
Kovár Jindrich
MAS6800
C
KCT As
66:15
+22:54
11.
Sperl Milan
SKV8001
C
TJ Slovan Karlovy Va
72:03
+28:42
12.
Hulec Jakub
KSH8401
C
OOB TJ Kasperské Hor
78:05
+34:44
13.
Hengler Lukás
88:58
+45:37
14.
Soukup David
SKV7601
C
TJ Slovan Karlovy Va
89:35
+46:14
MS
Kolovsky Frantisek
LPM9202
A
OK Lokomotiva Plzen
52:56
+9:35
Kunc Petr
MLA8801
A
MLOK Mariánské Lázne
DISK
H35
4.80 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hájek Jirí
ONO6400
C
SKOB Ostrov
54:50
+0:00
2.
Sevcík Petr
ONO7200
C
SKOB Ostrov
57:26
+2:36
3.
Silhavy Miroslav
LPM5800
C
OK Lokomotiva Plzen
57:31
+2:41
4.
Bíly Milan
JES7001
C
KOS Jesenice
63:29
+8:39
5.
Bohuslav Václav
LPM7206
C
OK Lokomotiva Plzen
63:57
+9:07
6.
Mares Alexander
NEJ7300
C
TJ Jiskra Nejdek
66:06
+11:16
7.
Kroupa Stepán
VPM6904
KOS Slavia VS Plzen
68:26
+13:36
8.
Käss Pavel
BSO7000
C
KOB Baník Sokolov
69:10
+14:20
9.
Kamaryt Milos
MLA6404
MLOK Mariánské Lázne
70:20
+15:30
10.
Kocandrle Petr
VPM7101
KOS Slavia VS Plzen
72:04
+17:14
11.
Lejbl Ladislav
LBE6900
C
TJ Lokomotiva Beroun
74:11
+19:21
12.
Jirousek Petr
LPM7001
C
OK Lokomotiva Plzen
74:42
+19:52
13.
Ruzicka Miloslav
LBE6300
C
TJ Lokomotiva Beroun
83:14
+28:24
14.
Dedek Miroslav
ONO6000
SKOB Ostrov
106:46
+51:56
15.
Soupa Karel
LPM6900
C
OK Lokomotiva Plzen
113:06
+58:16
Kopácek Jirí
DISK-LIM:
Kozelka Jan
LCV7000
C
TJ Loko Chomutov
DISK-LIM:
Kopácek Adam
DISK-LIM:
H45
3.90 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Michalec Jan
MLA5701
B
MLOK Mariánské Lázne
46:29
+0:00
2.
Choteticky Václav
MAS5200
KCT As
50:35
+4:06
3.
Jiri Kavka
SCP5900
OK Sparta Praha
56:24
+9:55
4.
Brabec Zdenek
ZAT5603
OOB Loko Zatec
57:17
+10:48
5.
Simek Miroslav
MFP6302
VSSK MFF UK Praha
61:28
+14:59
6.
Stanislav Cervinka
OKP5701
SK OK 24 Praha
64:02
+17:33
7.
Jan Hovorka
DCE6300
KOB Dobrichovice
69:36
+23:07
8.
Petr Cech
SCH6001
TJ Skalka Cheb
89:34
+43:05
H55
2.80 km, 12 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Josef Janda
KAD4701
Originální Vivalín t
30:43
+0:00
2.
Otta Pavel
JES4601
C
KOS Jesenice
33:21
+2:38
3.
Beránek Petr
VPM4502
KOS Slavia VS Plzen
34:12
+3:29
4.
Fisák Jan
MLA4401
MLOK Mariánské Lázne
34:17
+3:34
5.
Jirásek Jaroslav
SCH4711
C
TJ Skalka Cheb
35:42
+4:59
6.
Bohuslav Václav
LPM4201
C
OK Lokomotiva Plzen
37:06
+6:23
7.
Mágr Zdenek
LCV5000
C
TJ Loko Chomutov
37:14
+6:31
8.
Frey Jaromír
NEJ4100
C
TJ Jiskra Nejdek
38:17
+7:34
9.
Sklenár Jan
MLA4201
MLOK Mariánské Lázne
38:20
+7:37
10.
Fiala Milos
KSH4801
C
OOB TJ Kasperské Hor
41:22
+10:39
11.
Schimm Dieter
BSO4401
C
KOB Baník Sokolov
41:48
+11:05
12.
Frantisek Duda
KPY4600
SKOB TJ Sokol Kralup
48:03
+17:20
13.
Valeska Rudolf
LCV4700
C
TJ Loko Chomutov
48:14
+17:31
14.
Nykles Vladimír
VPM4701
C
KOS Slavia VS Plzen
49:11
+18:28
15.
Lisy Jan
ONO4201
C
SKOB Ostrov
50:57
+20:14
16.
Vonásek Jirí
LPM5401
C
OK Lokomotiva Plzen
54:58
+24:15
HD10L
1.70 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kocandrle Martin
VPM0202
KOS Slavia VS Plzen
22:16
+0:00
2.
Lejbl Jakub
LBE0500
C
TJ Lokomotiva Beroun
22:53
+0:37
3.
Vráta Polívka
VPM020
KOS Slavia VS Plzen
25:30
+3:14
4.
Hlinovsky Ondrej
VPM0102
KOS Slavia VS Plzen
25:36
+3:20
5.
Anna Cervinková
OKP0050
SK OK 24 Praha
33:03
+10:47
6.
Mudrová Lenka
KRL0052
Kometa Kralovice
34:31
+12:15
Metodej Hovorka
DCE0200
KOB Dobrichovice
DISK
HDR
1.70 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Urbánková Eva
ONO0650
C
SKOB Ostrov
25:54
+0:00
2.
Fremrová Magdalena
VPM0350
KOS Slavia VS Plzen
26:31
+0:37
3.
Tereza Slechtová
KRL
Kometa Kralovice
26:47
+0:53
4.
Kábrt Joseef
BSO
KOB Baník Sokolov
28:16
+2:22
5.
Jakub Hanák
KRL0201
Kometa Kralovice
28:41
+2:47
6.
Brádler Vasík
VSP0600
USK Praha
33:45
+7:51
7.
Sevcík Daniel
ONO0200
C
SKOB Ostrov
34:51
+8:57
8.
Bohuslav Pepík
LPM0401
C
OK Lokomotiva Plzen
35:39
+9:45
9.
Majda Polívková
VPM
KOS Slavia VS Plzen
37:38
+11:44
10.
Zierhutová Michaela
LCV0250
C
TJ Loko Chomutov
38:15
+12:21
11.
Ondrej Hanák
KRL0301
Kometa Kralovice
39:27
+13:33
12.
Kovárová Lucie
MAS0350
C
KCT As
40:08
+14:14
13.
Jan Vrba
NER
Neregistrovaní
40:45
+14:51
14.
Jirí Vrba
NER
Neregistrovaní
40:52
+14:58
15.
Matyás Kettner
NER
Neregistrovaní
41:11
+15:17
16.
Istvánová Klára
MAS0200
C
KCT As
53:04
+27:10
17.
Milota Bretislav
MLA0301
MLOK Mariánské Lázne
59:49
+33:55
18.
Sevcík Adam
ONO0300
C
SKOB Ostrov
64:14
+38:20
Sára Lostáková
LTP
TJ Lokomotiva Teplic
DISK
Kocandrlová Adéla
VPM0450
KOS Slavia VS Plzen
DISK
P
2.70 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Martínek Bohumil
37:32
+0:00
2.
Dzumán Robert
Kometa Kralovice
37:44
+0:12
3.
Novák Jan
SKV5001
TJ Slovan Karlovy Va
39:33
+2:01
4.
Vladek Kettner
NER
Neregistrovaní
42:58
+5:26
5.
Rohanová Markéta
PVP7251
VSK Prírodoveda
46:15
+8:43
6.
Jelínková Radomíra
MLA6951
MLOK Mariánské Lázne
49:26
+11:54
7.
Ruzicková Katerina
LBE
TJ Lokomotiva Beroun
53:12
+15:40
8.
Denisa Cervinková
OKP6750
SK OK 24 Praha
86:29
+48:57
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz