Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: Oblastní mistrovství - noční OB
Race code
070323002
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
Oblastní mistrovství - noční OB
Original results
|
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2007/03/23
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Ranking type
Ranking
Place
Ostrava
Map
Komenskeho sady 2007
Organiser
AOV - Baník Ostrava - FIZA
Director
Zajic Josef st.
Referee
Zajic Josef ml.
Course setter
Langer Martin, Zajicova Petra
JURY
Josef Kroca-MOV, Annicka Gavendova-TRI, Miroslav Hadac-AOP
Class
D12
D14
D16
D18
D20
D21
D35
D45
D55
H12
H14
H16
H18
H20
H21
H35
H45
H55
H60
D12
1.00 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Fukalová Martina
AOV9550
C
Baník Ostrava - FIZA
15.27
2.
Fukalová Hana
AOV9850
C
Baník Ostrava - FIZA
19.55
+ 4.28
3.
Svěchotová Natálie
MOV9751
C
SKOB Ostrava
20.10
+ 4.43
4.
Petrželková Monika
BFM9651
C
SKOB Frýdek - Místek
62.39
+47.12
D14
3.00 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Nožková Sára
TRI9353
B
TJ TŽ Třinec
17.52
2.
Laštůvková Petra
TRI9350
B
TJ TŽ Třinec
18.10
+ 0.18
3.
Svobodová Radka
BFM9451
B
SKOB Frýdek - Místek
19.06
+ 1.14
4.
Krejčí Kateřina
AOV9350
C
Baník Ostrava - FIZA
20.13
+ 2.21
5.
Kovářová Veronika
TRI9459
C
TJ TŽ Třinec
21.14
+ 3.22
6.
Haltofová Eva
TRI9453
B
TJ TŽ Třinec
22.20
+ 4.28
7.
Kantorová Dorota
TRI9452
C
TJ TŽ Třinec
27.37
+ 9.45
8.
Svobodová Klára
SOP9352
C
TJ Slezan Opava
30.21
+12.29
D16
3.00 km, 24 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Mlčochová Alice
TRI9251
B
TJ TŽ Třinec
23.23
2.
Kosová Barbora
TRI9258
A
TJ TŽ Třinec
25.36
+ 2.13
3.
Jastrzembská Tereza
TRI9256
A
TJ TŽ Třinec
26.23
+ 3.00
4.
Opletalová Eva
HAV9250
C
SKOB Baník Havířov
29.43
+ 6.20
5.
Mizerová Monika
TRI9250
C
TJ TŽ Třinec
31.15
+ 7.52
6.
Světloňová Lucie
AOV9252
C
Baník Ostrava - FIZA
31.51
+ 8.28
7.
Ševčíková Petra
SOP9152
C
TJ Slezan Opava
51.51
+28.28
D18
4.00 km, 29 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Prokopová Bětka
TRI8951
C
TJ TŽ Třinec
30.03
2.
Rossmanithová Kateřina
AOP8951
B
POBO Opava, Přátelé orientační
34.28
+ 4.25
3.
Oherová Petra
ODR9050
C
SKOB Odry
48.47
+18.44
Králová Kateřina
ODR9052
B
SKOB Odry
DISK
D20
5.00 km, 27 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Latochová Kateřina
TRI8850
B
TJ TŽ Třinec
34.45
2.
Urbánková Radka
ODR8850
C
SKOB Odry
51.57
+17.12
D21
6.00 km, 29 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Weissová Lucie
JAM8952
A
SK Jamnice
34.45
2.
Martynková Aneta
TRI8657
C
TJ TŽ Třinec
36.50
+ 2.05
3.
Kašparová Šárka
JAM7253
C
SK Jamnice
40.09
+ 5.24
4.
Klečková Lucie
HAV8852
A
SKOB Baník Havířov
41.06
+ 6.21
5.
Pavlickova Hana
MOV
C
SKOB Ostrava
44.12
+ 9.27
6.
Višňová Michaela
VOV8456
C
VSK VŠB-TU Ostrava
46.06
+11.21
7.
Šumšalová Kristýna
ODR8550
C
SKOB Odry
47.24
+12.39
8.
Řehová Renata
BFM7151
C
SKOB Frýdek - Místek
50.09
+15.24
D35
4.00 km, 28 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Tesařová Bohumila
VOV6957
C
VSK VŠB-TU Ostrava
31.51
2.
Klečková Zina
HAV6151
C
SKOB Baník Havířov
35.45
+ 3.54
3.
Mizerová Jarmila
TRI6851
C
TJ TŽ Třinec
36.54
+ 5.03
4.
Vričanová Sylva
HAV6751
C
SKOB Baník Havířov
38.23
+ 6.32
5.
Jastrzembská Jarmila
TRI6450
C
TJ TŽ Třinec
40.18
+ 8.27
D45
3.00 km, 23 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
D55
2.00 km, 20 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Budínová Blanka
MOV4851
C
SKOB Ostrava
28.03
2.
Mrkvicová Ludmila
VOV4952
C
VSK VŠB-TU Ostrava
35.15
+ 7.12
H12
2.00 km, 18 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Novák Pavel
AOV9801
C
Baník Ostrava - FIZA
18.39
2.
Míček Dominik
MOV9501
C
SKOB Ostrava
20.47
+ 2.08
3.
Kubečka Jakub
AOV9503
C
Baník Ostrava - FIZA
22.37
+ 3.58
4.
Romportl Jan
AOV9601
C
Baník Ostrava - FIZA
23.43
+ 5.04
5.
Valouch David
SOP9501
C
TJ Slezan Opava
25.32
+ 6.53
6.
Trup Štěpán
MOV9603
C
SKOB Ostrava
27.41
+ 9.02
7.
Mielec Jaromír
AOV9701
C
Baník Ostrava - FIZA
27.49
+ 9.10
8.
Svoboda František
SOP9601
C
TJ Slezan Opava
41.46
+23.07
Ostruszka David
TRI9502
C
TJ TŽ Třinec
DISK
Glonek Jakub
AOV9602
C
Baník Ostrava - FIZA
DISK
Miksa Vojtěch
AOV9502
C
Baník Ostrava - FIZA
DISK
H14
3.00 km, 18 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Argaláš Michal
TRI9301
A
TJ TŽ Třinec
17.12
2.
Rossmanith Vojta
AOP9302
B
POBO Opava, Přátelé orientační
19.19
+ 2.07
3.
Karásek Vojtěch
TRI9401
B
TJ TŽ Třinec
22.52
+ 5.40
4.
Hučík Jan
TRI9403
C
TJ TŽ Třinec
26.29
+ 9.17
5.
Lukáš Jakub
AOV9301
C
Baník Ostrava - FIZA
26.59
+ 9.47
6.
Štětínský Pavel
MOV9401
B
SKOB Ostrava
28.54
+11.42
7.
Ondruš Adam
AOV9401
B
Baník Ostrava - FIZA
29.32
+12.20
8.
Ročňák Michal
AOV9302
C
Baník Ostrava - FIZA
30.04
+12.52
9.
Svěchota Marek
MOV9302
C
SKOB Ostrava
34.07
+16.55
10.
Trup Matěj
MOV9402
C
SKOB Ostrava
43.24
+26.12
11.
Polášek Filip
MOV9305
C
SKOB Ostrava
45.19
+28.07
Žáček Kryštof
AOV9404
C
Baník Ostrava - FIZA
DISK
H16
5.00 km, 27 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Gazda Viktor
TRI9203
A
TJ TŽ Třinec
28.42
2.
Hadač Filip
AOP9301
A
POBO Opava, Přátelé orientační
28.47
+ 0.05
3.
Sochor Vít
HAV9105
B
SKOB Baník Havířov
30.55
+ 2.13
Bartosz David
TRI9102
C
TJ TŽ Třinec
DISK
H18
6.00 km, 29 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Legerski Martin
TRI9003
B
TJ TŽ Třinec
30.08
2.
Opletal Jan
HAV9000
B
SKOB Baník Havířov
32.41
+ 2.33
3.
Szturc Jan
TRC9003
B
SKOB BETA Třinec
34.54
+ 4.46
4.
Slivečka Jan
MOV8901
B
SKOB Ostrava
36.45
+ 6.37
5.
Janča Martin
MOV9001
C
SKOB Ostrava
39.29
+ 9.21
H20
6.00 km, 29 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Fojtík Jan
VOV8701
C
VSK VŠB-TU Ostrava
37.30
2.
Sochor Jan
HAV8801
A
SKOB Baník Havířov
38.01
+ 0.31
3.
Lichý Ondřej
SOP8802
B
TJ Slezan Opava
46.50
+ 9.20
H21
6.00 km, 30 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hadač Miroslav
AOP6501
C
POBO Opava, Přátelé orientační
34.18
2.
Vlach Jiří
VOV7900
C
VSK VŠB-TU Ostrava
34.32
+ 0.14
3.
Bučánek Antonín
ODR8400
C
SKOB Odry
35.41
+ 1.23
4.
KopecTomáš
VOV8203
C
VSK VŠB-TU Ostrava
37.19
+ 3.01
5.
Mrkvica Petr
VOV7802
C
VSK VŠB-TU Ostrava
38.50
+ 4.32
6.
Zavřel Michal
KRN6804
C
TJ Loko Krnov
39.52
+ 5.34
7.
Kalina Tomáš
TBM8505
C
KOS TJ Tesla Brno
40.09
+ 5.51
8.
Svěchota Milan
MOV7202
C
SKOB Ostrava
40.22
+ 6.04
9.
Walaski Antonín
TRI8006
C
TJ TŽ Třinec
40.37
+ 6.19
10.
Válka Jan
SOP7811
C
TJ Slezan Opava
40.54
+ 6.36
11.
Stoszek Jakub
VOV8300
C
VSK VŠB-TU Ostrava
42.01
+ 7.43
12.
Budín Ales
MOV8001
C
SKOB Ostrava
42.36
+ 8.18
13.
Žebrák Zbyněk
MOV7105
C
SKOB Ostrava
43.34
+ 9.16
14.
Kotůlek Jan
AOP7801
C
POBO Opava, Přátelé orientační
44.20
+10.02
15.
Štětínský Pavel
MOV7104
C
SKOB Ostrava
46.04
+11.46
Pavlačka František
ODR8600
C
SKOB Odry
DISK
Bencúr Juraj
LCE7701
C
TJ Slovan Luhačovice
DISK
H35
5.00 km, 29 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Sochor Tomáš
HAV6301
C
SKOB Baník Havířov
28.04
2.
Navrátil Rostislav
TRI6601
C
TJ TŽ Třinec
30.01
+ 1.57
3.
Juračka Zdeněk
HAV5702
C
SKOB Baník Havířov
30.41
+ 2.37
4.
Opletal Jaroslav
HAV6200
C
SKOB Baník Havířov
30.49
+ 2.45
5.
Tesař Jiří
VOV6702
C
VSK VŠB-TU Ostrava
32.56
+ 4.52
6.
Jakobi Zdeněk
HAV5701
C
SKOB Baník Havířov
35.02
+ 6.58
7.
Kantor Roman
TRI6501
C
TJ TŽ Třinec
36.16
+ 8.12
8.
Krhut Libor
HAV6302
C
SKOB Baník Havířov
37.15
+ 9.11
9.
Svoboda Martin
BFM6701
C
SKOB Frýdek - Místek
38.27
+10.23
10.
Jelínek Jan
AOP6401
C
POBO Opava, Přátelé orientační
39.37
+11.33
11.
Řeha Tomáš
BFM6702
C
SKOB Frýdek - Místek
45.31
+17.27
H45
4.00 km, 27 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Juřeník Josef
MOV5201
C
SKOB Ostrava
32.14
2.
Slivečka Jaromír
MOV5601
C
SKOB Ostrava
32.32
+ 0.18
3.
Malysa Ján
SOP5102
C
TJ Slezan Opava
35.03
+ 2.49
4.
Jelínek Roman
ADA5506
C
TJ Spartak Adamov
39.56
+ 7.42
5.
Šperlík Josef
ODR5500
C
SKOB Odry
40.46
+ 8.32
6.
Haltof Jindřich
TRI6201
C
TJ TŽ Třinec
42.38
+10.24
7.
Mutina Vlastimil
BFM5701
C
SKOB Frýdek - Místek
43.16
+11.02
Prokop Lubomír
TRI6001
C
TJ TŽ Třinec
DISK
H55
3.00 km, 22 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Sikora Miroslav
BOV4802
C
TJ Baník Ostrava OKD
23.18
2.
Diener Herbert
MOV4101
C
SKOB Ostrava
29.09
+ 5.51
3.
Kroča Kroča
MOV4501
C
SKOB Ostrava
35.31
+12.13
4.
Vávra Jiří
MOV4102
C
SKOB Ostrava
46.46
+23.28
H60
2.00 km, 21 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Mrkvica Miroslav
VOV4601
C
VSK VŠB-TU Ostrava
25.59
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz