Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: 9. OŽ Valašské oblasti - sprint
Race code
061008179
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
9. OŽ Valašské oblasti - sprint
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2006/10/08
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Place
Vizovice - sokolovna
Map
Vizovice - Zámecký park
Organiser
VIZ - TJ Sokol Vizovice
Director
Martin Marek
Referee
Pavel Starosta
Course setter
Martin Marek
Class
D10C
D10N
D12
D14
D16
D18
D21
D35
D40
D45
H10C
H10N
H12
H14
H16
H18
H21
H35
H40
H45
H50
H55
H60
H65
HDR
T2
D10C
1.90 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Vavrysová Barbara
LCE9751
C
TJ Slovan Luhačovice
15.39
2.
Kavánková Iva
TZL9753
C
SKOB Zlín
18.06
+ 2.27
3.
Chovancová Zuzana
TZL9754
C
SKOB Zlín
25.17
+ 9.38
4.
Melicharová Alžběta
HLV9755
C
Sokol Holešov
25.55
+10.16
5.
Gračková Alena
LCE9652
C
TJ Slovan Luhačovice
28.14
+12.35
D10N
2.90 km, 9 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Terčová Natálie
TZL97
C
SKOB Zlín
19.04
2.
Šimíková Adélka
TZL
C
SKOB Zlín
26.15
+ 7.11
3.
Šopíková Anička
TZL9751
C
SKOB Zlín
30.12
+11.08
4.
Kůstková Daniela
VIZ
C
TJ Sokol Vizovice
30.48
+11.44
5.
Hauerlandová Natálie
LCE
C
TJ Slovan Luhačovice
48.57
+29.53
D12
2.10 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Koláriková Lucie
TZL9451
B
SKOB Zlín
15.01
2.
Kunčarová Jana
LCE9651
C
TJ Slovan Luhačovice
20.41
+ 5.40
3.
Jeřábková Jitka
TZL9453
B
SKOB Zlín
23.27
+ 8.26
4.
Kociánová Barbora
TZL9454
C
SKOB Zlín
30.46
+15.45
Končáková Klára
HLV9557
C
Sokol Holešov
DISK
D14
2.31 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Žaludková Petra
TZL9251
B
SKOB Zlín
19.49
2.
Svobodová Radka
BFM9451
B
SKOB Frýdek - Místek
22.48
+ 2.59
3.
Borková Marie
TZL9253
B
SKOB Zlín
23.00
+ 3.11
4.
Kavánková Jana
TZL9351
C
SKOB Zlín
23.52
+ 4.03
5.
Řezaninová Iva
ZVS9250
C
TJ Zbrojovka Vsetín
24.16
+ 4.27
Krejčíková Marie
TZL9252
B
SKOB Zlín
DISK
D16
2.54 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Jakobová Adélka
UOL9052
A
SK Univerzity Palackého Olomou
17.19
2.
Hubáčková Pavla
LCE9052
A
TJ Slovan Luhačovice
19.29
+ 2.10
3.
Štrajtová Štěpánka
UOL9151
A
SK Univerzity Palackého Olomou
20.35
+ 3.16
4.
Kršáková Marie
VIZ9191
B
TJ Sokol Vizovice
21.38
+ 4.19
5.
Hrubanová Kateřina
SKM9152
C
KOB Směr Kroměříž
23.22
+ 6.03
6.
Cahlová Blanka
LCE9051
A
TJ Slovan Luhačovice
23.30
+ 6.11
7.
Vintrová Iva
TZL9151
B
SKOB Zlín
23.40
+ 6.21
8.
Drgová Markéta
TZL9152
B
SKOB Zlín
24.16
+ 6.57
9.
Drgová Lenka
TZL9153
B
SKOB Zlín
24.49
+ 7.30
10.
Čechová Lenka
SVS9052
C
Orientklub Vsetín
26.58
+ 9.39
11.
Pechalová Zuzana
SVS9051
C
Orientklub Vsetín
27.11
+ 9.52
12.
Kavanová Elena
SKM9090
C
KOB Směr Kroměříž
28.22
+11.03
13.
Krahulíková Tereza
LCE91
C
TJ Slovan Luhačovice
29.28
+12.09
D18
2.75 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Svízelová Veronika
LCE88
C
TJ Slovan Luhačovice
36.16
D21
2.86 km, 21 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Doležalová Monika
DKP8857
A
SK Kotlářka Praha
19.13
2.
Poklopová Lenka
UOL8951
A
SK Univerzity Palackého Olomou
20.08
+ 0.55
3.
Kurfürstová Irena
TZL8052
C
SKOB Zlín
22.32
+ 3.19
4.
Nešporová Barbora
TZL7652
C
SKOB Zlín
23.22
+ 4.09
5.
Podmolíková Dagmar
TZL7155
C
SKOB Zlín
24.06
+ 4.53
6.
Staňková Věra
TZL8181
C
SKOB Zlín
28.14
+ 9.01
7.
Maliňáková Petra
SVS8751
B
Orientklub Vsetín
31.24
+12.11
8.
Maliňáková Katka
SVS8151
C
Orientklub Vsetín
32.47
+13.34
9.
Mikulíková Romana
JZL7551
C
TJ Jižní svahy Zlín
36.38
+17.25
D35
2.75 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hubáčková Dagmar
LCE6569
C
TJ Slovan Luhačovice
18.22
2.
Vavrysová Iva
LCE6359
C
TJ Slovan Luhačovice
24.24
+ 6.02
3.
Vlažná Mirka
LCE5852
C
TJ Slovan Luhačovice
24.57
+ 6.35
4.
Končáková Kateřina
HLV6856
C
Sokol Holešov
25.38
+ 7.16
5.
Melicharová Barbara
HLV6454
C
Sokol Holešov
29.00
+10.38
6.
Sedláčková Jana
HLV7060
C
Sokol Holešov
30.12
+11.50
7.
Kunzová Ivana
BBM7155
C
BETA Ursus Orienteering
31.17
+12.55
D40
2.23 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hájová Jana
TZL6051
C
SKOB Zlín
17.34
2.
Glabazňová Jana
AOP6151
C
NORD Slavia Minerva Opava
17.46
+ 0.12
3.
Polášková Kamila
TZL6052
C
SKOB Zlín
18.08
+ 0.34
4.
Koláriková Irena
TZL6351
C
SKOB Zlín
18.52
+ 1.18
5.
Štrajtová Zuzana
UOL6452
C
SK Univerzity Palackého Olomou
20.05
+ 2.31
6.
Poklopová Ivana
UOL6451
C
SK Univerzity Palackého Olomou
20.10
+ 2.36
7.
Korčáková Jana
TZL6556
C
SKOB Zlín
20.14
+ 2.40
8.
Krejčíková Monika
TZL6262
C
SKOB Zlín
23.26
+ 5.52
9.
Hrbasová Jana
KVS5551
C
SKOB Kobra Vsetín
24.56
+ 7.22
10.
Trávníčková Jitka
KVS5651
C
SKOB Kobra Vsetín
27.09
+ 9.35
11.
Holubcová Marcela
EZL6251
C
Přátelé evrop. vrcholů Zlín
27.34
+10.00
12.
Kaločová Helena
KVS6151
C
SKOB Kobra Vsetín
33.03
+15.29
D45
2.23 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Horynová Eva
TZL5254
C
SKOB Zlín
20.42
2.
Žaludková Miroslava
TZL5954
C
SKOB Zlín
23.29
+ 2.47
H10C
1.90 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Burkart David
VIZ9602
C
TJ Sokol Vizovice
13.46
2.
Slíva Jan
LCE9602
C
TJ Slovan Luhačovice
14.47
+ 1.01
3.
Kunz Jan
BBM9601
C
BETA Ursus Orienteering
17.55
+ 4.09
4.
Dvorský Petr
SKM9601
C
KOB Směr Kroměříž
21.24
+ 7.38
5.
Cahlík Jakub
HLV9731
C
Sokol Holešov
36.54
+23.08
6.
Sedláček Ondřej
HLV9726
C
Sokol Holešov
43.08
+29.22
H10N
2.90 km, 9 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kunz Jiří
BBM9801
C
BETA Ursus Orienteering
26.53
2.
Holubec Jakub
EZL9609
C
Přátelé evrop. vrcholů Zlín
28.33
+ 1.40
3.
Podmolík Josef
TZL9701
C
SKOB Zlín
33.26
+ 6.33
4.
Šichnárek Jan
TZL
C
SKOB Zlín
39.19
+12.26
5.
Malý Filip
VIZ9701
C
TJ Sokol Vizovice
48.11
+21.18
6.
Štach David
VIZ
C
TJ Sokol Vizovice
54.49
+27.56
7.
Kroc Kryštof
VIZ
C
TJ Sokol Vizovice
57.09
+30.16
H12
2.10 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Korčák Jakub
TZL9403
B
SKOB Zlín
14.25
2.
Chovanec David
TZL9502
C
SKOB Zlín
18.28
+ 4.03
3.
Hlavenka Martin
VIZ9402
C
TJ Sokol Vizovice
19.53
+ 5.28
4.
Göttlicher Fabio
TZL9402
C
SKOB Zlín
22.36
+ 8.11
5.
Žemlík Daniel
KVS9401
C
SKOB Kobra Vsetín
24.47
+10.22
6.
Kavan Jiří
SKM9402
C
KOB Směr Kroměříž
27.51
+13.26
Malý Jan
VIZ9506
C
TJ Sokol Vizovice
DISK
Kratochvíl Jindřich
VIZ9412
C
TJ Sokol Vizovice
DISK
Polášek Michal
TZL9503
C
SKOB Zlín
DISK
Láznička Jan
TZL9405
C
SKOB Zlín
DISK
Dvorský Vojtěch
SKM9401
C
KOB Směr Kroměříž
DISK
Melichar Jonáš
HLV9417
C
Sokol Holešov
DISK
H14
2.54 km, 16 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hubáček Michal
LCE9301
B
TJ Slovan Luhačovice
16.42
2.
Valenta Jiří
LCE9201
B
TJ Slovan Luhačovice
18.47
+ 2.05
3.
Odstrčilík Viktor
TZL9309
C
SKOB Zlín
22.05
+ 5.23
4.
Vavrys Johan
LCE9302
B
TJ Slovan Luhačovice
23.18
+ 6.36
5.
Špetlík Václav
LCE9203
B
TJ Slovan Luhačovice
23.22
+ 6.40
6.
Schäfer Jan
TZL9301
B
SKOB Zlín
24.27
+ 7.45
7.
Kunovský Ondřej
LCE9202
B
TJ Slovan Luhačovice
24.29
+ 7.47
8.
Zubalík Cyril
TZL9307
B
SKOB Zlín
24.35
+ 7.53
9.
Kolárik Tomáš
TZL9302
B
SKOB Zlín
25.23
+ 8.41
10.
Kašpar Michal
TZL9308
C
SKOB Zlín
25.39
+ 8.57
11.
Vašička Jakub
VIZ9210
B
TJ Sokol Vizovice
27.34
+10.52
12.
Komárek Martin
TZL9209
C
SKOB Zlín
32.27
+15.45
13.
Šimík Michal
TZL
C
SKOB Zlín
33.39
+16.57
Osička Vít
KVS9302
C
SKOB Kobra Vsetín
DISK
H16
2.75 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Vlažný Jakub
LCE9102
A
TJ Slovan Luhačovice
18.52
2.
Semela Jakub
LCE9103
B
TJ Slovan Luhačovice
19.04
+ 0.12
3.
Beran Jan
TZL9016
C
SKOB Zlín
20.39
+ 1.47
4.
Žemlík Boleslav
KVS9101
C
SKOB Kobra Vsetín
21.07
+ 2.15
5.
Svízela Vojtěch
LCE9105
C
TJ Slovan Luhačovice
26.56
+ 8.04
Melichar Matěj
HLV9116
C
Sokol Holešov
DISK
H18
2.86 km, 21 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Žaludek Jindřich
TZL8904
B
SKOB Zlín
19.33
2.
Schäfer Martin
TZL9009
B
SKOB Zlín
20.09
+ 0.36
3.
Švihel Radomír
LCE
C
TJ Slovan Luhačovice
25.26
+ 5.53
H21
3.17 km, 24 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Pekárek Evžen
TZL7007
R
SKOB Zlín
16.39
2.
Dlabaja Štěpán
TZL8508
R
SKOB Zlín
17.19
+ 0.40
3.
Cahel Marek
LCE8803
A
TJ Slovan Luhačovice
17.28
+ 0.49
4.
Marcaník Jan
TZL8402
C
SKOB Zlín
18.15
+ 1.36
5.
Slováček Tomáš
TZL8002
C
SKOB Zlín
18.28
+ 1.49
6.
Polášek Jan
TZL8601
R
SKOB Zlín
18.39
+ 2.00
7.
Podmolík Tomáš
TZL6915
C
SKOB Zlín
19.00
+ 2.21
8.
Nečas Jiří
TZL9101
A
SKOB Zlín
19.02
+ 2.23
9.
Vlažný Jan
LCE8901
A
TJ Slovan Luhačovice
19.42
+ 3.03
10.
Poklop Martin
SSU8802
A
SK Severka Šumperk
19.56
+ 3.17
11.
Slezák Jiří
LCE9001
A
TJ Slovan Luhačovice
19.58
+ 3.19
12.
Kolárik Jan
TZL9013
A
SKOB Zlín
20.01
+ 3.22
13.
Zlatník Lubor
TZL7337
C
SKOB Zlín
20.13
+ 3.34
14.
Kunz Martin
BBM7101
C
BETA Ursus Orienteering
20.30
+ 3.51
15.
Zbranek Roman
KVS8802
B
SKOB Kobra Vsetín
20.36
+ 3.57
16.
Panovec Jan
OTK8931
B
Jiskra Otrokovice
21.06
+ 4.27
17.
Fiala Jan
BBM7205
C
BETA Ursus Orienteering
21.49
+ 5.10
18.
Špacír Jan
UOL8805
B
SK Univerzity Palackého Olomou
23.09
+ 6.30
19.
Skoba Ondřej
TZL7732
C
SKOB Zlín
24.33
+ 7.54
20.
Krejčík Zbyněk
TZL5704
C
SKOB Zlín
25.09
+ 8.30
21.
Valenta Jan
LCE9003
A
TJ Slovan Luhačovice
26.21
+ 9.42
Slezák Zdeněk
LCE8902
A
TJ Slovan Luhačovice
DISK
H35
2.86 km, 21 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Slezák Libor
LCE6207
C
TJ Slovan Luhačovice
21.59
2.
Svoboda Martin
BFM6701
C
SKOB Frýdek - Místek
22.32
+ 0.33
3.
Končák Jaroslav
HLV6321
C
Sokol Holešov
23.12
+ 1.13
4.
Šamánek Petr
ZVS6901
C
TJ Zbrojovka Vsetín
23.53
+ 1.54
5.
Valenta Jiří
LCE6301
C
TJ Slovan Luhačovice
24.17
+ 2.18
6.
Sedláček Jaroslav
HLV6404
C
Sokol Holešov
24.37
+ 2.38
7.
Kunčar Vít
LCE6602
C
TJ Slovan Luhačovice
24.48
+ 2.49
8.
Smilek Aleš
HLV6824
C
Sokol Holešov
26.53
+ 4.54
9.
Čížek Libor
VIZ6601
C
TJ Sokol Vizovice
27.43
+ 5.44
10.
Piše Dušan
LCE6702
C
TJ Slovan Luhačovice
27.49
+ 5.50
11.
Melichar Tomáš
HLV6535
C
Sokol Holešov
29.58
+ 7.59
Dvorský Ilja
SKM6103
C
KOB Směr Kroměříž
DISK
Peška Antonín
HLV4801
C
Sokol Holešov
DISK
H40
2.75 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Šopík Radoslav
TZL5802
C
SKOB Zlín
18.40
2.
Kadaňka Jiří
VMZ6008
C
DDM Valašské Meziříčí
19.30
+ 0.50
3.
Jelínek Petr
TZL4902
C
SKOB Zlín
20.53
+ 2.13
4.
Kaloč Vítězslav
KVS5904
C
SKOB Kobra Vsetín
21.19
+ 2.39
5.
Žemlík Radim
KVS6401
C
SKOB Kobra Vsetín
22.07
+ 3.27
6.
Řezanina Lubomír
ZVS6601
C
TJ Zbrojovka Vsetín
22.59
+ 4.19
7.
Čech Přemysl
SVS5901
C
Orientklub Vsetín
25.14
+ 6.34
8.
Otrusina Milan
EZL6205
C
Přátelé evrop. vrcholů Zlín
29.18
+10.38
9.
Šimík Roman
TZL
C
SKOB Zlín
29.44
+11.04
H45
2.75 km, 19 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hrbas Vladimír
KVS5301
C
SKOB Kobra Vsetín
19.10
2.
Maliňák Josef
SVS5501
C
Orientklub Vsetín
22.37
+ 3.27
3.
Ondrušek Ladislav
SVS5902
C
Orientklub Vsetín
30.53
+11.43
Višňa Milan
STE5904
C
SK SKI-OB Šternberk
DISK
Štípek Rostislav
TZL5702
C
SKOB Zlín
DISK
H50
2.23 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Poklop Lubomír
LOL5601
C
SK OK Olomouc
18.40
2.
Žaludek Jindřich
TZL5410
C
SKOB Zlín
19.28
+ 0.48
3.
Jakob Ladislav
SVS5502
C
Orientklub Vsetín
20.38
+ 1.58
4.
Jelínek Roman
ADA5506
C
TJ Spartak Adamov
23.20
+ 4.40
5.
Chromčák František
JZL5201
C
TJ Jižní svahy Zlín
26.21
+ 7.41
Hauerland Jaroslav
LCE
C
TJ Slovan Luhačovice
DISK
H55
2.31 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Vyškovský Ivan
ZVS4301
C
TJ Zbrojovka Vsetín
19.59
2.
Láznička Alois
TZL3613
C
SKOB Zlín
22.06
+ 2.07
3.
Žemlík Ivan
SVS3801
C
Orientklub Vsetín
26.55
+ 6.56
H60
2.31 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
Kusák Stanislav
EZL3501
C
Přátelé evrop. vrcholů Zlín
DISK
H65
2.31 km, 17 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
Valla Stanislav
TZL3125
C
SKOB Zlín
DISK
HDR
2.10 km, 14 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
PANOVEC Kryštof
OTK
C
Jiskra Otrokovice
19.27
2.
Svobodová Barbora
BFM0151
C
SKOB Frýdek - Místek
20.43
+ 1.16
3.
Sedláček Jan
HLV9727
C
Sokol Holešov
21.30
+ 2.03
4.
Slezáková Natálie
KZL
C
SK POB Zlín
27.00
+ 7.33
5.
Kašparová Vendula
TZL
C
SKOB Zlín
27.18
+ 7.51
6.
Silný Ondřej
TZL
C
SKOB Zlín
28.23
+ 8.56
7.
Borýsek Daniel
TZL
C
SKOB Zlín
28.26
+ 8.59
8.
Nešporová Alžběta
TZL0051
C
SKOB Zlín
30.50
+11.23
9.
Holubec Václav
EZL
C
Přátelé evrop. vrcholů Zlín
30.52
+11.25
10.
Hubáčková Dášenka
LCE
C
TJ Slovan Luhačovice
32.40
+13.13
11.
Pechal Petr
SVS9801
C
Orientklub Vsetín
38.44
+19.17
12.
Podmolík Jonáš
TZL0001
C
SKOB Zlín
48.04
+28.37
13.
Láznička Václav
TZL9901
C
SKOB Zlín
54.10
+34.43
14.
Pišová Barbora
LCE
C
TJ Slovan Luhačovice
55.22
+35.55
T2
1.90 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Chovancová Jana
TZL
C
SKOB Zlín
16.06
2.
Láznička Libor
TZL
C
SKOB Zlín
17.26
+ 1.20
3.
Kavan Luboš
SKM6301
C
KOB Směr Kroměříž
18.52
+ 2.46
4.
Šopíková Andrea
TZL
C
SKOB Zlín
23.57
+ 7.51
5.
Lázničková Marcela
TZL
C
SKOB Zlín
33.25
+17.19
Göttlicherová Jolana
TZL6565
C
SKOB Zlín
DISK
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz