Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: Český pohár
Race code
050213408
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
Český pohár
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2005/02/13
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Organiser
SZP
Class
D14A
D16A
D18A
D20A
D21A
D35B
D40B
D45B
D50B
D55B
DE
H14A
H16A
H18A
H20A
H21A
H21B
H35B
H40B
H45B
H50B
H55B
H60B
H65B
HE
T6
D14A
2.90 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kateřina Neumannová
PVP9250
B
VSK Přírodověda - orientační s
26.35
2.
Jelínková Šárka
PGP9153
A
SK Praga Praha
28.50
+ 2.15
3.
Horálková Jenka
SZP9150
C
30.04
+ 3.29
4.
Fólová Zuzana
EJN9199
C
30.23
+ 3.48
5.
Veselá Anna
PTK9252
C
OK Potůčky
32.15
+ 5.40
6.
Procházková Olga
SJC9152
C
Sportcentrum Jičín
39.14
+12.39
7.
Čermáková Kristýna
PGP9154
B
SK Praga Praha
42.29
+15.54
8.
Doležalová Radka
VRL9252
C
OOS TJ Spartak Vrchlabí
43.05
+16.30
9.
Mrázová Pavla
DCE9350
C
TJ Sokol Dobřichovice
44.14
+17.39
10.
Křečková Lenka
ZPV9271
C
KOB Železárny Prostějov
47.06
+20.31
D16A
3.20 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Pilcová Barbora
OBR8977
B
SK SKI-SPORT Bruntál
24.32
2.
Krätschmerová Ivona
VRB9050
A
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
25.48
+ 1.16
3.
Marešová Michaela
LPU8959
C
OK Lokomotiva Pardubice
26.43
+ 2.11
4.
Vágnerová Denisa
NPA8953
C
SK lyžování a OB Nová Paka
28.34
+ 4.02
5.
Přecechtělová Tereza
DKP8951
C
SK Kotlářka Praha
29.23
+ 4.51
6.
Hvorecká Eva
VRB8953
B
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
29.36
+ 5.04
7.
Veličková Monika
VRB8951
B
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
32.43
+ 8.11
8.
Králová Michaela
VRB9051
C
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
32.57
+ 8.25
9.
Ježková Dominika
DKP9054
C
SK Kotlářka Praha
33.39
+ 9.07
10.
Papežová Anna
TUR8151
C
OOB TJ Turnov
34.23
+ 9.51
11.
Šmidrkalová Monika
NPA9051
B
SK lyžování a OB Nová Paka
37.31
+12.59
D18A
4.30 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hančíková Hana
TZL8852
A
SKOB Zlín
33.16
2.
Freyová Andrea
PTK8952
A
OK Potůčky
36.24
+ 3.08
3.
Fólová Martina
EJN8899
C
38.13
+ 4.57
4.
Doležalová Monika
DKP8857
C
SK Kotlářka Praha
38.15
+ 4.59
5.
Bochenková Martina
DKP8758
A
SK Kotlářka Praha
45.53
+12.37
6.
Mechlová Lenka
PTK9050
A
OK Potůčky
49.02
+15.46
7.
Macháčková Kateřina
DKP8855
B
SK Kotlářka Praha
49.21
+16.05
8.
Mechlová Petra
PTK8752
C
OK Potůčky
51.05
+17.49
9.
Mundlová Michaela
PTK8850
C
OK Potůčky
53.44
+20.28
10.
Sehnalová Tereza
TUR8852
C
OOB TJ Turnov
56.35
+23.19
11.
Fajtlová Jana
VPM8850
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
58.10
+24.54
D20A
4.50 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Augustinová Barbora
JIL8654
A
OK Jilemnice
35.16
2.
Mikulová Ada
SJC8668
A
Sportcentrum Jičín
37.35
+ 2.19
3.
Kratchmerová Kateřin
TBM8558
A
TJ Tesla Brno
37.38
+ 2.22
4.
Kynčlová Martina
JIL8651
A
OK Jilemnice
40.54
+ 5.38
5.
Plochová Dominika
DKP8651
A
SK Kotlářka Praha
41.21
+ 6.05
6.
Mališová Barbora
DKP8654
A
SK Kotlářka Praha
45.19
+10.03
7.
Foglarová Kamila
DKP8655
A
SK Kotlářka Praha
47.30
+12.14
8.
Masopustová Eliška
DKP8656
A
SK Kotlářka Praha
47.43
+12.27
9.
Procházková Zuzana
SJC8551
C
Sportcentrum Jičín
50.07
+14.51
10.
Hradilová Jana
TUR8651
C
OOB TJ Turnov
51.29
+16.13
11.
Dlouhá Veronika
DKP8657
C
SK Kotlářka Praha
53.23
+18.07
Višváderová Kateřina
VRB8650
A
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
DISK
D21A
4.00 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Věra Kvapilová
TUR7650
C
OOB TJ Turnov
34.42
2.
Kašková Kateřina
CHA7850
A
OK Chrastava
36.07
+ 1.25
3.
Kunová Dagmar
EKP6550
A
VŠTJ Ekonom Praha
37.17
+ 2.35
4.
Zurynková Jana
EKP7053
A
VŠTJ Ekonom Praha
38.54
+ 4.12
5.
Janíčková Jitka
OSN7356
B
SK Orientační sporty Nové Měst
39.36
+ 4.54
6.
Maunová Romana
EKP8350
B
VŠTJ Ekonom Praha
40.03
+ 5.21
7.
Dudová Kateřina
CHP7653
C
VSK Chemie Praha
41.57
+ 7.15
8.
Hlubučková Dominika
CHA7750
B
OK Chrastava
42.02
+ 7.20
9.
Helena Zakouřilová
TUV7453
A
SOK TJ Turnov
42.04
+ 7.22
10.
Klapalová Pavla
EKP7051
B
VŠTJ Ekonom Praha
42.24
+ 7.42
11.
Jana Horká
SSU8292
C
SK Severka Šumperk
42.28
+ 7.46
12.
Volfová Julie
VLI8051
C
VSK Slavia TU Liberec
42.58
+ 8.16
13.
Janebová Zuzana
CHP7555
C
VSK Chemie Praha
45.26
+10.44
14.
Jindřišková Petra
JIL8457
C
OK Jilemnice
49.10
+14.28
15.
Kateřina Skripniková
PVP8050
C
VSK Přírodověda - orientační s
52.40
+17.58
16.
Chloupková Radka
SLP8451
C
SK Slavia Praha
52.52
+18.10
17.
Šedivá Miroslava
EKP5750
C
VŠTJ Ekonom Praha
53.25
+18.43
18.
Havlíčková Vendula
DKP8350
C
SK Kotlářka Praha
57.38
+22.56
19.
Markéta Bernátková
PVP7750
C
VSK Přírodověda - orientační s
59.43
+25.01
20.
Sahulová Šárka
CHP8052
C
VSK Chemie Praha
60.19
+25.37
21.
Dobrovolná Lenka
SLP7963
C
SK Slavia Praha
62.22
+27.40
22.
Borovičková Lenka
CHP7350
C
VSK Chemie Praha
90.22
+55.40
D35B
3.20 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Renata Neumannová
PVP6650
C
VSK Přírodověda - orientační s
23.39
2.
Valentová Helena
PGP6550
C
SK Praga Praha
25.18
+ 1.39
3.
Křečková Petra
ZPV7076
C
KOB Železárny Prostějov
31.26
+ 7.47
4.
Mrázová Pavla
DCE5550
C
TJ Sokol Dobřichovice
33.47
+10.08
5.
Marcela Novotná
PVP6050
C
VSK Přírodověda - orientační s
36.45
+13.06
6.
Helena Čechmánková
PVP6450
C
VSK Přírodověda - orientační s
38.23
+14.44
D40B
3.00 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Dohnalová Jindra
OSN6251
C
SK Orientační sporty Nové Měst
27.46
2.
Zelená Markéta
PGP5850
C
SK Praga Praha
34.17
+ 6.31
3.
Hrabánková Ilona
PGP6250
C
SK Praga Praha
34.56
+ 7.10
4.
Bochenková Jana
EKP6150
C
VŠTJ Ekonom Praha
37.09
+ 9.23
5.
Hrušková Zdeňka
OSN5950
C
SK Orientační sporty Nové Měst
44.54
+17.08
6.
Macháčková Jana
DKP6450
C
SK Kotlářka Praha
51.06
+23.20
7.
Ježková Regina
SSP6350
C
57.50
+30.04
D45B
2.90 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Škodová Zuzana
VLI5650
C
VSK Slavia TU Liberec
24.12
2.
Mrázková Ivana
DKP5650
C
SK Kotlářka Praha
26.42
+ 2.30
3.
Kuncová Jiřina
EJN5799
C
30.13
+ 6.01
D50B
2.50 km, 5 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Brůmková Vladimíra
DKP5351
C
SK Kotlářka Praha
24.36
2.
Procházková Miluše
DCE5450
C
TJ Sokol Dobřichovice
27.05
+ 2.29
3.
Hamáčková Eva
LBE5150
C
TJ Lokomotiva Beroun
30.57
+ 6.21
4.
Stehnová Hana
DKP5150
C
SK Kotlářka Praha
32.54
+ 8.18
D55B
2.50 km, 5 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Haňkovská Jana
SSP4050
C
24.01
2.
Kupcová Věroslava
HSU4850
C
Horizont klub Šumperk
29.41
+ 5.40
3.
Zmeková Míla
SLP4451
C
SK Slavia Praha
37.29
+13.28
DE
4.60 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Böhmová Eva
VLI8351
E
VSK Slavia TU Liberec
30.54
2.
Chudíková Barbora
SJI7850
E
OK Jihlava
31.22
+ 0.28
3.
Hrušková Lenka
OSN8569
E
SK Orientační sporty Nové Měst
32.22
+ 1.28
4.
Kupcová Veronika
EKP7850
E
VŠTJ Ekonom Praha
33.21
+ 2.27
5.
Rosecká Alena
PZR5654
E
SKP Žďár nad Sázavou
34.52
+ 3.58
5.
Waldová Lucie
DKP8154
E
SK Kotlářka Praha
34.52
+ 3.58
7.
Volfová Martina
EKP8051
E
VŠTJ Ekonom Praha
36.25
+ 5.31
8.
Horynová Martina
JIL8399
E
OK Jilemnice
37.02
+ 6.08
9.
Jiřištová Zuzana
JIL8254
E
OK Jilemnice
37.40
+ 6.46
10.
Baldriánová Barbora
DKP7855
E
SK Kotlářka Praha
37.46
+ 6.52
11.
Jindřišková Martina
JIL8552
E
OK Jilemnice
39.00
+ 8.06
12.
Kupcová Kristina
HSU7750
E
Horizont klub Šumperk
49.27
+18.33
H14A
3.00 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Krajíček Václav
VRL9101
A
OOS TJ Spartak Vrchlabí
23.29
2.
Kopal Ondřej
VLI9101
A
VSK Slavia TU Liberec
26.33
+ 3.04
3.
Křeček Jan
ZPV9111
B
KOB Železárny Prostějov
29.33
+ 6.04
4.
Wolf Daniel
TUR9100
C
OOB TJ Turnov
29.37
+ 6.08
5.
Radek Čechmánek
PVP9100
B
VSK Přírodověda - orientační s
30.23
+ 6.54
6.
Machek Vojta
VRL9102
C
OOS TJ Spartak Vrchlabí
35.12
+11.43
7.
Frey Martin
PTK9200
B
OK Potůčky
36.32
+13.03
8.
Vojtěch Neumann
PVP9400
C
VSK Přírodověda - orientační s
37.29
+14.00
H16A
4.40 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Pospíšek Marek
TBM8907
C
TJ Tesla Brno
30.57
2.
Daněk Jáchym
VRL8901
A
OOS TJ Spartak Vrchlabí
34.08
+ 3.11
3.
Kamenický Matěj
OSN9036
B
SK Orientační sporty Nové Měst
38.03
+ 7.06
4.
Spazierer Filip
PTK8900
B
OK Potůčky
39.44
+ 8.47
5.
Henych Tomáš
VLI9002
A
VSK Slavia TU Liberec
41.02
+10.05
6.
Tomáš Neumann
PVP8900
B
VSK Přírodověda - orientační s
42.49
+11.52
7.
Černý Vojtěch
JIL9006
C
OK Jilemnice
48.05
+17.08
8.
Procházka Pavel
LBE9000
C
TJ Lokomotiva Beroun
51.09
+20.12
H18A
4.50 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Malý Aleš
JIL8702
A
OK Jilemnice
23.18
2.
Mališ Jiří
JIL8806
A
OK Jilemnice
25.11
+ 1.53
3.
Kamaryt Tomáš
PTK8805
A
OK Potůčky
25.43
+ 2.25
4.
Škoda Jakub
VLI8800
A
VSK Slavia TU Liberec
26.24
+ 3.06
5.
Vlček Martin
TUR8702
A
OOB TJ Turnov
27.22
+ 4.04
6.
Černý Martin
JIL8703
A
OK Jilemnice
28.35
+ 5.17
7.
Holas Štěpán
SJC8702
A
Sportcentrum Jičín
29.24
+ 6.06
8.
Budín Václav
JIL8705
A
OK Jilemnice
30.27
+ 7.09
9.
Perůtka Jan
JIL8808
A
OK Jilemnice
32.16
+ 8.58
10.
Buchalcev Jan
DKP8715
B
SK Kotlářka Praha
33.09
+ 9.51
11.
Petr Strachota
SSU8741
C
SK Severka Šumperk
33.40
+10.22
12.
Vojtěch Král
SSU8841
C
SK Severka Šumperk
34.03
+10.45
13.
Šíma Oldřich
OSN8731
B
SK Orientační sporty Nové Měst
34.26
+11.08
14.
Šafránek Michal
VRL8804
B
OOS TJ Spartak Vrchlabí
36.42
+13.24
15.
Vlček Petr
TUR8703
C
OOB TJ Turnov
39.52
+16.34
16.
Sysel Ctibor
PGP8700
C
SK Praga Praha
40.52
+17.34
17.
Krajíček Vojta
VRL8803
A
OOS TJ Spartak Vrchlabí
41.00
+17.42
18.
Hradec Pavel
CHA8801
C
OK Chrastava
41.51
+18.33
19.
Břeský Matěj
JIL8801
C
OK Jilemnice
45.10
+21.52
20.
Fliegl Ondřej
PGP8703
C
SK Praga Praha
46.25
+23.07
21.
Mejznar Radek
VRL8802
B
OOS TJ Spartak Vrchlabí
52.52
+29.34
Kodeda Štěpán
VPM8801
A
KOS Slavia VŠ Plzeň
DISK
H20A
5.10 km, 10 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Rauch Tomáš
VPM8501
A
KOS Slavia VŠ Plzeň
36.25
2.
Drobník Michal
SJC8709
A
Sportcentrum Jičín
38.27
+ 2.02
3.
Váňa Lukáš
VRB8601
A
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
39.15
+ 2.50
4.
Velička Jan
VRB8504
A
SK při gymnáziu OOB Vrbno p.P.
41.38
+ 5.13
5.
Vlach Martin
DKP8605
A
SK Kotlářka Praha
42.01
+ 5.36
6.
Flašar Jan
KCK8612
C
KOB Český Krumlov
50.17
+13.52
7.
Drobník Lukáš
SJC8506
B
Sportcentrum Jičín
52.12
+15.47
8.
Jůzek Martin
DKP8604
B
SK Kotlářka Praha
56.32
+20.07
H21A
5.10 km, 10 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Jašek Petr
STE7601
A
SK SKI-OB Šternberk
37.27
2.
Schwab David
TBM7401
B
TJ Tesla Brno
37.32
+ 0.05
3.
Procházka Jan
DKP8201
A
SK Kotlářka Praha
38.48
+ 1.21
4.
Kratochvíl Martin
SJI8304
A
OK Jihlava
39.30
+ 2.03
5.
Fibír Tomáš
CHP7901
A
VSK Chemie Praha
40.12
+ 2.45
6.
Zakouřil Václav
TUV7405
A
SOK TJ Turnov
40.21
+ 2.54
7.
Tomanek Daniel
JAM7401
A
SK Jamnice
40.27
+ 3.00
8.
Kopáček Jan
CHT8510
B
SK Chrast
40.46
+ 3.19
9.
Janata Martin
DKP8306
A
SK Kotlářka Praha
41.21
+ 3.54
10.
Sikora Tomáš
TBM7001
A
TJ Tesla Brno
41.35
+ 4.08
11.
Vávra Jaroslav
NPA7301
A
SK lyžování a OB Nová Paka
42.28
+ 5.01
12.
Voráček Michal
PGP8009
A
SK Praga Praha
43.00
+ 5.33
13.
Šedivý Ondřej
EKP8300
B
VŠTJ Ekonom Praha
44.33
+ 7.06
14.
Václav Kroupa
PVP6104
B
VSK Přírodověda - orientační s
44.41
+ 7.14
15.
Cupák Jiří
VRL7201
B
OOS TJ Spartak Vrchlabí
44.59
+ 7.32
16.
Křenek Jaroslav
VPM7502
A
KOS Slavia VŠ Plzeň
45.29
+ 8.02
17.
František Pašek
PVP7602
B
VSK Přírodověda - orientační s
46.36
+ 9.09
18.
Kondrát Martin
PGP6501
B
SK Praga Praha
47.26
+ 9.59
19.
Balej Vít
EJN7903
B
50.14
+12.47
20.
Pecka Jan
EKP6800
A
VŠTJ Ekonom Praha
52.33
+15.06
Procházka Tomáš
DKP8200
B
SK Kotlářka Praha
DISK
H21B
4.40 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Novák Jiří
NPA7502
B
SK lyžování a OB Nová Paka
27.37
2.
Antoš Filip
NPA8001
C
SK lyžování a OB Nová Paka
30.58
+ 3.21
3.
Pospíšil Jaromír
PZR4417
B
SKP Žďár nad Sázavou
31.00
+ 3.23
4.
Kalibán Jaroslav
NPA5101
B
SK lyžování a OB Nová Paka
31.49
+ 4.12
5.
Čech Jan
CHP7900
C
VSK Chemie Praha
32.31
+ 4.54
6.
Průša Michal
TBM7320
C
TJ Tesla Brno
32.38
+ 5.01
7.
Pavel Horák
TUV7202
B
SOK TJ Turnov
33.17
+ 5.40
8.
Sysel Ondřej
PGP8302
C
SK Praga Praha
34.07
+ 6.30
9.
Šabo Mikuláš
RBA7820
C
34.40
+ 7.03
10.
Kříž Ondřej
PZR8001
C
SKP Žďár nad Sázavou
34.59
+ 7.22
11.
Martínek Robert
CHP7700
C
VSK Chemie Praha
35.45
+ 8.08
12.
Škoda Ondřej
TBM8304
C
TJ Tesla Brno
35.56
+ 8.19
13.
Jan Ptáček
PVP7200
C
VSK Přírodověda - orientační s
36.24
+ 8.47
14.
Šedivý Jiří
EKP5500
C
VŠTJ Ekonom Praha
36.43
+ 9.06
15.
Ondřej Skripnik
PVP7503
C
VSK Přírodověda - orientační s
37.46
+10.09
16.
Lukáš Hýbl
PVP7500
C
VSK Přírodověda - orientační s
37.56
+10.19
17.
Oprsal Alan
XXX0001
C
38.02
+10.25
18.
Novák Karel
NPA5001
C
SK lyžování a OB Nová Paka
38.37
+11.00
19.
Princl Pavel
CHP7800
C
VSK Chemie Praha
39.06
+11.29
20.
Slavík Viktor
PGP6300
C
SK Praga Praha
39.26
+11.49
21.
Fišer Jiří
SLP8503
C
SK Slavia Praha
39.47
+12.10
22.
Baldrian Petr
PGP7203
C
SK Praga Praha
40.05
+12.28
23.
Dvořáček Jiří
TTR7502
C
OOB Třebíč
40.06
+12.29
24.
Vojtík Petr
CHP7203
C
VSK Chemie Praha
40.22
+12.45
25.
Chum Jaroslav
SLP6601
C
SK Slavia Praha
40.40
+13.03
26.
Vaněk Jan
CHP7609
C
VSK Chemie Praha
40.44
+13.07
27.
Jirka Jakub
VPM7905
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
41.19
+13.42
28.
Jedlička Jiří
VPM7602
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
41.47
+14.10
28.
Anděl Robert
VPM8001
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
41.47
+14.10
30.
Procházka Zdenko
DKP4300
C
SK Kotlářka Praha
42.50
+15.13
31.
Oldřich Janeček
PVP8203
C
VSK Přírodověda - orientační s
43.15
+15.38
31.
Vokál Vojtěch
CHA7900
C
OK Chrastava
43.15
+15.38
33.
Urbaník Robert
VLI7002
C
VSK Slavia TU Liberec
43.58
+16.21
34.
Prautsch Pavel
VPM7101
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
47.20
+19.43
35.
Šťastný Jiří
TBM7137
C
TJ Tesla Brno
49.43
+22.06
36.
Tojnar Jan
CHP6701
C
VSK Chemie Praha
52.14
+24.37
H35B
4.60 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hasman Jan
VPM6901
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
31.09
2.
Hašek Ondřej
VPM6902
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
36.12
+ 5.03
3.
Reichl Michal
SSP6400
C
37.13
+ 6.04
4.
Křeček Miroslav
ZPV6213
C
KOB Železárny Prostějov
40.14
+ 9.05
5.
Erlebach Josef
SSP5200
C
43.07
+11.58
6.
Koč Zdeněk
SSP4700
C
45.14
+14.05
7.
Borovička Milan
CHP6104
C
VSK Chemie Praha
49.40
+18.31
8.
Pekárek Milan
EKP6501
C
VŠTJ Ekonom Praha
49.47
+18.38
9.
Gregoriades Zdeněk
SSP5400
C
50.20
+19.11
10.
Trojčák Daniel
PVP6500
C
VSK Přírodověda - orientační s
54.44
+23.35
H40B
4.50 km, 7 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Zimmermann Pavel
KRE6401
C
TJ Sokol Křemže
37.30
2.
Mechl Miroslav
PTK6302
C
OK Potůčky
38.09
+ 0.39
3.
Kořistka Libor
EKP6300
C
VŠTJ Ekonom Praha
41.02
+ 3.32
4.
Seifert Jan
DKP6501
C
SK Kotlářka Praha
42.11
+ 4.41
5.
František David
PVP5301
C
VSK Přírodověda - orientační s
49.16
+11.46
6.
Zbyněk Neumann
PVP5300
C
VSK Přírodověda - orientační s
51.50
+14.20
7.
Miroslav Šimek
PVP6300
C
VSK Přírodověda - orientační s
54.46
+17.16
H45B
4.50 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Kafka Václav
SJI6001
C
OK Jihlava
32.38
2.
Pospíšek Zbyněk
TBM6007
C
TJ Tesla Brno
33.09
+ 0.31
3.
Sonneberg Sergej
GER0002
C
33.46
+ 1.08
4.
Kodeda Oldřich
VPM5901
C
KOS Slavia VŠ Plzeň
37.18
+ 4.40
5.
Jiří Král
SSU5941
C
SK Severka Šumperk
37.33
+ 4.55
6.
Valoušek Zbyněk
VLI5600
C
VSK Slavia TU Liberec
38.55
+ 6.17
7.
Blabla Zdeněk
PCB5901
C
SKP České Budějovice
43.06
+10.28
8.
Wald František
CHP5300
C
VSK Chemie Praha
44.04
+11.26
9.
Čermák Jiří
PGP5600
C
SK Praga Praha
51.07
+18.29
10.
Plocha Pavel
DKP5600
C
SK Kotlářka Praha
59.26
+26.48
11.
Šváb Jan
CHP5801
C
VSK Chemie Praha
73.25
+40.47
H50B
4.30 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Přinda Oldřich
VLI5101
C
VSK Slavia TU Liberec
31.38
2.
Škoda Přemek
VLI5301
C
VSK Slavia TU Liberec
36.16
+ 4.38
3.
Maceček Karel
VLI4100
C
VSK Slavia TU Liberec
40.46
+ 9.08
4.
Procházka Antonín
DCE5500
C
TJ Sokol Dobřichovice
43.57
+12.19
5.
Jelínek Martin
PGP5103
C
SK Praga Praha
48.59
+17.21
6.
Šorm Miroslav
DKP5201
C
SK Kotlářka Praha
49.38
+18.00
7.
Sysel Zdeněk
PGP5200
C
SK Praga Praha
55.03
+23.25
H55B
3.00 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Tvrdek Vojtěch
LBE4900
C
TJ Lokomotiva Beroun
28.54
2.
Mikan Vladimír
SJC4805
C
Sportcentrum Jičín
29.41
+ 0.47
3.
Toušek Miloslav
SSP5000
C
35.31
+ 6.37
4.
Dvořák Vlastimil
BOV4901
C
TJ Baník Ostrava OKD
36.11
+ 7.17
5.
Novotný Jiří
SLP4601
C
SK Slavia Praha
41.29
+12.35
6.
Jan Kramoliš
PVP5000
C
VSK Přírodověda - orientační s
56.43
+27.49
7.
Pelz Lubomír
PZR4901
C
SKP Žďár nad Sázavou
57.01
+28.07
H60B
2.90 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Němec Vladimír
SSP4201
C
26.08
2.
Josef Ostřanský
SSU4302
C
SK Severka Šumperk
28.35
+ 2.27
3.
Frey Jaromír
PTK4101
C
OK Potůčky
34.15
+ 8.07
4.
Pospíšil Jiří
PZR4321
C
SKP Žďár nad Sázavou
37.35
+11.27
H65B
2.50 km, 5 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Attl Vladimír
SSP3800
C
24.00
2.
Havlík Jaroslav
SJC3601
C
Sportcentrum Jičín
30.53
+ 6.53
HE
6.40 km, 11 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Vodrážka Ondřej
VPM7702
E
KOS Slavia VŠ Plzeň
38.28
2.
Venhoda Milan
SJI7104
E
OK Jihlava
40.10
+ 1.42
3.
Šurgan Štefan
TUR7900
E
OOB TJ Turnov
40.53
+ 2.25
4.
Šedivý Jan
EKP8400
E
VŠTJ Ekonom Praha
41.05
+ 2.37
5.
Lauerman Jan
SJI7419
E
OK Jihlava
41.18
+ 2.50
6.
Kazda Jiří
EKP8006
E
VŠTJ Ekonom Praha
42.09
+ 3.41
7.
Bouchal Jiří
VPM8449
E
KOS Slavia VŠ Plzeň
43.29
+ 5.01
8.
Podrábský Ctibor
VLI7001
E
VSK Slavia TU Liberec
43.42
+ 5.14
9.
Zuzánek Zdeněk
EJN5901
E
44.00
+ 5.32
10.
Bernd Kohlschmidt
GER7901
C
44.06
+ 5.38
11.
Přinda Lukáš
VLI7701
E
VSK Slavia TU Liberec
44.56
+ 6.28
12.
Rauch Stanislav
VPM8201
E
KOS Slavia VŠ Plzeň
45.00
+ 6.32
13.
Kugler Johann
AUTxxxx
C
46.20
+ 7.52
14.
Košárek Pavel
JAM7100
E
SK Jamnice
47.07
+ 8.39
15.
Seidl Miroslav
EKP7402
E
VŠTJ Ekonom Praha
47.22
+ 8.54
16.
Rygl Miroslav
TBM7205
E
TJ Tesla Brno
47.57
+ 9.29
17.
Kunc Radovan
EJN5501
E
48.48
+10.20
18.
Boudný Jan
SJI7417
E
OK Jihlava
49.13
+10.45
19.
Ondráček Radim
EKP7414
E
VŠTJ Ekonom Praha
49.14
+10.46
20.
Bradna Václav
VLI8001
E
VSK Slavia TU Liberec
53.12
+14.44
21.
Votoček Filip
JIL8401
E
OK Jilemnice
54.19
+15.51
22.
Kopáček Miroslav
CHT6049
E
SK Chrast
54.50
+16.22
23.
Wohanka Petr
VRL7305
E
OOS TJ Spartak Vrchlabí
58.19
+19.51
T6
3.20 km, 6 controls
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz