Results list
|
Runners search
|
Calendar
|
Version 0.8
|
Help
|
bestik.cz
Close
(or Esc)
Race results: Remerx cup 2004
Race code
040529
Print
|
Simple print
|
Print to TXT
Name
Remerx cup 2004
Export ČSOS
|
Export XML
Date
2004/05/29
Club results
Club code:
Show including winners:
Club code must me 3 characters long string (first 3 letters from runner's registration number), for example JAM
Organiser
Sobota 29.05.2004 - MČR ve scorelaufu
Class
D
D10-14
D14-18
DE
H10-14
H14-18
H19-39A
H19-39B
H40-
HE
P
D
11.00 km, 3 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Hašková Eva
VPM7352
KOS Plzeň
78:06
2.
Lepšíková Olga
BOR7152
Jiskra Nový Bor
79:29
+1:23
3.
Horká Jana
SSU8292
Severka Šumperk
83:53
+5:47
4.
Krafková Ita ml
BOR8156
Jiskra Nový Bor
83:54
+5:48
5.
Vondrová Kateřina
OKP7250
SK OK 24 Praha
84:27
+6:21
6.
Hojná Silvie
SCP7950
AC Sparta Praha
88:26
+10:20
7.
Kohoutová Andrea
BOR6951
Jiskra Nový Bor
89:17
+11:11
8.
Uhnavá Markéta
ZBM8485
SK Žabovřesky Brno
89:36
+11:30
9.
Víchová Šárka
LPU8352
OK Lok.Pardubice
90:31
+12:25
10.
Kmoníčková Marta
LPU7557
OK Lok.Pardubice
90:48
+12:42
11.
Fajtová Stanislava
VBA8454
ŠSK Vazovova Bratisl
91:19
+13:13
12.
Hanáková Markéta
ZUP7851
ČZU Praha
91:35
+13:29
13.
Ryglová Kateřina
TBM7372
Tesla Brno
92:35
+14:29
14.
Šolinová Lucie
PHK8055
OK99 Hradec Králové
95:03
+16:57
15.
Holíková Kateřina
TBM7371
Tesla Brno
98:56
+20:50
16.
Kašparová Ivana
SSU6951
Severka Šumperk
100:21
+22:15
17.
Nečasová Petra
TZL8104
SKOB Zlín
101:44
+23:38
18.
Svobodová Petra
VPM7400
KOS Plzeň
102:13
+24:07
19.
Folprechtová Hana
TUR6955
A.S.A TJ Tutnov
104:12
+26:06
20.
Gandělová Alice
TBM7991
Tesla Brno
107:58
+29:52
21.
Ilíková Petra
TZL8102
SKOB Zlín
108:45
+30:39
22.
Kratschmerová Kateřina
BBR8551
Continental KHS Bike
108:58
+30:52
23.
Piskáčková Zuzana
SCP8453
AC Sparta Praha
109:20
+31:14
24.
Pastuszková Eliška
TZL7878
SKOB Zlín
112:49
+34:43
25.
Novotná Marcela
PVP6050
VSK Přírodověda
116:02
+37:56
26.
Pavlíčková Iveta
BOR8151
Jiskra Nový Bor
119:55
+41:49
27.
Lamichová Kateřina
PHK8359
OK99 Hradec Králové
120:32
+42:26
28.
Lemonová Vlasta
SBK7789
KOB Start Blansko
121:25
+43:19
29.
Staňková Veronika
SBK8151
KOB Start Blansko
122:48
+44:42
30.
Bočková Pavla
TBM7355
Tesla Brno
125:06
+47:00
31.
Králová Eva
VBA4751
ŠSK Vazovova Bratisl
126:08
+48:02
32.
Miřatská Monika
TZL7651
SKOB Zlín
128:15
+50:09
33.
Schmidtová Jana
VRL7553
TJ Spartak Vrchlabí
131:53
+53:47
34.
Medlíková Miloslava
SSU5895
Severka Šumperk
136:51
+58:45
35.
Sladká Zora
ZBM6059
SK Žabovřesky Brno
149:02
+70:56
36.
Voráčová Naďa
SSU8154
Severka Šumperk
171:25
+93:19
37.
Vlachovská Renata
SSU7562
Severka Šumperk
189:10
+111:04
Kolářová Madla
SJC7962
Sportcentrum Jičín
DISK
Kubisková Šárka
ABR7751
A team NOVO Bruntál
DISK
Pospíšilová Lucie
SKL8201
SMS Team Kladno
DISK
Prevužňáková Iva
SMR7450
SK SNS
DISK
Rellichová Magdaléna
SMR8250
SK SNS
DISK
Urbancová Marcela
TBM7659
Tesla Brno
DISK
Hlaváčová Lucie
VRL7351
TJ Spartak Vrchlabí
DISK
D10-14
8.00 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Trunkátová Klára
XBM
Pells MTBO Team
67:43
Kolaříková Anna
ZBM9151
SK Žabovřesky Brno
DISK
D14-18
10.00 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Štěpánská Adéla
ZBM8870
SK Žabovřesky Brno
63:22
2.
Hančíková Barbora
TZL8853
SKOB Zlín
63:36
+0:14
3.
Najbrtová Tereza
VIZ8751
TJ Sokol Vizovice
99:10
+35:48
DE
14.00 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Gigon Michaela
TBM7753
Tesla Brno
91:17
2.
Lacigová Michaela
VSP8150
USK Praha
92:23
+1:06
3.
Hrdinová Marie
VSP7852
USK Praha
99:07
+7:50
4.
Jakoubová Markéta
VSP7653
USK Praha
100:43
+9:26
5.
Chmelíková Jana
LPU7652
OK Lok.Pardubice
102:17
+11:00
6.
Loubková Ivana
BOR8053
Jiskra Nový Bor
104:30
+13:13
7.
La Carbonara Hana
TBM7652
Tesla Brno
106:26
+15:09
8.
Chudíková Barbora
SJI7850
OK Jihlava
107:01
+15:44
9.
Kraj Anna
PL
Polsko
115:27
+24:10
10.
Ryšavá Kateřina
ZUP7452
ČZU Praha
118:16
+26:59
11.
Pařízková Věra
SMR7151
SK SNS
121:25
+30:08
12.
Ferstlová Lenka
SMR7750
SK SNS
122:43
+31:26
13.
Sladká Kateřina
ZBM8554
SK Žabovřesky Brno
126:18
+35:01
14.
Roudná Jana
LPU8351
OK Lok.Pardubice
129:30
+38:13
15.
Folprechtová Jarča
TUR7253
A.S.A TJ Tutnov
147:47
+56:30
Wlodarczyk Anna
PL
Polsko
DISK
H10-14
8.00 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Nykodým Miloš
TBM9005
Tesla Brno
35:45
2.
Tišnovský Martin
ZBM9120
SK Žabovřesky Brno
38:58
+3:13
3.
Šperka Václav
ZBM
SK Žabovřesky Brno
41:08
+5:23
4.
Laciga Jakub
VSP9100
USK Praha
76:31
+40:46
H14-18
14.00 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Pospíšek Marek
TBM8907
Tesla Brno
105:19
2.
Bobek Tomáš
BBR8901
Continental KHS Bike
115:44
+10:25
3.
Bogar František
BOR8904
Jiskra Nový Bor
123:18
+17:59
4.
Zdrubecký Tomáš
SKL8601
SMS Team Kladno
127:39
+22:20
5.
Soukup Petr
SKL8701
SMS Team Kladno
138:55
+33:36
6.
Hradil Jiří
TZL8601
SKOB Zlín
160:38
+55:19
7.
Zdrubecký Radek
SKL8801
SMS Team Kladno
165:26
+60:07
Ďurčo Jakub
TPA8901
ŠK Panda Topolčianky
DISK
H19-39A
18.00 km, 3 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Laššo Petr
TUR7722
A.S.A TJ Tutnov
102:02
2.
Kvapil Petr
TUR7410
A.S.A TJ Tutnov
103:58
+1:56
3.
Dvořáček Petr
TBM7013
Tesla Brno
107:09
+5:07
4.
Arnošt Kamil
VSP7301
USK Praha
109:04
+7:02
5.
Tomeš Petr
TZL7503
SKOB Zlín
109:13
+7:11
6.
Bašus Petr
SCP7400
AC Sparta Praha
109:15
+7:13
7.
Hendrych Martin
SJI7828
OK Jihlava
110:10
+8:08
8.
Sikora Tomáš
SFM7001
TJ Sokol Frýdek-Míst
111:36
+9:34
9.
Kroc Dalibor
VIZ7408
TJ Sokol Vizovice
112:57
+10:55
10.
Ptáček Jan
TBM7435
Tesla Brno
113:03
+11:01
11.
Prášek Roman
ZUP7701
ČZU Praha
113:47
+11:45
12.
Dědek Martin
TUR7405
A.S.A TJ Tutnov
115:17
+13:15
13.
Poštulka Karel
TPA7101
ŠK Panda Topolčianky
115:52
+13:50
14.
Jašek Petr
ABR7601
A team NOVO Bruntál
116:17
+14:15
15.
Vraný Jiří
VLI7504
VSK Slavia TU Libere
118:12
+16:10
16.
Novotný Petr
TZL6600
SKOB Zlín
119:40
+17:38
17.
Mudrák Pavel
MM 6919
MM Brno
119:47
+17:45
18.
Fišer Petr
TZL7501
SKOB Zlín
121:01
+18:59
19.
Blažek Martin
TZL7502
SKOB Zlín
122:24
+20:22
20.
Fajtl Jaroslav
VPM6001
KOS Plzeň
122:46
+20:44
21.
Medlík Jan
SSU8246
Severka Šumperk
123:06
+21:04
22.
Urban Jan
SBK7537
KOB Start Blansko
124:52
+22:50
23.
Anděl Robert
BOR8006
Jiskra Nový Bor
125:05
+23:03
24.
Kalina Tomáš
PEH8501
SK Peloton Havířov
125:12
+23:10
25.
Hruška Miloš
BBR7501
Continental KHS Bike
125:13
+23:11
26.
Hanák Petr
ZUP7401
ČZU Praha
125:22
+23:20
27.
Veselý Martin
SBK7502
KOB Start Blansko
128:45
+26:43
28.
Bilan Martin
PEH8401
SK Peloton Havířov
128:55
+26:53
29.
Svoboda Ladislav
ZBM7523
SK Žabovřesky Brno
129:14
+27:12
30.
Hubík Martin
TBM8503
Tesla Brno
129:16
+27:14
31.
Drbohlav Tomáš
TUR7702
A.S.A TJ Tutnov
132:18
+30:16
32.
Pašek František
ZUP7601
ČZU Praha
138:12
+36:10
33.
Jalový Jaroslav
RBK8145
SK Radioklub Blansko
145:50
+43:48
34.
Pařízek Petr
SMR7001
SK SNS
147:28
+45:26
35.
Rada Jan
TBM6903
Tesla Brno
172:09
+70:07
Brnovják David
SKL8501
SMS Team Kladno
DISK
Lukavec Petr
SMR7800
SK SNS
DISK
Preissler Adam
PEH8601
SK Peloton Havířov
DISK
Prevužňák Martin
SMR7400
SK SNS
DISK
Zedník Jakub
TBM8410
Tesla Brno
DISK
Ehl Jiří
ZBM7701
SK Žabovřesky Brno
DISK
H19-39B
16.00 km, 9 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Horák Pavel
VSP7200
USK Praha
92:30
2.
Pucherna Jan
SCP7701
AC Sparta Praha
93:31
+1:01
3.
Odvody Zdeněk
LPU8206
OK Lok.Pardubice
95:09
+2:39
4.
Skoupý Jan
STE7001
SKI OB Šternberk
98:55
+6:25
5.
Bílý Milan
JES7001
KOS Jesenice
99:33
+7:03
6.
Havel Tomáš
TUR7904
A.S.A TJ Tutnov
101:06
+8:36
7.
Jiran Jan
PHK7701
OK99 Hradec Králové
101:36
+9:06
8.
Kazík Marian
CBA6601
Pucov ŠK Bratislava
103:50
+11:20
9.
Zaoral Petr
SMR7903
SK SNS
104:24
+11:54
10.
Kejmar Václav
ZUP7402
ČZU Praha
104:38
+12:08
11.
Fukátko Jan
LPU8105
OK Lok.Pardubice
104:58
+12:28
12.
Štěpánský Václav
ZBM6108
SK Žabovřesky Brno
105:54
+13:24
13.
Kalenský Tomáš
SJC8015
Sportcentrum Jičín
108:47
+16:17
14.
Šíma Pavel
PZR7838
SKP Žďár n/Sázavou
109:31
+17:01
15.
Dobrovolný Jan
PZR7848
SKP Žďár n/Sázavou
110:23
+17:53
16.
Putík Jiří
VLI7505
VSK Slavia TU Libere
111:16
+18:46
17.
Tišnovský Zdeněk
ZBM6620
SK Žabovřesky Brno
111:25
+18:55
18.
Ptáček Ondřej
TBM7120
Tesla Brno
111:49
+19:19
19.
Kopáček Miroslav
CHT6049
SK Chrast
112:56
+20:26
20.
Zuzčák Igor
TPA6741
ŠK Panda Topolčianky
114:15
+21:45
21.
Jirásek Radek
LPU7802
OK Lok.Pardubice
114:25
+21:55
22.
Náhlovský David
TBM6512
Tesla Brno
115:37
+23:07
23.
Antoš Svatopluk
SJC6602
Sportcentrum Jičín
116:47
+24:17
24.
Doležal Pavel
SKL7701
SMS Team Kladno
117:29
+24:59
25.
Pecha Peter
TPA7041
ŠK Panda Topolčianky
117:51
+25:21
26.
Šimek Petr
RBK8415
SK Radioklub Blansko
119:20
+26:50
27.
Kopáček Jan
CHT8510
SK Chrast
119:47
+27:17
28.
Faltejsek Lukáš
TUR7703
A.S.A TJ Tutnov
121:02
+28:32
29.
Egyud Patrik
TPA7302
ŠK Panda Topolčianky
126:10
+33:40
30.
Pesničák Jan
SMR7902
SK SNS
127:54
+35:24
31.
Zenis Josef
SPE7301
TJ Sokol Pezinok
128:27
+35:57
32.
Kočandrle Petr
VPM7102
KOS Plzeň
128:46
+36:16
33.
Charousek Karel
SJC7555
Sportcentrum Jičín
128:52
+36:22
34.
Kašpar Jaroslav
SSU7004
Severka Šumperk
129:16
+36:46
35.
Hodoň Miroslav
VIZ8103
TJ Sokol Vizovice
129:32
+37:02
36.
Michal Jiří
PZR8202
SKP Žďár n/Sázavou
130:04
+37:34
37.
Bozděch Dan
VSP7309
USK Praha
131:41
+39:11
38.
Jedruch Stanislav
TZL7300
SKOB Zlín
133:25
+40:55
39.
Štregl Tomáš
VRL7406
TJ Spartak Vrchlabí
135:53
+43:23
40.
Havránek Jan
SMR8001
SK SNS
136:08
+43:38
41.
Pastuszek Filip
TZL7700
SKOB Zlín
136:10
+43:40
42.
Slezák Miroslav
NSU7201
Sporton Šumperk
136:21
+43:51
43.
Brlica Pavel
SBK7447
KOB Start Blansko
137:00
+44:30
44.
Sochor Jan
SBK6922
KOB Start Blansko
141:38
+49:08
45.
Pucherna Petr
ZUP8002
ČZU Praha
141:42
+49:12
46.
Linhart Michal
XBM7801
Pells MTBO Team
141:48
+49:18
47.
Korenčiak Peter
SPE7902
TJ Sokol Pezinok
143:26
+50:56
48.
Frano Peter
SPE7101
TJ Sokol Pezinok
144:56
+52:26
49.
Rejholec Michal
BOR7412
Jiskra Nový Bor
145:59
+53:29
50.
Meier Milan
VLI7301
VSK Slavia TU Libere
149:16
+56:46
51.
La Carbonara Claudio
TBM7337
Tesla Brno
153:12
+60:42
52.
Malý Martin
TBM7610
Tesla Brno
154:21
+61:51
53.
Kidles Vojta
MKP8000
Meteor Kačerov
167:44
+75:14
54.
Kubíček Pert
VSP6512
USK Praha
174:30
+82:00
Butas Ivan
SPE7201
TJ Sokol Pezinok
DISK
Drbal Jan
PGP7101
SK Praga Praha
DISK
Frano Michal
SPE7501
TJ Sokol Pezinok
DISK
Grunwald Martin
SBK7903
KOB Start Blansko
DISK
Janos Filip
SPE
TJ Sokol Pezinok
DISK
Morávek Petr
SMR7701
SK SNS
DISK
Růžička Tomáš
BBR7902
Continental KHS Bike
DISK
H40-
14.00 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Ďurčo Peter
TPA6301
ŠK Panda Topolčianky
98:36
2.
Nejedlý Petr
TZL5101
SKOB Zlín
104:40
+6:04
3.
Nykodým Petr
TBM6307
Tesla Brno
104:42
+6:06
4.
Kolář Rudolf
ABR6301
A team NOVO Bruntál
106:33
+7:57
5.
Valoušek Zbyněk
VLI5600
VSK Slavia TU Libere
106:40
+8:04
6.
Vrábel Jaromír
SBR6102
Slavoj Bruntál
107:52
+9:16
7.
Pospíšek Zbyněk
TBM6007
Tesla Brno
117:00
+18:24
8.
Řeháček Petr
ABR6302
A team NOVO Bruntál
121:48
+23:12
9.
Jalový Jaroslav
RBK5719
SK Radioklub Blansko
131:23
+32:47
10.
Baier Viktor
DVP6304
Sokol Spořilov
135:27
+36:51
11.
Sladký Ivan
ZBM5513
SK Žabovřesky Brno
136:09
+37:33
12.
Pastuszek Pavel
TZL4727
SKOB Zlín
137:33
+38:57
13.
Ráb František
RBK5302
SK Radioklub Blansko
140:37
+42:01
14.
Vintr Ivan
TZL4501
SKOB Zlín
143:53
+45:17
15.
Novotný Vladimír
ABR6202
A team NOVO Bruntál
144:06
+45:30
16.
Pospíšil Aleš
YBM6001
KTL Brno
147:52
+49:16
17.
Najbrt Pavel
VIZ5901
TJ Sokol Vizovice
168:58
+70:22
Autrata Vlastimil
CBA6001
Pucov ŠK Bratislava
DISK
Barták Miroslav
MKP6400
Meteor Kačerov
DISK
Cegielka Jan
PL
Polsko
DISK
Vojtášek Jan
SBR5301
Slavoj Bruntál
DISK
HE
20.00 km, 8 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Ticháček Radek
SJC7801
Sportcentrum Jičín
108:19
2.
Tomeček Lubomír
BBR7901
Continental KHS Bike
110:27
+2:08
3.
Ševčík Martin
TBM7632
Tesla Brno
113:19
+5:00
4.
Mach Radovan
TBM6605
Tesla Brno
115:09
+6:50
5.
Rygl Miroslav
VSP7206
USK Praha
116:22
+8:03
6.
Šrůta Milan
BOR7706
Jiskra Nový Bor
117:30
+9:11
7.
Wohanka Pavel
VRL7501
TJ Spartak Vrchlabí
118:04
+9:45
8.
Sajal Martin
EKP7803
VŠTJ Ekonom Praha
118:59
+10:40
9.
Zurynek Jan
VLI7002
VSK Slavia TU Libere
122:31
+14:12
10.
Prášil Aleš
SJI7415
OK Jihlava
124:24
+16:05
11.
Jirásek Milan
VSP7403
USK Praha
124:32
+16:13
12.
Svoboda Jan
SMR7901
SK SNS
125:59
+17:40
13.
Pilka Matěj
SPE8305
TJ Sokol Pezinok
126:04
+17:45
14.
Kolařík Tomáš
BOR7809
Jiskra Nový Bor
127:32
+19:13
15.
Strejček Petr
TBM7228
Tesla Brno
128:01
+19:42
16.
Laciga Zdeněk
VSP5200
USK Praha
128:09
+19:50
17.
Lauerman Jan
SJI7419
OK Jihlava
128:37
+20:18
18.
Schwab David
TBM7401
Tesla Brno
128:38
+20:19
19.
Šabo Mikuláš
VBA7841
ŠSK Vazovova Bratisl
128:47
+20:28
20.
Hašek Ondřej
VPM6902
KOS Plzeň
133:12
+24:53
21.
Venhoda Milan
SJI7104
OK Jihlava
133:28
+25:09
22.
Sokalski Krzysztof
PL
Polsko
136:12
+27:53
23.
Žíla Vladimír
BOR6800
Jiskra Nový Bor
138:44
+30:25
24.
Moszkowicz Pawel
PL
Polsko
140:32
+32:13
25.
Wohanka Petr
VRL7305
TJ Spartak Vrchlabí
143:13
+34:54
26.
Zicha Jiří
TZL7701
SKOB Zlín
144:27
+36:08
27.
Hájek Ondřej
TBM7511
Tesla Brno
145:21
+37:02
28.
Hons Michal
SMR7700
SK SNS
146:10
+37:51
29.
Vala Radek
BBR8401
Continental KHS Bike
149:06
+40:47
30.
Blachut Igor
PL
Polsko
151:36
+43:17
31.
Krzeminski Pawel
PL
Polsko
155:44
+47:25
Bobek Jan
BBR8301
Continental KHS Bike
DISK
Boudný Jan
SJI7417
OK Jihlava
DISK
Jalový Milan
RBK8347
SK Radioklub Blansko
DISK
Král Jiří
SSU5941
Severka Šumperk
DISK
Krasuski Marcin
PL
Polsko
DISK
Drewniak Marcin
PL
Polsko
DISK
Pucherna Eduard
ZUP7403
ČZU Praha
DISK
Redlich Tomáš
VSP8201
USK Praha
DISK
Laciga Radek
VSP8200
USK Praha
DISK
P
8.00 km, 6 controls
Splits
Place
Name
Reg. number
Licence
Club
Time
Loss
1.
Višňová Michaela
BBR
Continental KHS Bike
31:27
2.
Poslušný Libor
39:45
+8:18
3.
Šmíd Vítěslav
KOB
KOB Konice
42:14
+10:47
4.
Otoupalík Honza
MM
MM Brno
46:01
+14:34
5.
Dušek Vladimír
MM
MM Brno
47:39
+16:12
6.
Uhlířová Eva
RHT
Radio Hity
48:02
+16:35
7.
Malá Michaela
MM
MM Brno
51:53
+20:26
8.
Hančíková Michaela
TZL6559
SKOB Zlín
60:22
+28:55
9.
Najbrtová Bára
VIZ
TJ Sokol Vizovice
68:36
+37:09
10.
Jágr Jaroslav
SBK7504
KOB Start Blansko
72:00
+40:33
11.
Bílá Kateřina
JES7651
KOS Jesenice
73:08
+41:41
12.
Pokorná Martina
RBK8355
SK Radioklub Blansko
74:54
+43:27
13.
Hubík Petr
TBM
Tesla Brno
75:35
+44:08
14.
Dresčík Vladimír
DVP6309
Sokol Spořilov
86:07
+54:40
15.
Brlica Jan
SBK9501
KOB Start Blansko
106:42
+75:15
Cmero Tomáš
SPE
TJ Sokol Pezinok
DISK
Dušková Radana
MM
MM Brno
DISK
Czech O Results Database - © Michal Besta - bestik.cz