1. ŽA (17.05.2014)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Jabloneček
Pořadatel: TUR
Země: CZE
Disciplína: klasika
Skutečná délka: 16.69 km
Čas: 101:54
Skutečný průměr: 6:06 min/km
Po solidně rozběhnutém závodě, kdy jsem se ještě na divácké kontrole průběžně umisťoval na 4. místě, jsem jako první závodník (startoval jsem ve 4:00) přibíhal do závěrečného pytlíku. Při oražení kontroly č. 22 jsem se nesoustředil na to, jestli kontrola pípla a odběhnul vesele dál. Netuším, co se mi tou dobou honilo hlavou… Ale vzhledem k tomu, že jsem měl dobře rozběhnuto, lilo jak z konve a byl jsem slušně promrzlej, tak jsem měl jiný věci na práci než se starat o to, jestli je kontrola oživená. Pravděpodobně jsem si vsugeroval, že kontrola pípla potichu a valil jsem vesele dál. U další kontroly jsem si uvědomil, že tu něco nehraje. Ani ta další potvora totiž nepípala potichu, ale vůbec! Strčil jsem tedy čip do krabičky znovu a chvíli ho tam podržel… No jasně, krabička nebyla probuzená! A byla probuzená ta předešlá nebo nebyla?! A má cenu se vracet?! Kašlu na to a risknu to! Běžím celkem slušně a když hodím zpátečku, tak to vyjde nastejno, jako kdybych to DISKnul. Šel jsem tedy dál a po oživení třetí krabičky v řadě jsem začal bejt dost naštvanej. Není náhodou povinnost pořadatelů, že mají před závodem oživit všechny krabičky?! Bohužel podle pravidel není… Když jsem dorazil do cíle, tak jsem ještě před vyčítáním vysvětlil pořadatelům svou situaci a dopředu jim nabídnul záznam ze své GPS v případě, že kontrola v čipu nebude. Průchod kontrolou tam samozřejmě nebyl a skončil jsem DISK. Podával jsem protest, požadoval jsem vyčtení krabičky a bohužel ani v krabičce nebylo moje ražení zaznamenáno… Den na to se mi Jindra Kořínek omluvil za neoživenou kontrolu, vrátil mi startovné a daroval dvě pivka jako cenu útěchy. Rozhodně milé gesto, kterého si vážím. Co na tom, že krabička nebyla oživená nebo se po 2 hodinách nečinnosti uspala. Jednalo se totiž především o mojí chybu, protože si závodník musí být vždy u každé kontroly jist, že mu byl zaznamenán její průchod. Každopádně je k smíchu, že se ve svazu řeší velikost vlajek na vyhlášení vítězů a přitom nejsou schopni zavést pravidlo o nutnosti pořadatelů zajistit oživenou krabičku pro všechny závodníky bez ohledu na čas startu. Podle pravidel je totiž technicky možné, že poběžíte MČR ve sprintu a budete oživovat úplně všechny kontroly…
Ale zpátky k hodnocení závodu. Běžecky jsem byl nadmíru spokojen. Na všech dlouhých postupech jsem buď patřil mezi nejrychlejší nebo jsem je vyhrál a v porovnání s elitou jsem tyhle postupy chodil mezi 10. - 15. místem. Na to, že jsem měl přes týden 3 zkoušky a moc jsem toho nenaspal, tak mi to slušně běželo a zamrzelo mě několik chyb v závěru trati.

1. odbočení ze směru, drobná nejistota při dohledávce (30´´)
2. špatně zvolený postup (30´´)
4. špatně zvolený postup. s obrovským nasazením jsem celý kopec poctivě vyběhnul a až při projíždění mezičasů jsem zjistil, že se to vůbec nevyplatilo... (30´´)
7. nejistota - z mapy jsem nemohl vyčíst, jaký objekt vlastně hledám (20´´)
8. špatně zvolený postup (měl jsem to jít vrchem), zbytečné přebíhání z průseku na silnici, nejistota v dohledávce (1:20)
10. několikavteřinové rozmýšlení při plánování postupu; zastavení při odbočování (pro ujištění) (20´´)
12. v první části postupu jsem se zastavil pro ujištění, že jsem vybral ideální postup (10´´)
17. špatný úhel náběhu na cestu v první části postupu; kontrolu jsem hledal o údeolí dřív... přesto jsem postup vyhrál! :) (20´´)
19. špatně zvolený postup - měl jsem to jít zleva... (15´´)
21. nejistota v dohledávce (20´´)
22. dupání ostružinové pěšinky pro ostatní, drobné zaváhání v dohledávce a špatně oražená kontrola (20´´)
23. nepočítám - li neoražení předešlé kontroly, tak se jednalo o největší chybu v závodě. ten bílý flek svítil o něco méně než jsem doufal a domníval jsem se tady, že kontrolu hledám moc brzy. našel jsem se až u oplocenky... (2:20)
26. špatně zvolený postup - neměl jsem chodit na louku; přehlédnutí kontroly (40´´)

Chyby celkem: 7:55

Hodnocení výsledku: 7/10
Zobrazit komentáře (0)
 
1. ŽA (17.05.2014) 1. ŽA (17.05.2014)