3. ČPŠ (27.04.2014)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Tršice
Pořadatel: UOL
Země: CZE
Disciplína: Štafety
Úsek: 2
Po nestíhačkové jízdě z Brna jsem se cestou na shromaždiště (15´ před) startem dozvěděl, že mám běžet první úsek. Tohle rozhodnutí jsem moc nechápal, protože jsem žil v domnění, že běžím společně s Pavlem Brlicou a Víťou Braveným Béčkovou štafetu. A vzhledem k tomu, že je Pája výborný rozbíhač, tak mi hlava nebrala, proč bych měl rozbíhat já. Až na shromaždišti jsem se dozvěděl, že jsem byl nominován až Céčka a patří mi tedy první úsek. Zvláštní. Postup na MČR štafet mají zajištěny 4 týmy a nemusíme tedy taktizovat... Lehce jsem se rozčílil a oznámil jsem, že na to abych za 10 minut startoval, se nestihnu dostatečně rozklusat, převlíknout a položit kabel. Žádné oficiální vnitro-oddílové soupisky totiž neexistovaly a to, že jsem si sám sobě namlouval, že mám místo ve dvojce jasný, byla jen moje hloupost. (I když podle výsledků z uplynulé sezóny jsem měl na Béčko právo…) Nechtěl jsem zbytečně vyvolávat napětí a řekl jsem si, že mám aspoň ideální šanci ukázat, kam patřím.
Jára se nakonec naštěstí obětoval a nabídnul se na první úsek, za což jsem mu byl nesmírně vděčný. Když mi po několika minutách předával pár vteřin před Béčkem na 11. fleku, musel jsem před jeho výkonem smeknout. Úvod trati byl technicky náročný a hned u mapového startu jsem udržel chladnou hlavu, zastavil se a pečlivě si namapoval první (zrádný) postup. Lehké zaváhání na jedničku se opakovalo i u dvojky, když jsem ke kontrole přistupoval s přehnaným respektem a volil postup po průseku. Cestou na čtyřku jsem nakopnul forsáž a začal stahovat závodníky přede mnou a na pětce jsem dotáhnul Matěje Kamenického, se kterým jsem absolvoval většinu trati. Klasicky jsem taktizoval a nehnal se před něj. Jeho tempo nebylo zvlášť zběsilé, ale ani ne pomalé a představoval pro mě solidního koně. Po největší chybě závodu – na dětském posedu (9. kontrola) jsem měl kliku, že měl Matěj delší farstu a opět jsem ho cestou na další kontrolu dotáhnul. Chtěl jsem předávat za každou cenu před ním, a jelikož jsem chtěl náš mini souboj rozhodnout ještě před pytlíkem, zvolil jsem odlišný postup na 12-ku. Jednalo se o sázku na jistotu, kde jsem dokázal vytěžit pár vteřinek navíc. Po kopcovatém diváckém úseku byla v pytlíku důležitá práce s buzolou. Na žádném postupu jsem nějak výrazně nezaváhal, pomohl Kořenovi s nalezením kontroly, poplácal oddílovou kolegyni přes zadek a sypal do cíle. Na doběhu jsem byl překvapen faktem, že Jakub Zimmermann (tedy já) dobíhá na 3. fleku s poměrně malou ztrátou na čelo.
Pocitově jsem nešel úplně na krev, ale spíš mapově kontrolovaně (teda až na tu dětskou 9-ku:) a zaskočila mě sfouklost některých závodníků. Hodně jsem těžil z faktu, že jsem neabsolvoval nočák… Mile mě překvapilo, že jsem se dokázal na startu zastavit a pořádně si namapovat jedničku. Škoda, že jsem takovou rozvážnost nepředváděl už před pár lety. Jinak naprostá spokojenost s druhým časem na úseku! Pocitově jsem nešel žádné mega bomby a ty necelé tři minuty, které mi na dálku nadělil Ňuf (na svém úseku), určitě nebyly nehratelné. Únavička z nočáku byla asi opravdu znát a pochybuju o tom, že si někdy v dohledné době opět namažu Chrobáka s Danáčem :) Každopádně jsem chtěl dosáhnout uznání, že jsem měl běžet Béčkovou štafetu, což se mi díky posunu z 11. místa na 3. flek, celkem povedlo.

1. Hodně velký respekt… (20´´)
2. Až přehnaná obava (proto ta obíhačka po průseku) spojená s nejistotou v dohledávce. (25´´)
9. Špatné čtení a pochopení mapy. Po prvním úseku se to tam jen hemžilo novými pěšinkami a nebyl jsem si jistý, která z nich je ta v mapě. Kvůli rozplizlosti hustníku jsem se mohl zorientovat až podle oplocenky. (1´)
16. Měl jsem na kontrolu nabíhat spíš spodem + drobná nejistota. (20´´)
17. Nejistota. (10´´)
19. Nejistota. (10´´)

Chyby celkem: 2:25

Hodnocení výsledku: 8/10
Zobrazit komentáře (0)
 
3. ČPŠ (27.04.2014) 3. ČPŠ (27.04.2014)