Kategorie: Závody
Skutečná délka: 6.66 km
Čas: 44:07
Skutečný průměr: 6:37 min/km
Takovej ten závod, kdy má člověk po doběhu ten příjemnej pocit, že neudělal žádnou větší chybu a běželo se mu i po předchozích třech etapách výborně a že i kdyby to náhodou nestačilo na vítězství, tak ztráta by neměla bejt tak velká. A pak se doma podívá na výsledky a zjistí že byl čtvrtej se ztrátou 2:36, uf. Důvody? Jednak mohl bejt pocit z rychlosti i závodu ovlivněnej nějakym tim alkoholem v krvi ;) Druhak jsem startoval hned na začátku a les se mohl průběžně hodně zrychlovat. Ale hlavně pohled na mezičasy napovídá, že tam byly drobný zaváhání a mikrovolby, který ve výsledku stály víc než by se při a po závodě zdálo. K1 - malý váhání v dohl 10'', K4 - volba zprava po cestě rychlejší až o půl minuty, K7 - počáteční přeběhnutí cesty a průběh hustníkem mě stály 15'', K9 - volba pod skalama až ke kontrole byla sice na jistotu, ale jít vrchem čistším lesem jako většina bylo o 10-15'' rychlejší, K11 - na začátku byl plán kroužit údolí zprava, ten jsem na postupu změnil ale minul cestu a traverzoval terénem, dalších 15'' fuč, K17 - zmátla mě nová oplocenka, prostál jsem v dohledávce 20 sekund než jsem ji uviděl 60m od sebe. Tohle ale smrdělo mnohem větší chybou. Pak už jsem až do konce válel. Celkově cca 1:45, což se za čistej závod moc považovat nedá :-)