14. závod Ještědského žebříčku (17.10.2015)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Vrchoslav 1:10 000
Pořadatel: LTP - OOB TJ Lokomotiva Teplice
Země: CZE
Disciplína: middle
Délka: 6.00 km
Převýšení: 340 m
Hned druhá kontrola mi moc neštymovala. Nepochopil jsem porosty, hřbítky byly hodně výrazné a kámen nikde. podle bažiny u třetí kontroly jsem zjistil, že jsem dobře a vydal se na druhý kolo hledání. Nakonec byl kámen o něco výš. Podle pocitu i následně podle GPSky. V terénu jiný kámen nebyl, takže kontrola na správném objektu, jen ten kámen Picánkovi lehce uplaval.
Pak to šlo jako po másle.
Až u K15 jsem zaznamenal, že zase nevím co jsou ty rozplizlé hustníky kolem mě zač, a tak jsem raději běžel na oplocenku trošku níž. Nepochipte mě špatně, ty pásy tam samozřejmě byly, jen ta poslední špička byla dost rozplizlá.
Hned na další kontrolu jsem se lehce zamotal v hustníku, ale nebylo to tak strašné.
A dotřetice dobrého i následující kontrolu v dohledávce lehce nezvládám. Začalo to nedůrazným odběhem, který měl být přesně na buzolu. Raději jsem ale ostružny proběhl vyšlapanou cestičkou. ;) Pak jsem si čekl ten hustníček ve svahu, ale už jsem to nedokázal narovnat do správného směru a dole to bylo dost nepřehledný. (Olaf v cíli říkal, že ze správného směru byla vidět už z vrcholku kopce).
Pak už jen poslední malá chybka, kdy jsem cestou na k22 úplně nepodržel směr. Ale ta druhá pasečka už nahoře nebyla tak výrazná, takže jsem celkem tápal. A pak si řekl, že vlastně stačí proběhnout hustník lehce vpravo a vrátit se na kontrolu, která už musí jít z druhé strany vidět.
Pak už to byla celkem palba, ikdyž z k24 jsem měl lehce sevřené půlky. Ale nakonec šla vidět celkem brzo.
Pěkné proběhnutí, ale asi se dala postavit i lehce zajímavější trať ;)
Zobrazit komentáře (0)
 
14. závod Ještědského žebříčku (17.10.2015) 14. závod Ještědského žebříčku (17.10.2015)