Pořádná klasika (12.04.2015)
Kategorie: Tréninky
Mapa/oblast: Císařský kámen 1:15 000
Pořadatel: myself
Země: CZE
Disciplína: long
Délka: 16.50 km
Převýšení: 720 m
Bez kontrol.

Velkej problém jsem měl už s jedničkou, kterou jsem nadběhnul a pak tápal. Ten hustník za kontrolou mi moc nepomohl, byl dost difůzní.
V závěrečném výběhu na prvním delším postupu jsem si spletl prameny a vyběhl víc v pravo, bohužel jsem si to uvědomil až v chybě.
Na k10. to chtělo jít asi po cestě zprava, ale já aspoň ušetřil výškové metry.
U jedenáctky vyrostla nová paseka s oplocenkou. Chvilku mi trvalo, než jsem srázky našel. Jsou sice velký, ale hodně schovaný v terénu. Tady jsem si vzpomněl, že jsem s nimi měl problém i při svěťácích.
Cestou na k14 jsem nechtěl seběhnout pod osmičku, ale ten hustník mě nechtěl pustit rovně.
K17 jsem napřed podběhl a pak nadběhl. Trošku mi ty srázy splinuly v jeden. Až když jsem stál na kontrole, tak jsem si všiml, že je mezi nimi mezera.
Královský 3,2km postup na k24. jsem plánoval hodně dlouho, ale stejně jsem si nejlepší varianty zleva nevšiml. Až Miška v cíli mi tu variantu ukázala. A uznávám, že byla lepší. šetřila výšku. Já tama nechtěl, protože jsem si myslel, že je to míň po cestách a víc podmáčeným lesem. Ale taky se tam dalo prokličkovat po pěšinkách a od půlky postupu se už skoro nestoupalo. Navíc náběh do dohledávky byl lepší, ale to jsem věděl.
Bohužel jsem to disknul na k29. Já neměl mapu vytištěnou s transparentním tiskem, a tak jsem neviděl, že je tam pod kolečkem schovaný další kámen. Divné mi bylo po odběhu, že jsem najednou tak vysoko. Pak už jsem šel na další obíhačkou. Kdybych razil správnou kontrolu, bežel bych více napřímo. Ikdyž dohledávka od cesty byla jistější.
K31. byla hodně těžká, ale naštěstí se po průběhu hustníkem dal docela přečíst reliéf. Na další kontrolu mě podržela buzola a posed v dohledávce, i když už zbořený.
Pak už bez problému.

Docela nečekaně mě za celou dobu nepřepadnul žaket. Žádná voda ani svačinka(gelík) prostě nic na dvou a čtvrt hodinách. To mě překvapilo. Příjemně!
Zobrazit komentáře (0)
 
Pořádná klasika (12.04.2015) Pořádná klasika (12.04.2015)