JK 2015 - long (05.04.2015)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Bigland 1:15 000
Pořadatel: British orienteering
Země: England
Disciplína: long
Délka: 15.40 km
Převýšení: 720 m
Už cestou na třetí kontrolu jsem před sebou viděl Jegora Kostyleva, který startoval dvě minuty přede mnou. snažil se mě držet, ale cítil jsem se silnější.

První zaváhání přišlo na k8. zdálo se mi, že stoupám dost, ale najednou jsem nevěděl kde jsem a docela dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomil, že jsem níž.

K9. Osudná chyba. Až k objektu jsem se promapoval. bohužel jsem si nepřečetl popis a z mapy jsem si myslel, že hledám srázek, takže jsem odběhl pryč v domění, že jsem ještě moc vysoko. Bohužel, že hledám kopeček a jeho JV stranu jsem zjistil až jsem byl znovu v rozpacích. Ztráta na Beta skoro dvě minuty. Sakra!

Doběhnul mě Matthew Speake, kterej to neuvěřitelně pálil. Ze začátku jsem za ním chvilku vlál, než jsem se sžil s rychlejším tempem. Cestou na K15 jsem se dostal před něj a až na občerstvovačku(průběh) běžel v čele. On se moc neobčerstvoval a tak jsem ho musel zase doběhnout.

Na k21 a K22. jsme nešli ideální stopu, ale aspoň jsme to zvládli realizovat. Tyto kontroly jsem mu zase našel já.

Jeho čas přišel cestou na K23, kde jsem dostal druhou, ale vážnější krizi. Narval jsem si švýcarskej gelík winforce, kterej se nakonec prokázal jako zázračnej. Několik minut než gel zabral, mě musel Matthew hodně hecovat. Protože věděl, že ve dvou jsme silnější, a taky tušil, že mě v dohledávkách bude ještě potřebovat.. :D Znovuzrozen jsem se cítil až při dlouhém klesání na K26.

Poslední kontrola, kde jsme to ještě trošku pokazili byla K29. Krom toho, že jsme nezvolili ideální postup na šli zbytečně moc přes kopec jsme si ještě jeden přidali v půlce postupu, kdy jsme omylem seběhli jedním údolíčkem dolů, abychom následně mohli na stejnou stranu vystoupat jiné.. :D (4 vrstevnice). Do cíle už to chtělo jenom silnou vůli.

Spolupráce s Matthewem byla vzájemně prospěšná. On mohl zrychlit v dohledávkách a já zase když to bylo potřeba pořádně trestat fyzicky.

PS1: Dvojic a dalších uskupení se na trati tvořilo hodně, někteří jako třeba Vojtoi to měli horší než já, protože chytli typické věšáky. Pája s Betem si určitě pomohli stejně jako já s Matthewem. :)

PS2:Mapa s postupama je originální. Bohužel mi na ní při průběhu káplo trošku gelu, který rozežral dotištěnou trať, takže např. K14 zcela vymizela z povrchu. :D
Zobrazit komentáře (0)
 
JK 2015 - long (05.04.2015) JK 2015 - long (05.04.2015)