RD-Úvodní sraz_Blatiny: metodická zkrácená trať (2.část) (29.11.2014)
Kategorie: Tréninky
Mapa/oblast: Pasecká skála 1:10 000
Pořadatel: Radek Novotný
Země: CZE
Disciplína: middle
Délka: 3.00 km
Převýšení: 120 m
Kaučova slova: "Trénink, jehož cílem bylo demonstrovat žádoucí taktické myšlení při snaze o "metodický" závodní výkon, kde východiskem je kontinuální tvorba operačního plánu od startu až do cíle.
Operační plán se skládá z výběru viditelných navigačních objektů a jejich řízeného propojení pomocí orientačních technik a triků.
První část tréninku tak proběhla ráno na statku - každý se pokusil vytvořit si s tužkou v ruce co nejúčinnější navigační plán první části dané dopolední tratě.
Část tratě jsme pak ještě stihli společně projít u projektoru, přičemž jsme i na zdánlivě banálních "českých" postupech dokázali najít řadu pastí a návodů jak jim čelit.
Po přesunu do vánočně pocukrovaného terénu se pak každý pokusil zpracovaný plán bezchybně realizovat a otestovat tak jeho robustnost.
Třetím stádiem tréninku pak byla druhá část tratě po výměně mapy. Úkolem na tomto dopředu neznámém kuse bylo dál pokračovat v maximálně informovaném orienťáku a pokusit se dosáhnout podobného stavu plánování jako v klidu s tužkou v ruce. (Ta změna stavu mysli byla jistě sama o sobě zajímavou zkušeností.)"

Nevím jak ostatní, ale když se podívám na svoje postupy, tak si myslím, že se mi snad i podařilo běžet lépe tuhle druhou část, kterou jsem neměl našlukovanou. Důležitou věcí asi bude i typ terénu.. V některých jiných terénech by to namapování dopředu bylo asi mnohem více vidět. Chybu jsem udělal jen na dvě kontroly a to na čtyřku a pak na sběrku, kde jsem vůbec nepochopil porosty a místo toho, abych se držel buzoly, tak jsem šel na pocit(porosty). Parádní trénink, ale únava už byla značná.
Zobrazit komentáře (0)
 
RD-Úvodní sraz_Blatiny: metodická zkrácená trať (2.část) (29.11.2014) RD-Úvodní sraz_Blatiny: metodická zkrácená trať (2.část) (29.11.2014)