RD-Úvodní sraz_Blatiny: metodická zkrácená trať (1.část) (29.11.2014)
Kategorie: Tréninky
Mapa/oblast: Pasecká skála 1:10 000
Pořadatel: Radek Novotný
Země: CZE
Disciplína: zkrácená
Délka: 5.80 km
Převýšení: 135 m
Kaučova slova: "Trénink, jehož cílem bylo demonstrovat žádoucí taktické myšlení při snaze o "metodický" závodní výkon, kde východiskem je kontinuelní tvorba operačního plánu od startu až do cíle.
Operační plán se skládá z výběru viditelných navigačních objektů a jejich řízeného propojení pomocí orientačních technik a triků.
První část tréninku tak proběhla ráno na statku - každý se pokusil vytvořit si s tužkou v ruce co nejúčinnější navigační plán první části dané dopolední tratě.
Část tratě jsme pak ještě stihli společně projít u projektoru, přičemž jsme i na zdánlivě banálních "českých" postupech dokázali najít řadu pastí a návodů jak jim čelit.
Po přesunu do vánočně pocukrovaného terénu se pak každý pokusil zpracovaný plán bezchybně realizovat a otestovat tak jeho robustnost.
Třetím stádiem tréninku pak byla druhá část tratě po výměně mapy. Úkolem na tomto dopředu neznámém kuse bylo dál pokračovat v maximálně informovaném orienťáku a pokusit se dosáhnout podobného stavu plánování jako v klidu s tužkou v ruce. (Ta změna stavu mysli byla jistě sama o sobě zajímavou zkušeností.)"

Mně se ze začátku běželo skvěle, protože jsem si téměř dokonale pamatoval jak jsem si to vymyslel, ale od deváté kontroly už jsem na svůj prvotní plán zapomněl a v podstatě jsem už běžel stejně jako po výměně mapy. Taky už jsem byl dost unavenej, takže mi to úplně na 100% nešlo. Bohužel k19. měla spadlý fáborek a já ho ani po 6,5 minutovém hledání v ledové bažině nenašel, takže jsem odběhl bez ní, ale vzdálenost i směr na další kontrolu mi seděl, takže si myslím, že jsem byl správně. Pak byla teda jedna kontrola špatně. A to k23. zjistil jsem to až na odběhu, když jsem šel na buzolu a probíhal zeleným peklem.
Zobrazit komentáře (0)
 
RD-Úvodní sraz_Blatiny: metodická zkrácená trať (1.část) (29.11.2014) RD-Úvodní sraz_Blatiny: metodická zkrácená trať (1.část) (29.11.2014)