ČP Sedlo - nedělní long (17.05.2015)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Albrechtice u Sušice
Pořadatel: SK Praga
Země: ČR
Disciplína: long
Takové longy bychom měly mít na ČP! Náročný, volby, prostě pěkná trať. Terén mě sice trochu překvapil - čekala jsem průběžný jehličnatý les a ono tam byly louky, remízky, bažiny a kopřivy. Inu projevilo se, že to pro mě nebyl prioritní závod a příprava byla jen hrubá O:-)
Začátek slušný, i když nohy se po včerejšku rozbíhaly pomaleji.
Chyby: 3k: ztráta směru v zeleném, furt jsem měla pocit, že jsem moc nízko a ono naopak + mě překvapilo, jak to tam vypadalo (viz výše)
4k: to vše zřejmě přispělo k největší chybě v závodě - totálně nezvládnutý postup na 4k. Plán byl celý postup lehce zleva, tak abych vykroužila údolí před kontrolou, což bylo zcela zbytečné, protože kontrola bych hodně nízko. Chtělo to vzít jednoduše zprava po okraji louky do vesnice, po louce a bílým do údolí a světle zeleným ke kontrole. Já si místo toho přidala kopec rovně, pak jsem neprobila strašně husté světle zelené nad pěšinou před údolím a pak jsem se strašně na dlouho a zcela zbytečně zasekala na dne údolí v bažině a kopřivách. I když jsem kontrolu našla v pohodě, ztráta 3´ - za blbost se platí! :/
5k - volba zleva po loukách byla o cca 1´pomalejší, než zprava po cestě. Hodně za to mohl podle mě hlavně seběh ke kontrole z cesty - bylo to extrémně kamenité.
6,7k - příjemně mě potěšilo, že do kopců to není tak zlé.
9k - postup realizovaný zbytečně naokolo (už jsem se těch hustníků bála :D), chtělo to vzít hned kousek za 8k za ostrým rohem hustnku doprava.
11k - zbytečná vrcholovka, lepší oběhnout druhé kameny na hřbetu lehce zprava - ztráta 30´´
Celkově běžecky lepší pocit, než jsem čekala. Na postupu na 5k jsem se pěkně rozběhla a pak to docela šlo. Škoda těch chyb na volbách.
6. místo, ztráta na 1. Míšku O. 9´.
Nojo, na longu je ještě hoodně co zlepšovat ;)
Zobrazit komentáře (0)
 
ČP Sedlo - nedělní long (17.05.2015) ČP Sedlo - nedělní long (17.05.2015)